Můj jediný sen

8. září 2012 v 19:07 | Jeife |  Příběhy

Kája ( 13 ) má jeden jediný sen - jezdit na koni. Její rodiče by na ježdění peníze sice měli, ale ..... Když byla její mamka malá spadla z koně a ošklivě se poranila. A proto vžádném případě nechce nechat Káju jezdit na koni.
Kája to nevzdává a přemlouvá dál, pouští mámě videa s nádhernými koňmi, říká že by na sebe dala pozor, že by nikdy na koně nesedla bez helmy.....

Máma jí to stejně nechce povolit. A tak se rozhodne pro velký krok kupředu.
Místo aby si zaplatila keramický kroužek, zaplatí si...........
Pokračování příště !!!!!!


, zaplatí si hodinu jízdy na koni. Na ranchy jí půjčí helmu a všechny potřebné věci. Trenér Josh jí dá na první hodinu haflingského ponyho - Lentilku. Kája je z ježdění úplně nadšená a přestože na koni před tím ještě nikdy neseděla, trenér jí řekl, že jí to na začátek jde docela dobře. A rohodne se, že si koupí poukázku na deset hodin ježdění. Kapesné dostává poměrně vysoké a tak jí to nedělá problém.

Už se moc těší na další středu, kdy bude zase nezdit. A taky na to až zase bude čistit Lentilku. Do středy zbývá už jenom 5 dní.. Máma se za pár hodin vrátí z práce, a tak si Kája ještě stihne vyprat rajtky a umýt boty.

Nestíham, lidi sorry!

Přístí den ráno ... Kájo, vstávej !! Už je skoro 10 a ty si mi včera slíbila, že si ulidíšpokoj a pomůžeš mi se zahradou... K. - ÉÉÉ teď ? M. - jo a dned, už tě v tý posteli nechci vidět. Proč já jí to jenom slibovala ? jo, aha ta pětka z fyziky. ..
Nejdřív uklidím pokoj ... ten schleich na mě tak kouká .. jenom mu srovnám věci a uklidím box a ještě umeju nožky a M. - kájo, co tam děláš, nevypadá to že ulízíš !

Ale vždyť já uklízím, jenom při tom nedělám tolik hluku jako ty ..
Sobota byla pro káju nesnesitelně dlouhá to samé neděle.

pondělí ... Nechci 3 z fyziky, ne nechci ! Musím se nechat vyzkoušet !! O víkendu jsem se to učila, vždyť to umím !
Dobře, dneska odpoledne žádný hry, žádný schleichové =(, žádný prohlížení netu, jenom fyzika ! Hmmm, další zkažený odpoledne..
Celý zbytek dne se Kája učí fyziku, učivo jí leze do hlavy děsně pomalu. Učí se až do 11 večer potom to vzdá a jde spát.

Ráno zaspí, jako naschvál ! a tak si nestihne dát snídani, bere si rohlík do ruky a pospíchá do školy. Vždyť 1. hodinu je fyzika !!!
Na poslední chvíli a udýchaná dorazí do třídy, těsně za ní přijde učitel a zabochne dveře .. Brr děsný to pocit.
O 79 sekund později ... Kája odhodlaně zvedá ruku a : Pane učiteli, mohl by jste mě prosím vyzkoušet, chci si opravit známku ..

No, tak pojď k tabuli ... 1. otázka - jo, dobrý znám odpověď, 2. jooo, 3. ok, 4. hurá vím

Kája - žákovskou ?
Učitel - jo

Kája nese učiteli žákovskou a sleduje, jak jí tam píše, hned pod tu pětku, hned pod tu pětku přilétá krásná, červená jednička. !!!
Kája : a mužu se ještě zeptat, co mi vychází ?
Učitel : dvojka, teď sis to na poslední chvíli opravila
Jo, děkuju
kája si de sednout doo lavice a div se nzblázní zadostí, má 2 na vízo !!!

Další hodiny utíkají jako voda a pak přijde hodina chemie, kája má referát ..
Dostane z něj jedničku, což pro ní znamená jediné - má jí i na vízu !!!
Příští den ve kole ubíhá děsně pomalu, ale ona ví přesně proč, jde na koně !
Zase jezdit a možná i na Lentilku =)-> Když příde domů, popadne tašku a běží na koně . Na koních pomůže s úklidem boxů a pak jí trenér ukáže jak čistit koně. A tak si Kája vyčistí Lentilku a s pomocí trenéra ji i nasedlá. Na začátku hodiny zkouší různé jízdárenské cviky a pak si ji Josh vezme na lonž ( takový dlouhý provaz=). Vysvětlí Káje jak se pobízí a Káje se napodrudé povede koně naklusat. Přijde jí to děsně nepohodlné a bolí jí z toho nohy. Potom Lentilku vykrokuje, odsedlá a dá jí seno. ...

Kája se v jezdeckém klubu postupně učí základům jízdy na koni a péče o ně.
Její rodiče jsou skoro pořád v práci a tak si ničeho nevšimnou.
Asi po roce ........
Kája už umí cválat a dokonce se nebojí ani přejet kavalety v klusu !
Při její příští návštěvě jezdeckého klubu jí trenér řekne, že se u nich za týden konají malé jezdecké závody pro začínající jezdce. Kája neví jestli se má přihlásit, protože si není tak úplně jistá svým jezdeckým uměním. A tak řekne trenérovi, že asi jo . Příští den se potká kájina mamka a trenér Josh v autobuse. Josh nic neví o tom, že Kája jezdí bez svolenní svých rodičů a tak kájinu mamku pozdraví a hned se jí zeptá, jestli nechce přijít fandit své dceři. Kájina máma se na něj udiveně podívá a vyvylí oči.. Fandit své dceři ??? Co je to za blbost ? Asi nějaký omyl .. Josh jí připomene, že do jezdeckého klubu. M. - Ale moje dcera do žádného jezdeckého klubu nechodí ..
No, to jsem z toho blázen. prohlásí Josh. Takže ona vám o ničem neřekla ?? A přihlášku si podepsala sama ?? A napsala do ní své drohé číslo na mobil ??
M. - A... Asi ano. Máma je na káju strašně naštvaná, ale mají s Joshem ještě kousek společné cesty a Josh jí vysvětlí, že jezdit na koni není nic špatného. Že za poslední rok neměli v klubu ani jeden úraz, když se nepočítá přivřený prst ve dveřích.
Kájinu mámu to trochu uklidní, ale stejně jí vadí že jí to Kája neřekla.
Když příde máma domů, tak si de s Kájou promluvit. Přizná, že zakazovat někomu ježdění, jen kuli svému pádu je blbost. Ale taky jí zdúrazní, ať jí to příště raději řekne.
Pak se jí Kája zeptá, jestli může dál jezdit a máma řekne že teda jo.
A co závody ? Kája hned zajde do jezd. klubu a zaplatí trenérovy simbolické startovné. Pak už se jen připravuje na závody. Zvládne to ???-> Vezme si své žluté rajtky, fialové triko a ještě si musí umýt holinky.
Soutěž je v sobotu a Kája už se nemůže dočkat .. Už v pátek apěchá na koně, ještě naposledy před závody si skočí malý křížek. Brzo ráno v sobotu už je ve stáji a rozčesává Lentilce hřívu. Nasedlá si jí a nauzdí. Míří k louce , kde se závody konají. Už je tu spousta dětí s rodiči, její máma taky dorazila. Je tu taky spousta krásných koní a poníků. Několik dětí už si trasu projelo. Těď je řada na ní . Vjede s Lentilkou na louku, má odzvoněno ( něco jako povolení k výjezdu =), cvalem si to namíří na první překážku, je to kláda co leží na zemi. 2.překážka je křížek, 3. trochu vyšší křížek. 4. kolmáček, 5. a 6. - dvojskok.. křížek a kolmáček. Bonusové body se dají získat i přejetím plachty, Kája ví že to Lentilka bez problémů zvládá a tak jí na plachtu navede. Lentilka jí bez problémů přejde. Joo, má hotovo !!! Ani jednu překážku neschodila a má navíc bonusové body a skvělý čas !!!
Ještě jede pár dětí a pak se vyhlašují výsledky. 5.místo dostává ..., 4. místo dostává ...
Porotce už ohlásil i 2. místo a Kája se obává, že se neumístila. =(
A 1.místo získává Karolína Veselá ...
Kája tomu nemůže uvěřit !!! Ona má první místo !!!

A tak příběh Káji končí ... =)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ranc-apollo ranc-apollo | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 19:00 | Reagovat

pěkný příběh asi ti dal zabrat co???? je dobrýýýý no úžasnýýýý!!!! :-D

2 Ranč-zamračená hora Ranč-zamračená hora | Web | 1. srpna 2014 v 12:55 | Reagovat

Krásný=) to ti muselo hodně zabrat co?

3 Ranč Schleich Ranč Schleich | 8. listopadu 2014 v 20:15 | Reagovat

daLO TI TO URČITĚ ZABRAT :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama