Prosinec 2012

Bylo nebylo, aneb události roku 2012

31. prosince 2012 v 6:39 | Jeife |  Nowinky
Rok 2012 nám docela rychle končí a tak jsem se rozhodla podívat se na tento rok a říct vám, co se vlastně za celý rok stalo...
Leden až květen - ranch byl ve stavu nepoužitelnosti =/ koníci byli uklizeni v krabicích a stáje narovnány na skříni..
Začátek května - Taťka mi dovolil dát si schleichy na půdu, kde je spousta místa, já s radostí souhlasila. Schleichové mě znova chytli a já začala budovat pořádný ranch. Pár stájí jsem sice měla, ale jejich kapacita nebyla větší než 20 koní.
Taky jsem si založila stránky - prodej-tipy-schleich.webnode.cz - (teda stránky byly založené už asi od ledna, ale nevěděla jsem si s nima rady a až v květnu sem se dokopala k přečtení nápovědy =)
Červen - na mém blogu se objevil 1. komentář =) tenkrát jsem z něj měla neskutečnou radost =D od koníka
Taky jsem začala víc psát a ani jsem se k tomu moc nenutila. Moje 1. sr - koník =)
Červenec - příběh s názvem můj jediný sen je v plném proudu =) ale lili sou na prázdninách, takže u mě moc lidí neni
Srpen - mé 2. CMko - Jessica - pipicka přemalovaná na ČT, tmavý hnědák s ponožkama a lysinou - měla jsme z ní moc velkou radost. Moji 1. breyeři, na ranch přijelo 11 koní z Německa
Září - Spousta nových věcí... !!!! Jiná škola, jiný lidi, jiná webová stránka ... Můj blog se naplno rozjíždí, články skoro každý den (nebo alespoň 4 na týden), články přednastavuji vždy na den předem... děsné období. Říkala jsem si že musim máknout ve škole, ale zároveň sem si chtěla udržet čtenáře a nabrat nová SRka
Říjen - začínám psát příběh Green Moon, který bohužel ještěnení dopsaný (ale snažím se), měl celkem velký úspěch =) na to že to byl můj 2. pokus o psaní, tak dobrý. Na blogu se mi začíná objevovat čím dál tím víc komentů a to mi dává další a další energii do psaní XD
Listopad - 24.11 - moje první LS - úžasná, sam ráda, že sem tam jela a ráda zas pojedu =)
No a už jsme u prosince - 1. vánoce na ranchy, který má blog =)
Tak doufám že jsem vás neunudila k smrti =)
Krásný nový rok, bez hádek a nadávek, vám přeje Jeife

Jo, jinak nechcete mi někdo říct, proč nemám u Green Moon 9. ani jeden koment ?!!!

Green Moon 9.

29. prosince 2012 v 21:43 | Jeife |  Příběhy

V minulém díle .. Annu spílil přívěšek, černé hříbě a jeden kůň se od starého pána u kterého hořelo dostane do stájí oddílu, Jdou se podívat na hříbě, hříbě chňape po přívěšku...

Vyšly z boxu. Na jmenovce stálo : Green Moon, matka: neznámá, otec: neznámý, plemeno: Fríský kůň, věk neznámý

Holky nad tím přemýšlý. Jo, asi to není tak úplně normální hříbě. To přece není normální, aby se o koni ztratilo tolik informací a aby ani veterinář nedokázal odhadnout věk. Takže je to teda nějaké magické hříbě?!!

Napadá je jediná věc... Hříbě se nějak dostalo z jiného světa sem, starý pán ho chytil a nechal si ho. Stádo koní se ho vydalo hledat a Anny prastrýc skoro chytil jejich vůdce a z hřívy mu vytrhl magický kámen. - (úplný začátek příběhu Green Moon) Vůdce stáda se mu za to, možná nechtěně, ošklivě pomstil. Od té doby hledá stádo své stracené hříbě a taky magický kámen. Ale proč se něvrátí do jiného světa, když už to hříbě nemůžou tak dlouho najít? Tak to fakt nevím.. Ten kámen!!! Co?? Ten kámen je jakýsi klíč do jiného světa !!! Proto se nemůžou várátit!Musíme jim ten přívěšek vrátit, aby mohli zase domů a to hříbě taky!

Teď sem sepsala asi 3 další díly, takže dobrý =)

Nový život pro koně

29. prosince 2012 v 11:15 | Jeife |  Veterina
Ahoj =)
Asi jako všichni ostatní vím, že ani ta nejkvalitnější hračka nemůže vydržet navždy. Myslím, že po celé čr je spousta koníků s ulomenýmy částmi ( ať noha nebo třeba i hlava ) a tito koníci většinou stojí na poličce nebo na stole a smutně koukají na své kamarády ve stáji, nebo ve. I když se je váš taťka pokusí opravit... většinou to moc dlouho nevydrží.
Kdo máte doma takového koníka - Nabízím mu nový život. Bez srandy. Koně opravím a "přimontuju" mu jeho ulomenou část.
1) kdo koníka už zpátky nechce - poštovný si zaplatim a koník zůstane u mě. ( Vy nedáte ani 1kč a dáte koni lepší život )
2) kdo koně chce zpět - poštovný tam i zpět platíte vy a za opravu 30Kč=přidělání ulomené končetiny ( bez barvy, to si raději napatlejte vy, v tom tak dobrá nejsem)
Kdo si myslí, že je to volovina- Tak proč ne =) já chci jen dát každému modelu šanci.
Nový život pro staré modely koní schleich, papo, collecta... - 1
- obrázek je muj, akorát se mi ho sem nechce nahrávat. Je zkopírovanej z bazose, kde mam inzerát =)

Vyjížďka na lípu

27. prosince 2012 v 19:42 | Jeife |  Okolí ranche
Vyjedete ze stájí směrem na Zadní kopaninu. Jdete po silnici, kolem menšího rybníčku a potom vás čeká cesta mezi dvěma poly. Na té se dá pěkně klusat, ale musíte si dávat pozor, protože po cestě dojedete přímo k výběhu, kde jsou dva bílí koně a jeden malý poník. Tahle trojka vždy začne radostně vyhazovat a lítat po výběhu. Takže si svého koně musíte musíte držet, aby se k nim nepřidal. Na cestě odbočíte a jdete chvíli malou vesničkou. Přejdete silnici a ocitnete se na obrovské louce, dlouhé víc jak kilometr. Na té se dá nádherně cválat. Nejsou na ní žádné díry a končí u lesní cesty, kde se dají koně dobře zastavit. Zabočíte po lesní ceste doprava a jste v lese, kde je spousta cest na klusání a cválání. Na jedné z těch cest je i vetší kmen, přes který se skáče.Poté co se dokonale vyblbnete v lese se zase vrátíte tou cestou, co jste přišli do lesa. jdete po ní rovně, přes zahrádkářskou kolonii a pak po silničce zpět na ranch.
Tahle vyjížďka se jmenuje podle veliké lípy, kterou potkátena cestě do lesa a trvá asi 50 minut.
obrázek - zdroj : www.prygl.net/rejstrik/uhuberta.php

Rozhovor s Hankou

26. prosince 2012 v 8:13 | Jeife |  Nowinky
Já - Ahoj Hani! Tak co říkáš na vánoce ?
Hanka - Jo, byly super
Já - A co si vlastně dostala ?
Hanka - Já sem dostala noťas a ještě pár drobností =) A mám z toho obrovskou radost, konečně teď mužu koukat na filmy v posteli XD
Já - Jo tak to je super =) Co se ti líbilo nejvíc?
Hanka - to je těžký, asi všechno.. Dárky super, vyjížďka super - na ní dlavně to závoďění na konci, byla jsem s Pedrem 4. =D A taky bylo moc pěkný vědět, že dárek který jsme dali útulku pomůže koním, kteří to potřebují. A včera ta chlastačková párty ta byla taky uplně bombová, už se těšim na silvestra =D
Já - A celkově se ti v oddíle líbí ?
Hanka - jo, je to tu super, vždyť jsem tu už taky docela dlouho
Já - jak dlouho ?
Hanka - Začala jsem sem chodit, když mi bylo 15, teď je mi 17. Takže 2 roky =)
Já - myslíš, že se něco změnilo ?
Hanka - Jo, určitě! noví lidi, nový koně, přestavba areálu... Tady se furt něco děje.
Já - A vadí ti to ?
Hanka - No, jak co. Třeba noví lidi mi nevaděj. Ale noví koně .. než si člověk zapamatuje, jak se to jmenuje, kolik jídla kdo dostává a jakou má deku.. Takový problémy naštěstí s lidma nejsou XD
Já - to jo, nedokážu si tě představit, jak dekuješ člověka XD
Hanka - Výtlem =)
Já - Je na ranchy někdo, kdo se ti líbí ?
Hanka - Mno...
Já - Takže jo?
Hanka - no, vlastně ..
Já - Je to marek ?
Hanka - jak to sakra víš ?
Já - Já vim uplně všechno ;)
Hanka - Necháš si to pro sebe? Alespoň chvíli ..
Já - No, možná. Anebo to zítra bude vědět celý ranch
Hanka - Néé
Já - Kecám, to bych ti neudělala =)
Hanka - No uf =) Ale já už musim stejně jít, ještě nemam nasedlanou Katarin. (jo a taky nechci aby si se dál šťourala v tom co je(bude?) mezi mnou a Markem)
Já - Tak dobře, dík za rozhovor ( asi nechce, abych se v tom dál rejpala, co ? )

Vánoce na ranchy Morion - fotopříběh

25. prosince 2012 v 19:31 | Jeife |  Nowinky


Dneska jsme byli v útulku Nový život pro koně. Rozdali jsme tam deky, krmení a léky pro koně. Majitelka a pracvníci útulku byli moc rádi, protože mohli díky darům zachovat kapacitu útulku.
Odpolene jsme jeli na dlouhou vyjížďku po okolí našeho ranche a teď je slibovaná vánoční chlastačka ze které vám píšu. =)

Co je v plánu ?

23. prosince 2012 v 17:52 | Jeife
Já -včera jsem byla na koních .. to je dobrý =) byla sem na vyjížďce a měla jsem koně co už dlouho nebyl venku a měl trošku víc energie. Tak jsme si to tak klusali po poli a jemu ruplo v bedně a vyhodil. Tak dobrý zas, to sem useděla a za chvíli jsem ho měla pod kontrolou a on se tvářil jako nejhodnější koník - to sem mu stajně nevěřila. Asi za pár desítek sekund potom, co vyhodil .. si to tak klušu a on najednou vyhodí, udělá dlouhej cvalovej kroka pak vyskočí do vzduchu a do strany. To prostě člověk nečeká. Že zklidní koně a on mu za pár sekund udělá takovouhle pitomost. =/ Těď jenom takovej poci - sakra, letim... né nešlapej na mě ... No, jo letěla sem. Pád dobrej, přes krk a do sněhu ,takže mě nic nebolelo. Jen takovej ten pocit, že se nemůžete nadechnout, ale ten trvá jen chvíli. No a ten kůň, co mě schodil, tak tam pak začal pobíhat kolem ostatních, vyhazovat .. dokonce se mu povedlo sundat i bederku. Asi to myslel tak .. no ostatní koně, takle vykopnete a ještě jednou a sundáte jezdce a pak se pudem proběhnout, jo? Provokoval, ale pak se stejně nechal chytit na jídlo.
Na ranchy Morion - Dneska jsem byli koupit stomeček a chystáme se do equiservisu a dance and jumpu na nákupy =) nakoupovat budeme hlavně pro koně z útulku v Kosoři, ale taky pár dárků pro Magdu-vedoucí ( pšššt ! ) Až přijedem, tak budeme dělat salát, zdobit stromeček a dělat další důležité věci.
Zítra ráno se co nejrychleji udělá práce, koníci budou mít všichni volno. Kolem 15. hodiny se rozdají dárky a většina holek se rozuteče domů na večeři a na dárky od rodiny. =)
25. prosince - ráno jdeme předat dárky do útulku pro koně v kosoři - doufáme, že se budou líbit. Budou to hlavně deky, léky a krmení pro koně. Odpoledne se jede na vánoční vyjížďku ( 13.00 - 16.00) a večer je, no jak to nazvat, nooo prostě párty + chlastačka XD. Takže se všichni těšíme a nejen na dárky.
Zítra, pokud bude čas, tak sem dám fotky z předávání dárků a večer sem dám, to co jsem dostala já. Dostanu převážně dárky, o kterých vím a které jsem si sama vybrala ( no, kdybych si je sama nevybrala, tak by to skončilo tak že bych dostala nějaký chlupatý svetr, ponožky a hromadu knih, které by se mi stejně asi nelíbily )
25. - dám sem fotky z předávání dárků v útulku, ale fotky z vyjížďky nebudou, protože se účastní úplně všichni = nemá kdo fotit ;)
Tady je dárek úplně pro všechny -

A dárek pro moje SRka - Veselé vánoce mým SRkům - klik =)

Parkur - nepřehánějme to

22. prosince 2012 v 4:07 | Jeife |  Nowinky
Parkur je zajímavá jezdecká disciplína, která je v poslední době velmi oblíbená. I mě se líbí.
Ale co asi napochopím je skákání přes moc vysoké překážky.. Mě přijde ješte docela nonmální, když jedo s koněm, který na to má na překážku vysokou 100-110 cm, ale víc mi přijde prostě moc ...
Prostě si myslím, že je to pro koně moc a že mu to ničí nohy ... přece jenom, když na 2 tenký nohy ( jo, se svalama atd . ) dopadne z vysoké výšky celá váha koně, jezdce a výstroje ..
Když je kůň v přírodě, tak taky přes překážku neskáče, radši ji obejde. Skáče jen v nebezpečí ..

Spousta věcí =D

21. prosince 2012 v 7:01 | Jeife |  Nowinky
Ahoj =)
  • Jak jste si určitě všimli, tak je to tu skoro celé překopané .. Nový dess, jiná barva, jiné písmo. S tím vším mi pomohla Hanička.koníček - za což jí moc děkuju =) krásnej modrej dess mmm
  • Dneska jsme byli s třídou bruslit .. hubu sem hodila až ke konci, takže bobrý =) pak sem zašla do 3 hračkářství a zjistila, že ani tam Collectu nemaj. škoda
  • Zítra je konec světa. Věříte tomu ??? já ani moc ne, protože těch konců tu už bylo a ještě pořád tu sme. A kdyby vážně něco nastalo ... nevadí mi to, stejně bychom asi všichni dopadli stejně, takže nemám komu závidět =)
  • Já a dárky - lidi, to je děsný ! Já nemam skoro nic ... zítra na koních, v sobotu na koních, v neděli peču cukroví a v pondělí je štědrý den ... ou ou
  • Vánoční výzdoba na ranchy není, protože by se toho akorát většina koní lekala .. Jinak popravdě - mam všechny koně dole ( mimo půdu ) a chtěla jsem vyrábět, což nestíham. Na půdě, kdy sch obvykle mam je bordel .. =( ne že by tam nebylo čisto, ale uklizeno tam rozhodně neni, stáje roztahaný, veterina neuklizená ... zatracená střední škola !! Dárky pro schleichy taky nemam =( teda moc jich neni.

Pár otázek =)

20. prosince 2012 v 11:48 | Jeife |  Nowinky
Ahojky, na tohle se chci zeptat už delší dobu ...
1. - Najde se někdo, kdo by mi mohl udělat dess ? Prosím =) nejde mi o nějaké extrémní a velkolepé dílo. Chci dess, který vypadá dobře =D Moje představa je asi ... ranc-sintie-schleich.blog.cz ... v zimních barvách, s fotkami koní a aby obrázek nahoře pozvolna přecházel do sloupců vlevo a vpravo ;)
2. - Když chci nahoru ( pod text Ranch Morion ) dát obrázek, tak tam de dát vždy jen 1/9 z obrázku - umístění ( vlevo, vpravo, uprostřed / nahoře, dole, uprostřed ). Já bych tam ale ráda vložila colou fotku =( co s tim ?
3. - Když bych chtěla počítadlo návštěv - kde, jak za kolik ???? o tom vůbec nic nevim =/
4. - I když vložim do zápatí obrázek, tak se mi tam nic nezobrazuje =/
5. - Když chci v menu podobné rozdělení ( stáj, ostatní, SR/OR ) , jako zde - http://horses-kenvelo.blog.cz/ (- Ančo, tvůj ranch byl prostě první na kterej sem si vzpoměla když sem o tom přemýšlela =)
Tak moc díky, sice teď vypadam jak uplnej začátečník, ale co =) Kdo se nezeptá, ten nic neví. A kdo nic neví tak je ... ... ...
=D