Leden 2013

Mooc super

31. ledna 2013 v 12:33 | Jeife |  Areál a historie ranche
Ahoj lidi. Teď ležim kvuli zádum asi 2metry od počítače a mam klávesnici na obrazovce. Pořádně na to nevidim, talže ignorujte všechny pravopisný chyby, kterrý tu najdete.
Včera jsem dokončila ten fotonávod na ohlávku a hodila ho na rajče - ohlávka
doufám že se bude líbit. A nepište mi sem komentáře jako že to umí každý.... tenhle návod je hlavně pro ty co s vyráběnim začínaj ;)
další věc,o které tu chci něco napsat- trenér, zw kerého mél být jezdec
. Ne, jezdec z něj asi nebude.. musela bych mu hmm, slušně řečeno rozříznout rozkrok. pak by z něj byla trenérka =D no a stejně by se to nepovedlo=) Taky jste si všimli, že figurky maj tvarovou paměť ? když je vyndáte z vařící vody, vytvarujete a zas je vrátíte do vody .. ony se zas vrátí do původního tvaru.. další věc, která mi brání udělat z trenéra jezdce..
Já sem ještě pořád nachcípaná a už mě to štve..
Mno, tak já už asi půjdu

Tak různě ...

30. ledna 2013 v 19:48 | Jeife |  Nowinky
Věc první - dík za krásnej diplomek =)

Věc druhá - je tu ještě někdo, kdo má problém nastavit návštěvnost ??? Klidně pomůžu, času mám dost
Dále -věc, která hýbe Českem
Spousta z vás má pozastaveno.. proč, když už sou známky uzavřený ?? Takže buďte tak hodný a smázněte těch 10 písmen ;)
Kromě toho že sem nemocná teď vyrábim ohlávku a araba. A řikala jsem si, když už jí dělam, tak proč rovnou neudělat fotonávod? Takže uý jí mam skoro hotovou a v příštích dnech se tu objeví fotonávod =)
Nemam chuť psát dlouhý články.. tak zatim áhoj

Ahoj...

29. ledna 2013 v 13:09 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak po delší době píšu.. v neděli jsem byla na lyžích a prkně, takže čas napsat nebyl. Jela jsem se zozjezdit před Itálií a taky vyzkoušet nový boty na lyže. Krásně sem si to užila, i když ke konci už byly jedový plotny po celý sjezdovce.
Včera mi přišli nové postavičky, drezurní jezdkyně a trenér. Hned sem se pustila do jejich opravy. Drezurní jezdkyni jsem zamalovala spoustu škrábaanců a teď už vypadá jak nová. Trenér je v dost špatném stavu, nemá skoro nos, a chybí mu kus hlavy XD ale tak to se opraví.. přemýšlela jsem, že další prenér se mii nehodí. No a tak mě popad naprosto bláznivej nápad.. chci z něj udělat jezdce!!! už jsem mu odřízla ruku b bičem od těla, omylem sem mu amputovala palecXD ale to se přilepí. Pak jsem mu taky odstranila ten kus plastu, co měl mezi holinkama aby stál - stojí vpohodě i bez toho. =)
Já sem teď doma, protože mě bolí v krku ( no vážně, teď to nehraju =( .. ) blbě se mi poliká a mam takový stavy, kdy se rozkašlu a přes minutu nemužu přestat =( no, vážně super.. Už o tom tady psát nebudu, nebo to odemě ještě chytíte.
Pořád nevím, jestli mám přemalovat nového araba -
Co myslíte, přemalovat nebo nechat ??? jde o to, že má na sobě takový hrudky barvy.. a když se je pokusim obrousit pilníčkem, tak je vidět původní tmavá barva, která stejně na některých místech už prosvítá - levá přední a další místa..
A zase kdybych ho chtěla přemalovat, tak mám jem lesklý barvy a to by asi nedopadlo úplně nejlíp..
Nevíte někdo, kde se v Praze daj koupit nelesklý barvy na koníky, pokud možno ne extrémě drahý ??
Dík všem, co mi poradí =)

NYLS

26. ledna 2013 v 20:16 | Jeife |  Důležité
Přesné datum konání jsem se dozvěděla ve středu večer. Od té chvíle jsem furt něco kutila.. jmenovky, přihlášky, ohlávky, obchůdek.. nakonec jsem to stihla
V 8.30 jsme odjížděly ( já, mamča a ségra). dolely jsme tam kam nás navigace dovedla a já s hrůzou zjistila, že lístek s telefonem a mapka zůstaly u mě na stole. Tak jsem se ptala lídí, jedemn nevěděl, drůhý nebyl místní, třetí nás poslal špatným směrem, až čtvrtý nám pomohl. V klubu kde se tonalo byla už hromada lidí a do zahájení zbývalo nějakých 20 minut. rychle vybalit a urovnat.
První kategorií které jsem se účastnila byly classic. Ze dvo koní měl jeden 4. místo.->
Potom byly MW, já tam měla jednoho koníka- Safiru a ta vyhrála 2. místo. Další byly schleichové. Diplom dostalo hříbě perchrona a repaintovaná lipická klisna.->
Potom byla přestávka na oběd a následovalo ježdění a scénky. Do sch. ježdění jsem měla přihlášenou Elisabet a koně Maro, ani jeden se neumístil. ->
Scénku jsem neměla, protože nebyl čas jí připravit.
Vyhrávali převážně noví koně a limitované edice, jo to chápu.. V ježdění byly ale jedna věc, která mě ale dost naštvala - Někdo ( fak nevím nak se jmenuje a nic proti ní nemám, jen se mi nelíbí ten systém hodnocení.) si přinesl 3 nasedlané koně, dal je do drezurního obdélníku, to by nevadilo. Když ale přišlo na hodnocení tak první místo získali všichni 3 koně. Je to ježdění a né scénka, tak proč??! a další věc co se mi nelíbila je to, že někdo vezme jezdeckou sadu od schleichu, dá ji na koně a velice dobře se umístí. Někdo jiný se piplá se sedlem a uzdečkou. Vyrábí podsedlovou dečku přesně na koně, ohýbá panáčkovi ruce aby je neměl kilometr od sebe.. a nedostane ani blbý 4. místo. Fak nechápu =(
Ale tak jako co, když se mi to nelíbí tak si mám jet jinam. A to taky asi udělám.. no uvidim.. ( pro rejpálky : ne není to kvuli tomu, že mám jen 1x 2. místo a 3x 4. místo. Já se s prohrou umím smířit. Tady se mi prostě nelíbí způsob hodnocení. tečka)
A z té lepší stránky =) koupila jsem si 3 breyer stablemates - vzpínajícího se-> ještě není nafocený
frísáka->
a araba.->
Všichni jsou docela známí. Arab a vzpínající se půjdou na přemalování. Pak jsem si koupila MW mimochodníka - ňuní =) a Onyxe -
Takže nakonec docela dobrý =)

Nestíhám !!!

24. ledna 2013 v 6:43 | Jeife |  Nowinky
Včera jsem zjistila, že je NYLS v sobotu ! Díky bobeško. Děsivé to překvapení. Myslela jsem že bude až příští víkend a říkala si, že mám ještě dost času.. Takže každou volnou chvíli dodělávám jmenovky a ostatní potřebné věci..
Kdo tam jedete, tak určitě vemte věci na prodej (neříkám že to všechno skoupím já)
Moc sorry z miničlánek, ale NYLS nepočká...

Co se chystá v příštím měsíci ?

23. ledna 2013 v 6:42 | Jeife |  Nowinky
Je spousta věcí, které bych chtěla udělat. Ale někdy nemám čas nebo náladu =´(
věci, které bych moc ráda stihla :
NYLS
Přivítat na ranchy Elisabet a 2 nové lidi ( fotopříběh )
Uklidit na ranchy a nafotit -> dát na net
Vyrobit nějaké postroje
Upravit nové postavišky
Koupit si barvy na sch. ( už vim kde, jen mít čas tam zajít )
-> přemalovat rozdělanýho pegáska a možná i nějaký další
No, to by tak stačilo, abych to zas stíhala
NYLS - ?!!! - kdy sakra ! Když nevim, kdy je, tak si nemužu dobře naplánovat ostatní aktivity a je docela možné, že tam nakonec nebudu moc =(
Nějak tak mi pomalu dochází témata o čem psát, můj ranch ( koně ) stojí u mě na koberci, na jednom metru čtverečním. Nikdo s nimi už delší bobu nehnul .. příběh G.M. pomalu strácí na popularitě..
Kde je léto? A kde sou ty krásný odpoledne strávený s koníkama a foťákem?

P!nk

22. ledna 2013 v 12:39 | Jeife |  Zábava
Myslím, že otázka : Znáte jí někdo? je tady celkem zbytečná ..
Když mi bylo asi tak 11 začla sem se zajímat o hudbu. První, co ce mi začalo líbit byly asi songy od P!nk.. řekla bych, že znám hodně z její tvorby. Pak mě pink nějak tak pustila a já začla poslouchat skoro všechno. Pár dní zpět jsem v rádiu slyšela krásnej song a řikám si, co to muže bejt a du to zjistit =) - P!nk - Try
A další jají povedený songy ..

A co teď ?

21. ledna 2013 v 6:41 | Jeife |  Nowinky
Potřebuju poradit.. mám 200kč od ségry k vánocom a chci schlecha
Rozhoduju se mezi :
Shire klisna - jenomže na tu bych musela upravit jezdce aby se na ní dalo jezdit
Appa hřebec - ale ten je takovej navýraznej.. a nevim jak moc dobře na něm přes tu hřívu může sedět jezdec
Hafling klisna - Má hlavu moc dopředu a přední hohu moc nataženou, takže bych jí musela přetvarovat.
Po ostatních zatím nijak moc netoužím.. tak co, kterého z nich ?
Jo a pořád sem naživo neviděla shira hřebce, viděl ho už někdo? A jaký je?
Teď jsem byla na stránkách ccas - Téměř po měsíci kdy tam bylo mrtvo tam přibyl článek... Týna and horses : Ahoj, možná se divíte že tu zase jsem :D. Jen jsem se nudila a tak jsem se rozhodla sem něco hodit...... To snad neni možný, správkyně celkem důležitého webu (co se sch týče) píše články jen tak. Prostě z nudy. Jestli jí to nebaví ať to dá někomu jinýmu, kdo bude psát alespoň jednou do týdne a hlavně NEBUDE PSÁT Z NUDY !!!!!
Týno, jestli na mě z a tohle budeš naštvaná, tak tě docela chápu. Ale zase pochop ty mě, že takovýhle začátek článku je fak debilní.

Jak řešit když se kůň v boxe nechce nechat chytit ?

20. ledna 2013 v 10:11 | Jeife |  Jak řešit když ...?
Tohle se mi stalo zrovna včera a možná i proto o tom teď píšu... Kobča byla v normálním boxe a měla tam žerádlo. Já jsem jí to kopyt musela dát takovou hmm na změkčení kopyt před kováním, náboje jestli víte co to je. No a jak sem na ruce měla bílou rukavici a vlezla sem jí do boxu, tak se děsně vyděsila, natočila se ke mě zadkem a děsně komicky funěla.. Když jsem zkusila popojít, tak se ke mě opět natočila zadkem. Zkusila jsem bílou rukavici schovat za záda, to taky nepomáhalo. Když sem počkala chvíli na místě s nadějí, že by se možná zachvíli nechala chytit, tak začla zase žrát. Když sem se pohnula, vyděsila se. Tak sem to zkusia přes jídlo. Bála se rohlíku, vážně. Zase zalezla do kouta. Takže to taky nepomohlo. Pak jsem postupovala od jejího zadku ( který vídám pomalu častěji něž její hlavu jak se všeho bojí ) přes záda. Pak se mě zase začala bát. Na nic sem nečekala a čapla jí u kohoutku za hřívu. A držela. ona se v boxe začla točit, ale coto ? Po dvou kolečkách se zastavila a nechala si zvednout nohu.. ! Tak sem sí pochválila, dala jí něco k jídlu a naivně si myslela že z druhým kopytem už problémy nebudou a že se mě už nebojí. Ne, bohužel. A tak se celé tohle ještě jednou opakovalo.
I takto se dá chytit kůň.
Možná tím někomu pomůžu vyřešit problém s koníkem, možná ne. PS: bacha na kopance do břicha

Tak jako rychle...

18. ledna 2013 v 7:43 | Jeife |  Nowinky
Teď sem měla dělat něco úplně jiného.. no nic, sem tady a něco vám sem napíšu. Kdo ví, třeba to bude i k přečtení XD
Dneska odesílám jedný paní 79 kč. Za co? Na sch je to málo... Ale jsou to 2 schleich postavičky i s poštovným XD jezdkyně na drezuru - tu asi nechám tak jak je, nebo jí odoperuju klobouček a udělám z ní normální holku. A ještě trenér, kterému chybí kus vlasů, toho domodeluju a nabarvím =) už se na ně moc těším.. 20 kč za postavičku.. =) no neni to bomba?
Další - Včera u mě bylo 30 lidí a komentář z nich dalo jen 5.. =( uznávám, taky jsem to občas dělala, přijít, přečíst, odejít.. ale každá rancherka ví že komentáž potěší víc než nějaké číslo ze statistiky, ne?
Teď mam puštěný rádio z USA, nejnovější hity a téměř bez reklam!! Chcete poslouchat rádia z celého světa včetně ČR? Stáhněte si zdarma na - www.radiosure.com/downloadz/ ( nebojte, viry atd. v tom nejsou, testovala sem si to)
Dneska a zíta jsem na koních, takže tu v sobotu možná článek nebude, uvidim jak to stihnu napsat.
Mám nový rajtky =) ne to neni chlubení a když jo tak jenom trochu =D jsou modrý, kostiškovaný s hnědym celokoženym sedem .. krásný, mám z nich oooobrovskou radost =D A taky sem si koupila bílý filc, černou a bílou kůži, takže pokud to v něděli ráno stihnu, tak budu vyrábět =) fotky sem dám.
Ahoj, už vážně musim jít ..
Schleich ošetřovatel,cvičitel - 1
Už se na ně těším =D