Únor 2013

Kůže na prodej!

28. února 2013 v 5:54 | Jeife |  Prodej
Byly tu nějaké otázky a tak na ně odpovídám..
Dessy dělám v : Windows malování, Photooshop, Photoscape - všechno volně stažené z netu mým tátou
Můj handmade koník je z Modelitu
To je z otázek vše, pokud ne, tak písněte =)
Jak jsem u minulého článku slíbila, mámm tu diplomek za radu se zbarvením mého nového handmade koně ( pro rejpálky : ano, říkala jsem nejhezčího, ale tenhle článek je přednastavenej a koník od Kami je zatím jedinej co mi přišel )

Jak stojí v napisu článku - Prodávám kůži =)samozřejmě né tu svoji =) ceny nízké, výběr velký Najdete ZDE
Neprodávám kůži pro to abych si něco vydělala, prodávám protože chápu že né každej má takový štěstí jak já, která má obchod blízko. A pokud vás to zajímá tak z 1 kusu kůže mám průměrný výdělek 1,41 kč .. na to že stojí cca 12kč =)
rozesílám po celé ČR, po praze dovezu - víc info na rajčeti =)

Můj 1. koník

27. února 2013 v 6:29 | Jeife |  Úspěchy ranche
Teď tu nebude řeč o mém prvním koníkovi od schleich. Teď tu mluvím o mém 1. vlastnoručně vyrobeném koníkovi.
( pro Hanicka.honícek : doufám že to nevipadá že jsem ti ukradla nápad =( když řeknu ře jsem o tom že si udělám postavičku tak řemíšlela už skoro 2 roky... původně to měla být jezdkyně, kterých jsem měla nedostatek.. doufám že ti toneva )
začla jsem patlat kolem 14.15 ... patly patly, moc mi to nešlo a hodně jsem se s tím navztekala =)
pak jsem to uvařila a coto upad tomu ocas a napůl ulomila přední noha ´=)
tak jsem nožku přilepila, chtěla jsem přilepit i ocas, ale moc se mi to nelíbilo..

Pak jsem si říkala že by to chtělo hřívu, ale hlavně ten ocas ..
přigumičkovat aby to neodstávalo..
teď bez gumiček

Teď už jenom otázka barev... poradíte? ( obrázky z netu )
A)

B)

C)

D)

E)

Jo, vím že to všechno nejsou shetlandi =) poradíte? a neboo...
Kdo mi pošle odkaz na nejhezčí zbarvení ponyho dostaně diplomek - čtěte :
1. Kůň nesmí mít rozdílnou barvu hlavy a krku
2. musím mít černou hřívua ocas
3. beru jen flekatce =)

Můj 1. pokus o dess

26. února 2013 v 6:06 | Jeife |  Nowinky
Takže .. chtěla jsem jedný nový rancherce pomoct s blogem. Tak jsem zkoušela navigovat jí stylem nastavení - menu .... moc to nešlo, tak jsem se potom dohodly že mi dá přihlašovací údaje a já jí to ponastavuju. Když už jsem si s tim tak hrála, tak jsem si říkala.. to přece nemuže bejt tak těžký udělat nějakej jednoduchej dess...
moje zplácanina se nachází zde
Jak řikam, je to muj 1 pokus a vim že to chce ještě hodně moc zlepšovat
pak jsem si říkala že si udělám i jarní dess pro sebe. Ale zase se mi s nejistým výsledkem nechtělo šťourat do toho co tu mám.. tak jsem si založila zkušební blog - ZDE
jestli chcete mrknout, tak jarně letní dess je tam. asi ho ještě budu vylepšovat =)

NEJ rancherka - bleskovka 4.

25. února 2013 v 16:37 | Jeife |  Soutěže
Tak, je tu další soutěž NEJrancherka - ZDE
Je otevřená do 2.3 =)

Sem tu =)

25. února 2013 v 9:06 | Jeife |  Nowinky
Ahooj =) tak jsem se už vrátila z Itálie =)
Co k tomu říct? Bylo to úžasný! Ubytování i jídlo super, počasí krásný, sjezdovky upravený ...
Jela jsem s dědou, ségrou, strejdou a jeho přítelkyní a strejdovým kámošem. Taková super parta XD už se domlouváme na příští rok - plány jsou : zaplnit půl autobusu! =D
Fotky zde
malá ochutnávka ...

Tanečník

24. února 2013 v 6:00 | Jeife |  Sch Hřebci

Datum narození - 3.4.2001
Plemeno - Lipický kůň
Zaměření - drezura, skoky
Příjezd na ranch - jako 2.
O něm - Tanečník je dominantní hřebec, který potřebuje zkušeného jezdce.
Výhry -
Poznámka -
Model
Typ - originál
Rok výroby - 2004
Stav - 8/10
Vzácnost - 3/10
Kde byl zakoupen - již neexistující obchod

Seznam koní

23. února 2013 v 6:00 | Jeife |  Návody
Vůbec nechápu rancherky které neví kolik mají koní. Mě to příde divný, něco zbírat a ani nevědět počet. Asi rok zpátky jsem si založila takovou šikovnou věcičku jménem Seznam koní. Každý kůň má přidělené číslo, pak tam je jeho jméno, plemeno, kolik mu je a kolonku jestli je na rajčeti. Když má nového koně jednoduše jdu, připíšu koně a vždy přesně vím kolik koní mám. Myslím že takový sešit by se hodil každému. Potom v tom sešitě je taky seznam všech človíčků a zvířat, seznamy koní co jedou na LS, mám tam taky webové stránky a hesla od nich - to mě už párkrát zachránilo =D A když jsem ještě neměla ranch tak jsem tam psala novinky a co se na ranchy děje.
K založení vám stačí obyčejný linkovaný sešit za pár korun a 10 minut času. Sešit si můžete různě polepit obrázky koní a různě ho vyzdobit.

Jste prostě úžasný

22. února 2013 v 6:00 | Jeife |  Nowinky

Chci vám moc poděkovat =) Nejradši bych vám sem dala fotku toho jak to vypadá, ale protože se jedná o řekla bych soukromou věc každé rancherky tak to sem asi dávat nebudu. Jo, očemže to mluvím ?? Mluvím o návštěvnosti. Když si u mě kliknete na okénko toplistu, dostanete se na stánku, kde máte možnost Hledat, Když si tam napíšete ranch, tak se vám zobrazí seznam stránek s návštěvností... Lidičky, já sem 3. !!! s průměrnou návštěvností 42,61 človeka/den =D I´m Happy =D 1. je Kiiki s návštěvností 51,48/ den - Gratuluju =), 2. je nějaký ranch s živými koňmi. Za mnou je Shleichovka. Potom ještě jedna věc, která mě úplně zarazila... jedna z nejznámějších a nejdiskutovanějších rancherek.. 16. místo - kolem 10ti lidí denně.

Prostě tohle je věc která mi neskutečně zvedla náladu a chuť věnovat se ranchy čím dál tím víc =D Díky lidi =)

Další úžasná věc.. Do soutěže NEJ rancherka se mi přihlásilo o 4 lidi za den víc, jen tak dál =)

Jsem moc a moc ráda že jsem se jednoho dubnového odpoledne roku 20012 rozhodla že si založím svůj internetový ranch. Jsem tady se spoustou úžasnejch lidí, který dokážou potěšit i povzbudit.

Když jsem do tohohle světa přišla tak tu zuřilo spoustu rancherek, jedna pomuluvila druhou, ta druhá zace udělala buhví co ... A tak jsem si řekla že se s nikým hádat nechci, že tohle celý má bejt o tom, že je to zábava, ne o tom že tu budeme vést nějaké souboje. A tak jsem si řekla že poslední věc co chci je, se s někým se hádat, zatím se mi to daří =)

Dost rancherek kvuli hádkám a pomluvám ukončilo svojí činnost, moc bych si přála aby se lidi nehádali a prostě si řekli.. No a co tak máme každá jinej názor.. ne aby se hádali do krve a pak ta co prohoraje zkončila..Ještě jednou moc díky mým SRkům a lidem co sem chodí =)

( tenhle článek je psanej 9.2. 10.55, takže kdyby se ty údaje malinko změnily tak za to nemužu... potřebuju napsat neco na dobu kdy budu na horách.. čísla se změnit můžou, ale ostatní co jsem tu napsala je pravda =)

Jak se připravit na LS

21. února 2013 v 6:00 | Jeife |  Návody
Tohle je článek hlavně pro lidi co ještě na žádné LS nebyli.
Dlouhou dobu před - Vyrábějte sedla, uzdečky, deky, ohlávky. A shánějte si materiál na scénky ( teda pokud nějaké chcete mít) Můžete taky vyrobit scénky a rozmyslet se kdo na kom pojede při Ježdění.
Měsíc až týden před - to už by jste měli mít rozmyšleno koho vezmete, kdo na kom pojede a kdo bude ve scénkách - sepište si seznam, ať na nikoho nezapomenete. Taky deky a ostatní by už mělo být týměř nebo úplně hotové. Udělejte si jmenovky + 5 navíc, papír s názvem ranche a odešlete přihlášky! Pokud berete obchůdek tak si na věci dejte cenovky - mnohem víc lidí u vás nakoupí.
Pokud nemáte zelenou látku ( třeba na scénky ) tak si zajděte nakoupit, dopuručuji sekáče za pár korun tam pořídíte kvalitní zeleň =)Pokud vás povezou rodiče, tak jim to oznamte co nejdříve.
Sledujte stránky.
Týden před - LS bývá o víkendu, takže já balím víkend před, abych na vše měla dost času. Koní beru většinou tak 40, takže na to už si vezmu velkou tašku na kolečkách - ne, nebudete jediní kdo má velkou tašku. Doporučuju tašku s kolečky, protože ta se vám neprohne a všci se v ní nesesypou. Když balíte koně tak si dávejte pozor, aby v jeho blízkosti, nebo u něj nebyly předměty o které by se mohl poškrábat ( řetízek, očko od ohlávky .... ) Koním dám deku a pak je balím do ručníků, ty cennější ještě do papírových ubrousků. Podobně balím panáčky. Křehké modely - třeba breyer - vezmu 2 balíčky kapesníčků, upravím jejich tloušťku, dám je koni mezi nohy a lehce omotám gumičkou =) Pokud se o své křehké milášky opravdu bojíte, tak je ještě můžete dát třeba do krabice od bot - pak už se jim vážně nic stát nemůže =D
Pokud berete obchůdek, tak si ho taky zbalte.
Do krabičky, nebo do sáčku si dáte všechny ohlávky, uzdečky a malé věci, teré by se vám cestou mohly zatoulat.
Na bezpečné místo si dejte jmenovky, ty jsou 2. nejdůležitější, hned po koních - bez nich by jste toliž doutěžit nemohli. Pro jistotu si ještě někam napiště kam ste je dali =) Scénky by jste už měli mít dokončené. Pokud máte skládací scénku, tak jí dáte na dno krabice, pokud ne tak jí buď vyložíte ručníky a zaskládáte do krabice, anebo si jí ponesete v ruce.
Zjistěta jestli budete mít k dispozici foťák. Pokud ho v rodině nemáte tak si ještě můžete půjčit od kámočky přes týden.
Začněte si shromažďovat drobné, budou se hodit.
Vezměte si taky papír, seznam koní co sebou vezete, průhlednou lepenku, nůžky a 2 náhradní ručníky - bude se hodit
Pokud jedete s rodiči, tak jim to připomínejte, aby na vás nezapoměli.
Den předem - zkontrolujute si jestli máte jmenovky na správném místě. Pak taky natankujte peněženku ( já vozím 2, v každé 400 - pro případ že bych o jednu přišla je tu druhá záložní. ) 150 - 200 na vstup - to je podle akce kam jedete, a pak peníze na koně které si vlastně kupovat nechcete .. ale stejně si je koupíte. Všichni víme jak blbý to je když si něco chcete koupit a nemáte prachy u sebe. Taky si vemte dost drobných, ať nejsou problémy s rozměňováním u obchůdků.
Ještě naposledy se připomeńte rodičům a zeptejte si jich v kolik vyrážíte. Pokud jedete sami, tak si zjistěte kdy odjíždejí busy, aby vám to neujelo. Jestli vstáváte brzo tak si připravte veci na sebe, ráno to docela pomůže =) ( pro ty co jedou poprvé - zapomeňte na nějaké šatičky, volánky a kravaty - tohle je akce s modelama, ne modní přehlídka =)
Nabijte si foťák a promažte paměťovku aˇmáte místo.
Den odjezdu - Jo, ještě k tomu oblečení - neoblékejte se moc draze a značkově - kámošce takle sebraly tašku s koněma =( a to zamrzí. Buďte v klidu, vpohodě =) Není úplně špatné si dát nějakou časovou rezervu ( kolona, bouračky ... ) na akci můžete být klidně o půl hodiny dřív než je na netu.
Po příjezdu na místo - nebojte se na cokoli zeptat, lidi vás nesežerou. Pokud nejste jedna z nejznámějších rancherek tak není na škodu mít malou informativní jmenovku =) Najděte si pořadatelku akce a zaplaťte vstupné, ať se o to pozdeji nemusíte starat. Zjistětě si kde jsou ringy ( většinou 2 stoly na kterých se hodnotí ) a zaberte si stůl co nejblíže k nim - budete mít dobrej přehled a nebudete muset tolik běhat. Pokud jsou k dispozici židle tak vezměte hlavně pro svůj doprovod, vy židli tolik potřebovat nebudete. Vyrovnejte si koně na stůl, sundejte jim deky a delte jmenovky - já jim to přivazuju nitkou na nohu, je to praktičtější než se o to pořád starat. Vyrovnejte si obchůdek a celé si to hezky poskládejte =) Na stůl si lepenkou přilepte cedulku se jménem vašeho ranche, ať vás lidi poznají. Vyndejte si foťák a hurá fotit =)
Hlídejte si vyhlašované kategorie, aby jste na žádného koně nezapoměli ( je super si na seznam koní přepsat kdo v jaké kategorii je, aby jste to pak nemuseli zjišťovat.
Když je vyhlášená kategorie kde máte koně, tak ho co nejdříve vezměte a hurá s ním do ringu. Pokud si můžete vybírat, tak
si koně dejte do červeně označených krůhů ( modře střed, černé kruhy = lidi ) tam se porotci dívají nejvíc =D

Pokud se neumístíte, no tak co. Netvařte se kysele, nenadávejte. Pokud se dobře umístíte, tak je slušností porotci poděkovat. Foťte si všechno co se vám líbí, ať máte hezký vzpomínky. Pokud to de tak z dálky a ne zezhora a třeba i víc koní najednou - doma si z jedné fotky můžete udělat tři, na každé jednoho koně. No to je si všechno ..
No možná ještě pár věcí ..
Nepotřebujete :Jídlo, pití ( zjistěte jak to je s návštěvníky a jídlem ), hnihu - ta se hodí možná tak mamce, internet.
Pokud s vámi jedou rodiče, nebo někdo kdo do koní neni tak zažranej tak mu sežeňte nějakou zábavu - kniha, tablet, svůj mobil s hrami ...
Jedno důležité si pamatujte - na ničí koně nesaháte, pokud vám do nedovolí. Pokud něco rozbilete, tak to budete platit.
Nebuďte na nikoho hnusný, nepouštějte se do hádek, komunikujte s lidma kolem sebe ...
hmm, tenhel šlánek by se mi hodil 2 roky zpátky =) tak doufám že někoho přesvědčím aby jel. A nebojte se, to co tady píšu neni tak složitý =)

Chci se vás na něco zeptat =)

20. února 2013 v 6:00 | Jeife |  Nowinky
Moc mě to zajímá.. do jaké skupiny by jste mě dali?
A) Nejznámějších pár rancherek
B) Dost známá
C) Tak napůl
D) Skoro nikdo tě nezná
E) Kdo že si?
Nezajímá mě to proto, abych si pak mohla říct, jsem ... a proto sem víc než ty, nebo ty ... ne, to fak nehrozí. Jen mě prostě zajímá jak to vidíte vy. =)
Dík všem co odpoví pravdivě a nebojte, za žádnou odpověď vás neukousnu. Ham =D