Březen 2013

Konec a nový začátek II.

31. března 2013 v 16:05 | Jeife |  Nowinky
Na dvoře na mě už čeká Pohádka.. Dotáhnu Laurina a vysadím na něj holčičku. Pak si vezmu pohádku a jdu jí odstrojit. Potom dokydám Laurina. Vezmu si kbelík a jsu namačkat oves. Nejdřív musím oves přesít, aby se do mačkadla nadostaly kamínky. Děsně to práší.. pak nasypu přesetý oves du mačkadla a zapnu ho. Asi 10minut mám volno a tak se jdu naobědvat. Potom rychle vylpnout mačkadlo, už chvíli jelo naprázdno. To samé udělám s ječmenem. Pak si vezmu velký težký pytel šrotu a nasypu ho obřího kýble (průměr má asi 70, výšku ta 45) Pak ještě napomčit granule, což znamená že strašně dlouho stojíte u varné konvice a čekáte než superpomalá konvice uvaří vodu. Když konečně doděláte kapitolu jménem Žrádlo, čeká vás ještě spousta koní, kterří potřbují vyčistit, zadekovat, umýt nohy.. Pak tak taky uklízení postrojů, lonžování koní.. Kolem 6 se hodí seno a před sedmou se krmí. Každý kůň litr šrotu, ječmen/oves - podle toho jakou práci dělal, pokud má kůň nějaké granule, doplňky stavy.. pokud jsou tak jablka nebo rohlíky.. každý koním má pak cca půl kýble krmení na večer a na ráno. ..Zamést dvůr, převléct se, dát věci do skříňky a padla. =D tak to byl takový průměrný den v Ptickém oddíle. Že jsem zapoměla na svoje ježdění? jo, mááte pravdu. Jezdím, kdy je zrovna čas a na přiděleném koni..

V nejbližší době tu bude i článek o dnu v novém oddíle =) a zítra tu bude vééélké překvápko. Mě to docela šokovalo, jsem zvědavá na váš názor..

Konec a nový začátek

31. března 2013 v 15:42 | Jeife |  Nowinky
Nebojte, nekončím =D. Včera jsem byla naposledy ve svém starém oddíle. Dostala jsem zase starého závoďáka ven.. zase krásná porjížďka. Přijela jsem, udělala jsem všechnu práci, co jsem udělat měla. Vyklidila jsem si skříňku, udělala Palomě narozloučenou dobré papání, vzala si od ní pramínek hříhy, objala jí... takle vypadá konec? asi ano..
Asi tam ještě pojedu pomáhat na závody, tak možná Palomku uvidím ..
Pokud vás zajímá jak probíhal takové den v oddíle, tak čtěte dál.. já to někam potřebuju napsat
ráno kolem deváté - víkendy / kolem třetí odpoledne (pátek) .. přišla jsem, došla si do skříňky pro věci. Zapnula jsem v klubovně topení, protže tam bývá děsná kosa. Naštěstí topení topí dost rychle. Převlékla jsem se a zatím co ostarní ještě seděli v klubovně a kecali, já už šla kydat (strašně pečlivě kydam, takže mi to trvá taky dost dlouho =) Dojdu si pro kolečko, vidle, lopatu akoště a jedu směr palomky box =) Otevřu dveře, Palomka se mě děsně lekne a odočí se na mě zadkem. Já se uchechtnu a natáhnu k ní ruku s krmením. Ona na ně chvíli nedůvěřivě kouká, pak si nesměle vezme papaání =D já uvážu vodítko do otevřených dveří = já ven můžu, ale ona ne. Pečlivě jí vykydám box a pak vymetu koštětem, tkerého se moc bojí, takže je vždy zalezlá v rohu a funí XD pak jedu vyvést kolečko a na zpáteční cestě naberu pytel pylin. Přijedu k Palomce, ta se moc a moc lekne pytle a uskočí. Já jí na kraj boxu vysypu půl pytle pylin a rozhrábnu lopatou. Dojedu pro slámu a pořádně jí podestelu. Vyčistím jí žlab, napáječku a pak jí dotočím vodu. A už abych šla sedlat Pohádku. Je za 15 celá. Rychle zavírám Palomu a letím do sedlovny pro sedlo a uzdčku. Hodím to k jejímu boxu a zjistím že kamaše nevisí na boxe.. takže jsou v klubovně na topení. Tak letím zas do klubovny pro kamaše. Přijdu do stáje, sundám Pohádce deku a vyčistím ji. Nasadím kamašky a hodím na ní sedlo a uzdečku. Všechno to pozapínám. A už je tu placka (placka = placenka = člověk, který si ZAPLATÍ a pak si vozí prdel =) vyvádím Pohádku na dvůr a dotahuju jí. Placenka je asi 11ti letá holka, tak jí říkám, ať si stoupne ke koni, že jí vyhodím. Jedna, dva, tři a letí =D málem jsem jí přehodila, ale naštěstí jí penně držím za kotník, takže vpohodě =) Přichází trenérka a odvnídí Pohádku s holkou na jízdárnu (pokud teda nemám to "štěstí" a nevodim hodinu já) Jdu vykydat další box. Rozhodla jsem se pro Pohádku.. box má celý špinavý, mokrý a čvachtavý =/ fuj. Nj, když tam je 22hodin denně =( Pak taky vykydám Laurina.. starého dědulu, který vozí převážně malé děti. Všem jim vyčistím i napáječky a žlaby. V půlce kydání Laurinova boxu přijde jedna holka řekne mi, ať Laurina nasedlám. Sedlo, uzdečka, kamaše.. Laurin kouše, ale já to o něm vím a tak si dávám bacha. Vyčistím ho. Nasazuju uzdečku a přijde asi osmiletá holčička, že mi chce pomoct. Říkám jí, že to asi nepůjde, že tendle koník kouše. Ona říká, že ví a jestli by teda mohla vyčistit jiného koně. Tak jí řeknu, ať si půjčí čištění a vyčistí Reformu, VIP koně majitelky stáje. Reforma je ale moc hodná a od holky se nechá vyčistit. Já mezitím dodělám Laurina a vyvedu ho na dvůr. Na dvoře na mě už čeká Pohádka..
Pokračování dneska, nebo zítra

Tak různě

30. března 2013 v 8:37 | Jeife |  Nowinky
Včera ráno jsem jela na koně. Busem. Chtěla jsem zajít do Pultanely a koupit si nového koně, ale zapoměla jsem si zjistit, kdy mi jede 2 bus a jak maj otevřeno v hračkářství. Tak jsem volala mámě ať nahodí počítač a mrkne se mi .. v 10.00 =( ale mě jel bus už v 9.03 =( takže sem sebou těch 200 táhla zbytečně =´(
Co to mělo být za nového koníka? Na 90% klisna haflinga, ale uvažovala jsem i nad jedním ze shirů. No tak si musím pár dní počkat, než pojedu do Prahy..

Velký schleich obchod... Koňa a Kami BB. ... co s tím? Myslela jsem si že Koňa má častější články.. pak jsem to srovnala a zjiistila, že je to tak nastejno.. Počet pozastavení - vzhledem k tomu, že Kami BB. je tu s námi 2 měsíce ( plus nějaká ta doba neviditelnosti na webnode... to sem nepočítala, protože jsem ty stránky nemohla najít) .. tak to asi nemá smysl. U koňy jsem zas nenašla vlez do archivu =(
Myslela jsem že lidí, kteří by chtěli být spoluadminkou bude víc... pak by rozhodování bylo jednoduší.. ale takle..
A proto : nedodržím svůj slib (ano, teď jsem já ta špatná) a beru vás obě.

Lidé na ranchy - Magda

30. března 2013 v 6:00 | Jeife |  Lidé
Jméno - Magda
Věk - 31
Magda je vedoucí celého našeho ranche. Patří jí skoro všichni koně, kromě těch soukromých. Má rodinu, manžela Davida a dceru Hanku ( Hanka - ta v růžové vestě, david - šedý klobouk a bílá košile )
Bydlí na ranchy a je to moc milý človíček =)

Velký schleich obchod

29. března 2013 v 5:30 | Jeife |  Nowinky
Takže oficiálně. Hledá se člověk, který má čas a chuť jít do toho se mnou.
1 pravidlo - lidi, je vás tu pár desítek. Všechny mám ráda a proti nikomu nic nemám, ať už jste moje SR, nebo nebo sem jen tak chodíte. Zatím hledám jen 1 člověka.. to znamená že vyberu jen 1 člověka a nechci aby jste si myslely, že vás jsem nevybrala, protože vás nemám ráda (nebo podobné nesmysly) Vybírám podle : Dodržování slibů, počtu a délky pozastavení .. a další.

1 volné místo
Popis práce : Spoluadmin blogu, vyhledávání nových inzerátů, vyhledávání nových obchůdků, vyhledávání nových rancherek, psaní článků + další věci co jsou potřeba. Já mám nápady vy máte čas, ne naopak.. a jestli jo, tak ne moc často.

Požadavky : Spolehlivost, čas. Nějaké ty znalosti ze světa modelů ( teď by se hodil člověk, co se orientuje v Breyer)

Než si se mnou něco začnete (teď to myslím ohledně Velkého schleich obchodu) tak by jste o mě něco měli vědět.. Je mi 15, ale to neni až tak důležitý. V blogu se docela vyznam (hmm, tak 89%) Takový ty kecy kolem že mám ráda modely a ježdění na koni teď nechám stranou. Stojim si za svym názorem, ale je možné ho rozumnými argumenty (po)změnit. Nesnáším když mi někdo něco vnucuje. Dokážu pochopit že každý má jiný názor. Jsem magor. Lidé o mě tvrdí že jsem magor. Ještě jste neutekli? to se divím..

Plat: jedno číslo, druhý číslo... třetí? stejné jako 2 před ním - 0 XD tak maximálně dobrý pocit =)

Vy, kteří nechcete být apoluadminkou.. když objevíte nějaký nový a funkční obchůdek, budu moc ráda, když mi pošlete odkaz na mail.

Je 23.08 a já už potřebuju jít spát.. dzítra (pro vás dneska) jsem na koních, v sobotu taky.
Dneska jsem dodělala stáj pro 2 klisny s hříbaty. Velikot podomná jak orig. od schleich, 2 velké boxy. Každý box má otvírání do výběhu (vymakané - asi 1,5 cm velké =) a otevírání do stájové uličky na řetázek. Boxy jsou vybavené žlabem a napáječkou. Stáj asi ještě nějak natru a udělám venkovní uvaziště. Fotky jsem nestihla, protože fotit bez sluníčka s mým foťákem nejde.. já už vážně musím jít spát.. Pokud to v pátek stihnu, tak přednastavím něco na sobotu.

Tak nějak =)

28. března 2013 v 12:34 | Jeife |  Nowinky
Ahoj =) dneska jsem toho ještě moc nestihla.. ale něco jsem přece jen udělala =) víc fotek po kliknutí na obrázek
Je to focený hooodně narychlo.. sem si řikala, že psát článek dez fotky by bylo blbý.. krásný lesklý očíčko =)
Dobrá zpráva je, že barva na ní už začíná chytat.. takže z ná nebudu muset udělat grošáka.. yupí =D
Ještě dostane pár vrstev lesklé a pak jednu matnou.. kopýtka, nos, přilepit nohu.. ještě je to dost práce, ale myslím že se to vyplatí =) Včera jsem uvažovala nad jménem.. napadá vás něco? vznešené, krásné, lehké, neobvyklé.. ? =D
A taky přemýšlím do jaké barvy ji budu ladit.. když má modrý oči tak bledě modlou?? nebo jinou? no uvidím, až bude 100% hotová.
Co dělá Bruce ?-- ten můj, ne ten živý =D zdroj po kliknutí
Bruce se má dobře =) mám ho už kompletně namalovaného lesklými barvičkami.. a teď na něj začínám dávat matnou vrstvu. Včera jsem mu taky udělala uzdečku, stejnou jak má jeho dvojník na fotce =)
Blbá zpráva ohledně akrylek.. chtěla jsem vymáčknout černou barvu a začla mi vytékat jen slabe černá voda =( tak doufám že to je jen nějaká bublina a né celá tuba..
Další CM které má/budu mít rozdělaná - Collecta koník, pegas, stabík a hromádka 3cm velkých china.

Ranch - Blíží se porod dalších klisen, tak doufáme, že to bude všechno vpohodě. Uvažujem o : Koupení nového sch teplokrevníka, výstavbě nových stájí, výstavbě nové části veteriny.. a další věci.. ale nechci moc slibovat

Já - mám se celkem dobře.. aby ne, sou prázky =) Založila jsem si obchůdek ranche Morion - ještě je ve výstavbě, takže chvíli počkejte a já sem dám odkaz =)
Pak uvažuju o vytvoření Velkého schleich obchodu.. můj nápad.. místo, kde by vyl všechno.. odkazy na fungující obchůdky, inzeráty od těch co nemaj odbchůdek/blog.. prodeje koní, vybyvení, materiálů..
Chce to čas.. který já teď moc nemám (škola =(.. ) ale kdyby byl nědo jako spolu-admin.. plány, plány, plány ...
Co vy na to? využili by jste to? je to dobrý nápad? Hlasujte v anketě pod článkem

Vyhodnocení a diplomky NEJrancherka - nad článkem je odkaz ... ale nejdřív hlásnout ! =)

Jak vložit video z YouTube/stream

27. března 2013 v 10:24 | Jeife |  Pro začínající rancherky
Dnešní návod je o tom, jak vložit na blog video. Řekla bych, že je to velmi jednoduché =)
1. najděte si video na YouTube/stream/jinde
2. zkopírujte jeho adresu (https://www.youtube.com/watch?v=LkIWmsP3c_s)
- když to udělát pomocí pravého tlačítka myši, tak se vám to zkopíruje i s https:// -> pak je velká šance že to bude fungovat

3. kliknete na tento symbol

4. zobrazí se vám toto ->
zde si zadáte adresu videa (nezapomenete na http:// ) a kliknete na Vložit

5. zobrazí se vám video / nebo vám to řekne, že je někde chyba - chybu nehledejte u sebe, prostě si najděte jiný video s jinou adresou..


=)

Lisa

26. března 2013 v 11:20 | Jeife |  Sch Klisny

Datum narození - 18.3.1999
Plemeno - Fríský kůň
Zaměření - rekreace, skoky
Příjezd na ranch - jako 3.
O ní - Lisa je klisna s velkým srdcem, na vyjížďkách pro pokročilé.
Výhry -
Poznámka -
Model
Typ - originál
Rok výroby - 2005
Stav - 7/10
Vzácnost - 4/10
Kde byl zakoupen - soukromá sběratelka

Nemocná Jeife =(

25. března 2013 v 12:40 | Jeife |  Nowinky
To je strašný =( sem nemocná.. a cože mi vlastně je ? Představte si že večer jdete spát, vpohodě usnete... Najednou před je muž v zeleném hábitu. Jde k vám, má před sebou nataženou ruku.. chcete utéct .. nejde to. Dotkne se vás a vy se probudíte. To by ještě nebylo tak strašný.. kdyby jste se neprobudili s křečmi po celém trupu, občas i v končetinách. Nestalo se mi to poprvý.. od září bylo tohle asi po 4. .. už jsem na to byla celkem připravená ( ibalgin a flašta s pitím vedle postele ) vzala jsem si ibalgin a pokoušela se usnout.. ještě asi půl hodiny křeč a pak jsem usnula.. no jestli se tomu, když si slačíte obě krční tepny na 15sekund říká usínání ...
Pro ty co si myslí že kecám.. přijdte si to se mnou vyměnit, ráda bych se vyspala pez křečí a zeleného muže.
Ráno se vzbudím. Když mám štěstí, tak si nic nepamatuju a nic mě nebolí, najdu jen upité pití z flašky a to že mi chybí pár ibalginů. Když štěstí nemám probudím se nemocná, tentokrát s bolestí břicha ( minule s horečkami =/ )
Říkala jsem si že tohle není normální a že bych se s tím někomu měl svěřit.. ale neudělám to, ten někdo by bě akorát tahal po doktorech, kteří by ve výsledku stejně nic nenašli/poslali by mě na psychiatrii =(
Od čeho by to mohlo být? nemám tušení.. hledala jsem si na netu.. nic jsem nenašla.. muž v zeleném, zelený hábit .. nic.
Něco veselejšího? možná.. ale jo =) včera jsem byla na koních (ještě starý oddíl) a dostala jsem starýho dědulu, nejdřív na jízdárnu. Řekla jsem trenérce, že s Laurinem na jízdárnu nejdu - proč bych ho tam měla tahat ? A šli jsme ven. Spojili jsme 2 vyjížďkové okruhy a vznika z toho krásná vyjížďka =) nejdřív po silnici, pak klusem po poli. Do lesa, kde je krásná dlouhá štěrková cesta.. tam jsem ho pobídla do klusu a nechala mu volný otěže, ať si dělá co chce. Je mu něco přes 21 (což je na dostiháka dost) .. takový rychlý cval plný radosti jsem asi ještě nezažila. rozběhl se a já se cítila tak nádherně.. cválám na koni, ve stehením sedu, s otěžemi za přesku .. po cestě vedoucí ke stáji. Naprosto důvěřuji koni.. krásný pocit
Cválali jsme pěknu chvíli.. když chtěl zpomalit, nechala jsem ho.. přece jenom neni nejmladší, a takovýho koně já do ničeho nutit nechci. Pak políčko v klusu, dlouhá lesní ceta v kroku a závěrečná louka směrem ke stájím, kde koně strašně rádi berou dráhu.. klus, slovo hop, stehení sed, otěže za přesku.. pocit štěstí =) Na konci louky sám zastavil, nikdo ho nemusel tahat za otěže, nikdo ho nemusel točit do kruhu..
Tenhle koník je bývalý dostihák, ale byl pomalý a tak ho chtěli dát na jatka.. tam ho zachránil jeden z členů oddílu. Původně si ho chtěl nechat, pak nevím co se stalo, dal ho majitelce oddílu. Tam se má celkem dobře, ale skoro každý den na něm jezdí malí parchanti.. na jízdárně.. grr. A když už se dostane ven, tak si stejně nezacválá tak jak by chtěl.. pak vyhodí, lidi se na něj zlobí... Proč těm koním občas nedopřát trochu svobody rozhodování? Co je na tom tak těžkýho, co nám v tom brání? Náš vlastní strach =(
V pátek a v sobotu jdu ještě do starého oddílu, už se vážně moc těším na majitelku stáje, která si na mě nejspíš vyleje všechen svůj vztek, za to že odcházím.. o to víc se těším do nového oddílu =D ož mám poslanou přihlášku, jsem přijatá a mám zaplacený 2 měsíce =)

Song co mi tu hraje pořád dokola ... (dala bych sem to s tim oficiálnim klipem, ale nejde to, takže sem dám tohle )
Dneska dodělám objednávky, zapracuju na dessech a taky bych se měla mrknout na učení.. takže tak ..

Green Moon 12.

24. března 2013 v 8:50 | Jeife |  Příběhy
Po necelých 3 měsících jem se dokopala k tomu dopsat tento příběh.. tak doufám že se bude alespoň milinko líbit a že hodíte svůj názor do komentářů.

V minulých dílech holky zjistily že černé hříbě patří k magickým koním a dohodly se s jeho bývalým majitelem že ho vrátí k jeho původní koňské rodině. Pán souhlasil i proto, že na hříběti by se stejně jezdit nedalo (magičtí koně rostou dost pomalu)

Napíšu Magdě, že jsme vpohodě na místě... Tak ok.. Hani!! on tu není signál .. No, co tak popojdi, já tu na tebe počkám …

Obešla jsem celou louku.. signál nikde. Hani, co s tim? Asi nic, rozdělovat se nebudem, koně tu samutný taky nenecháme. Prostě až přijedem do stáje tak to Magdě řeknem.

Holky dojedly sušenky a dopily teplý čaj, je jim strašná zima. Naštěstí do půlnoci už zbývá jen pár minut. Anno, co budem dělat s tim přívěškem? Nevim.. A co ho třeba dát tomu hříběti do hřívy, vždyť jsou na něm koňské žíně. Myslíš že to na té hříběcí hřívě bude jako držet? Asi jo, pojď to zkusit. Přívěšek se do hřívy zapletl a skoro nešl sundat. Ještě bychom tomu hříběti měly sundat tu deku a ohlávku. Kolik je? 23.58, ne už 59 ..

Najednou se skála rozzářila a ozval se divný zvuk. Jakoby ze skály vystoupila víla a za ní vyběhlo stádo černých koní. Hříbě se radadostně rozběhlo ke svému stádu. Holky to celé pozorovaly s úžasem. Víla najedou máchla rukou a koně se ztratily. Holky se na sebe smutně podívaly a vzpoměly si na pána kterému bude hříbě asi moc chybět. Najednou víla promluvila.. Měla jsem to udělat už dřív, koně by neměli takové problémy a lidé by se nebáli chodit do lesa.. Vím že by vám hříbě chybělo a tak.. pojďte sem a zavolejte ho. Holky se opatrně rezešly k místu, kde viděly hříbě naposled. Zavolaly na něj a najednou Hanku něco šťouchlo do nohy. Co to bylo?! Víla: no co by to asi bylo.. pohlaď ho. Hanka nesměla natáhla ruku a sáhla na něco jako koňská srst.. ale nic neviděla. Pohladila hříbě. Pak se k ní přidala i Anna. Takže oni nás vidí a my je ne? Ano, přesně tak. Slibte mi že o tomhle nebudete říkat nikomu kromě jeho původního majitele a vedoucí stáje. Dobře, slibujem. A můžou se na ně přijít podívat? Jestli něco uvidí tak jo, ale asi jim řekněte ať si je raději pohladí. Holky poděkovaly a víla se s nimi rozloučí a zmizí. Anno? Viděla si to co já? Jo, ještě mám ruku na hříběcím krku.. tohle nebyl sen. Pohladily hříbě a chystaly se k odjezdu.

Když vyjely z lesa Hanka se podívala na mobil - 8 zmeškaných hovorů.. no nazdar, to bude zase vysvětlování. Okamžitě zavolala Magdě že jsou vpohodě a že jí to všechno vysvětlí a ž přijedou.

Když přijely Magda chtěla hned všechno slyšet.. nevěřila vlastním uším.. víly? Neviditelní koně ?!! A tak re holky rozhodly že Magdu vezmou příští úplněk ke skále.

Příští úplněk - Magda na Ketovi, Hanka a Safírovi, Anna na Pedrovi a bývalý majitel hříběte na jeho mohutném koni. Když dorazili na místo přivázali koně a vydali se ke skále. Hanka zavolala na hříbě. Ozvalo se skoro neslyšitelné zašustění a hříbě stálo vedle Hanky. Magdo, pane Horáku … pojďte si pohladit to hříbě. Pán a Magda se na sebe nechápavě podívali, ale pak je přepadla zvědavost a natáhly ruku směrem, kde podle Hanky mělo být hříbě. Opravdu, bylo tam.

Konec? Možná... nebo ne ?

PS: můj příběh. Chci ho přihlásit do soutěže u Pompin.