Duben 2013

Ranch Morion slaví 1. rok mezi vámi !!!

30. dubna 2013 v 15:06 | Jeife |  Důležité
Jěště než řeknu něco k nadpisu - Hurá, už jsou tady =) Kdo? Shirové!!
Nj, trošku šráblí, ale za tu cenu - 60 za oba =D
A druhý shire -
Taky malinko škráblý, ale jako model se mi moc líbí =) škoda že je menší než sch =(
Přijel s ulomeným ouškem, je to vidět?

A když už jsem tak fotila, tak jsem udělala i pár fotek naší nové quarterce..
Tak má leprený ocas.. no jo, je to vidět =( je tam prostě kousek, který se při ulomení odštípnul.. no a ten tam prostě chybí =/

Normálnější článek -
Dneska jsem nachcípaná =( bolí mě v krku, nemluvím, bolí mě polykat =(
Neměla jsem náladu skoro na nic, takže jsem si do postele vzala noťas a šla se mrknout na nějaký film.. Náš vůdce... mm, co by to tak mohlo být.. a tak jsem se na to koukla... docela jsem čuměla.. O tom asi článek někdy jindy (samostatná recenze =) Viděli jste někdo? pokud ne, tak určitě dopuručuju.. jen ten konec neni pro slanší povahy.

Nejhorší asi je, že jsem včera půjčila sešit kamarádce z druhého konce prahy a po prázkách z té látky píšem, tak doufám, že se mi podaří to nějak vyřešit =(

Koníci se maj dobře, na ranchy se chystá vítání nováčků (a že jich teda je =) Ráda bych vyrazila se sch na nějaké závody (asi na zahradě XD) až mi bude líp.. doufám že brzo =/

Po dnešním příjezdu Shira sch je na ranchy 50 koní!!!!! (ségru nepočítám) pro vác možná jen nějaký zlomek vyší sbírky, pro mě velký cíl =) To bych mohla schleicháčům udělat nějakou tu oslavu, ne?
Od založení internetového ranche (duben 2012) na ranchy Morion přibylo 20 koní!!!
Co znamená slovo duben?? Duben 2012.. a den, kdy Jeife sedla k počítači, obnovila stránku založenou již před rokem a dala tomu celému jméno Ranch Morion.. Co to znamená?
Lidi, tento ranch slaví 1 rok !!! (pro někoho málo, pro mě další velký cíl =) Za tenhle rok se ve světě internetových sběratelů mnoho událo... soutěže, LS, nové rancherky a že jich nebylo tak úplně málo.. Užila jsem si ten rok na 100% =)
Z původních asi 4 SR se stalo 10x tolik =) za to taky díky =) Za ten rok ranchování jsem se zúčastnila 2 LS (WLS a NYLS) tam jsem si to taky moc užila.. Tenhle rok na ranch přijeli taky první breyeři...
Krásný rok díky vám =)
Nevím přesně, jaký den jsem šla a vytvořila ranchy Morion stránky.. (nj, u webnode se k článkům nedávaly datumy)
Takže datum přibližně určuji na 22.4.2012 =)

Bez vesty? Nikdy!

30. dubna 2013 v 5:45 | Jeife |  Já, o mě
To že bezpečnostní helma je pro většinu z nás zatím povinná, to asi víte. U jezdecké vesty to tak ale není. Moc se tomu nedivím.. je drahá, většinou nepohodlná, člověk v ní vypadá občas jako v krunýři... Proč o om píšu? protože mě nejednou zachránila od úrazu.
Asi největší zážitek s vestou byl, když jsme jeli na vyjížďku (asi 3-4 roky zpět) já měla svojí oblíbenou klisnišku Máju, pak jela taky máma a 2 holky co byly na vyjížďce poprvé s poníkama. Asi po 20 minutách začal poník jedný holky dělat strašný krviny a tak jsem jí nabídla, že si s ní vyměním koně. Ona dostane mou suprově ovladatelnou klisnu a já sednu na toho poníka. Tak ok... chtěla jsem si upravut třmeny, jenže poník nestál. Tak jsem nasedla, s tim že třmeny nejsou zase tak krátký.. Vše bylo ok, až do té doby, než jsme se dostali na louku kde se cválalo. Cváláme, cváláme.. a najednou 3 nebo 4 na volno puštění haflingové.. můj pony se zplašil, pak nevím jestli vyhodil/zakopnul.. a já spadla za zadní rozsochu sedla.. nešlo se vrátit zpátky. A tak jsem vyndala nohy ze třmenů, pustila otěže a padala... letěla jsem pozadu a dopadla na záda.. jako docela vpohodě, jen mě bolela pánev.. když jsem se zvedala, všimla jsem si špičatého šutru, který byl jen pár centimetrů od konce mé vesty = kdybych spadla o těch pár cenťáků vedle, tak mám šutr zaraženej někde v hrudníku.. První velká pomoc od vesty
2 věc co si pamatuju.. byla jsem na jízdárně a můj koník se vzepjal. Já to nečekala a jetěla dolu.. na hrazení jízdárny.. zas to zachránila vesta, kdybych jí neměla.. tak nevim co, asi už bych tu nepsala. =(
A to jsem tu ještě nenapsala že v zimě moc přijemě hřeje =) a pokud si jí v létě trochu povolíte tak v ní horko taky neni.
Kdo by si chtěl vestu koupit, tak stojí 2-3 tisíce (já vím že to není málo, ale kolik stojí vaše zdraví?? určitě ne 2 nebo 3 tisíce) Nebo se dá sehnat nějaká z byzaru, ta je pochopitelně levnější. Při kupuvání se nedejte zmást kecy od prodavačů, že měkké vesty neexistují.. kecaj XD vesta namá být brnění. Já mám tuhle - Zde - a jsem s ní moc spokojená. Hýbat se můžu, skákat taky můžu..
A co vy? jezdíte s vestou, nebo vám to přijde zbytečné ?

Zatím dobré zprávy..

29. dubna 2013 v 6:14 | Jeife |  Nowinky
Začnu tím že jsem z matiky dostala asi 2, nebo 3 - to je pro mě dobrý =)
Od středy máme prázdniny - jooo =D - pokud to vyjde tak půjdu fotit =)
Co je dobrá zpráva pro vás? .... vypadá to hodně nadějně s Německem!!!! (tzn. že bych vám mohla přivést do ČR breyery -> o dost nižší poštovné) teď už jen zjistit nějaký obchod na trase Praha-Frankfurt-Kolín-Dusseldorf - znáte něco? - a vy co by jste něco chtěli - nebylo by špatné se zeptat někoho kdo s nakupováním v německu má zkušenosti.

Říkala jsem si, že by bylo krásný mít někoho poblíž, kdo se zajímá o schleichy.. nejlépe praha + praha západ.. člověk na společný zážitky, focení... Sice mám ségru, ale ta potom co jí řeknu : pojď, vytáhnem kolo a půjdem fotit sch... řekne : aaa, mě se nechcéé ... Otázka je taková: je tu ještě někdo, kdo nemá svýho sch parťáka a je z blízkého okolí?

Jak jsem byla na floře olomouc ... říkala jsem si že koupím nějaký kaktus.. pak jsem si vspoměla na to jak vždy když chci na balkon, musím přerovnávet květináče.. a chuť do nakupování kaktusů mě přešla XD pak jsem tam ale viděla stánek s prívěšky.. krásný koník.. a o 30% levněji nez na netu XD zdroj po kliknutí na obrázek

Pořád nevím jak s tou quarter klisnou colllecta.. mno, asi ji nechám.. nebo ne?

Až budu mít čas (asi středa) tak bych kromě objednávek dessů chtěla udělat dalšího HMH... tentokrát by to byl nejspíš dostihový model s podstavcen.. ale uvidím jestli mi to půjde uplácat =D s velkou pravděpodobností asi ne a zkončím zas u stojícího koně.

Taky bych chtěla nafotit fotky do fotosoutěže u Terybery. Když už jsme tak u těch fotosoutěží - ještě pořád můžete posílat fotky do NEJrancherky

Píšu =D

28. dubna 2013 v 17:11 | Jeife |  Nowinky
Myslela jsem že stihnu napsat dřív... no, nestihla jsem, tak doufám že neva. Musela jsem odpovědět na 139 emaulů =D asi můj rekord XD
Včera jsem si to moc užila =) sluníčko, supr lidi.. co k tomu dodat? fotky zde

Dessy - vrhnu se ne to =)

Ehm

28. dubna 2013 v 12:40 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, teď jsem ještě u strejdy, až přijedu domů tak napíšu článek (cca kolem 4) fotky mám takže budou =)

Svoboda vyjadřování, aneb naše komentáře...

27. dubna 2013 v 3:52 | Jeife |  Nowinky
Jdete na blog, tam si přečtete článek.. je tam ne zrovna hezký koník, který stál 30 kč a ještě nějaké aktuality z ranche.. možná si říkáte no fuj, co to je za hnusnýho koně, jak si to ta Jeife mohla koupit, jak se z toho může radovat. Napíšete to je ale krásný koník, gratuluju (sorry, jestli jsem zkopírovala něčí koment, ale tohle mě teď nepadlo) Kůň se vám nelíbí, ale napíšete že je hezký... proč? protože 1. nechcete urazit, 2. bojíte se reakce ostatních, 3. chcete mít dobré vztahy.
Nemuluvím o nikom konkrétním, ani se nesnažím změnit vaše názory
Proč nenapsat pravdu? asi protože pravda vždy není tak úplně nejkrásnější..
Pravda se dá napsat ale i tak, že nikoho neurazí a navíc vám ještě dá nálepku PRAVDIVĚ KOMENTUJE
Když pod článek s tím koněm natíšete fuj, to je ale hnus, jak sis to proboha mohla koupit... to budete tak maximálně za vola.
Když napíšete že na collectu je to podprůměrný, ale že za těch 30kč je to docela dobrý nákup a že gratulujete .... vyjádříte to co vyjádřit chcete, ale nikoho neurazíte, ani na sebe nenalepíte špatnou nálepku.

Když budete říkat přesně to co si myslíte (a řekněmě si to narovinu) tak moc oblíbení asi nebudete. Když budete lhát, tak to taky nebude OK.. jde o to, umět dobře podat pravdu.

Ve čtvrtek se objevil u článku s koněm komentář...
[10] !? | ip-85.163.245.186.o2inet.sk (85.163.245.186) | Dnes v 18:08
Ten kůň je otrasný! Nebrala by jsem ho ani zadarmo! Tenký krk a obrovská hlava! Hrůza!!! :-!

1. - nesnáším lidi, co se neumí podepsat pod vlastní komentář!
2. - ty člověče, který si napsal tento kometnář - článek nad touto větou je právě pro tebe

Chci říct všem, že nemá smysl se skrývat pod přezdívkami jako ?, =), apod. Podle Ip si vás stejně každý dohledá =D

Další věc - našla jsem super stránku, kde si podle Ip adresy můžete zjistit, odkud člověk cca pochází - en.utrace.de

Normálnější článek -teda asi ne XD
Je to divný, ale asi jsem se zbláznila XD (to video se stejně asi nikomu líbit nebude, ale proto ho sem nedávám. Dávám ho sem, aby jste přesněji mohli určit jak moc je to se mnou "vážný"
Dneska jsem na Floře olomouc, tak se můžete zítra těšit na fotočlánek s kytičkama XD
Prostě hrabu XD a už se těším na těch 5 dní volna XD

Vodafone / jak volají koňáci

26. dubna 2013 v 5:44 | Jeife |  Já, o mě
Zajímavý to nadpis XD
Před pár týdny jsem přešla od outůčka k červenejm =) lepší cenový podmínky XD táta mě varoval, že červený maj nižší pokratí vysílačema.. to mi ale nijak neva, protože bydlím skoro v praze.. jenže.. včera jsem volala strejdovi a furtm to vypadávalo.. jak jsem to vyřešila? Podkovou!
XD jo, mám sockoidní model, ne značce mi nezáleží. Ano, stál 2000kč =D ale zas tahyt nějakej drahej ke koním...
Kovy přitahujou signál.. funguje to na rádio, televizi, net, tak proč ne na mobil XD

když jsem tak fotila...
Sisi a Míša. Míša je moje, ta bílá. Nikdy jsem nabyla majitelem hubeného zvířete XD

A ještě jedna =)

Na rachny - nestíhám.. ještě si musím zabalit do olomouce.. takže rach nějak zatvrdnul.. nebojte, vypadá to, že v neděli půjdu zas fotit =)
dneska píšu z matiky (včera se to odložilo) tak doufám že to bude Ok =)
Dneska prostě den, kdy nestíhám.. čtvrtek, pátek a sobota - omluvte mě z obíhání - totálně nestíhám a jsem mino dosah sítě.

Přijel, přijel !!!

25. dubna 2013 v 6:32 | Jeife |  Nowinky
Teda vlastně přijela... kdo?
Zvířátko kůň/koník, kupovaný ve značkovém hračkářství. Bohužel - obrázek číslo 1
koník =) včera jsem si pro ní byla na Černém Mostě =) za 30kč =D
ocásek už má skoro přidělanej. Je to klisna, plemeno jsem zatím nezjistila.. značka collecta XD
má celkově takový divný proporce... ale co, za 30 kč =D
O přemalování zatím neuvažuju, v reálu vypadá docela dobře.
Co se děje na ranchy - tréninky v pěkném počasí, chystání do soutěže u Lenušky a u Terybery.
U mě - včera jsem písem ku nepsala, takže dobrý =P ale tahák nevyhazuju XD z fyziky mi to vychází docela zkopce, musím to nějak napravit..
dneska píšu z matiky, řekla bych že to docela umím (diskriminat, kvadratické rovnice) ale stejně na mě myslete, nesmím to podělat.
Taky mám referát do ošetřovatelství - pracovní prostředí a vliv na člověka. Nevím co to v tomhle předmětu dělá =D ale tak co, už to jen vytisknu =F
Balim do Olomouce =D chystám se na floru olomouc .. moc se těším.. nákupy ale vážně neplánuju, A foťák beru!!!
Příští týden jdem do školy díky maturitám jen v pondělí a v úterý... co vy, máte taky prázky? já plánuju focení a pokud bude teplo tak opalovačka.. nj, já sem teď jak albín.. kdo mě viděl na LS, tak potvrdí, že?
Dnes nebo zítra se na počítadle návštěvnosti objeví celkem:4444 - nevím jestli to odchytnu, mohli by jste mi to někdo zkoppírovat do compu a poslat? dávám diplomek =) (je to stejný jak s obrázkem - vemu, přetáhnu na plochu =)
Pod tímhle článkem je ještě jeden, tak mrkněte =)

Položky menu

25. dubna 2013 v 6:02 | Jeife |  Pro začínající rancherky
Menu a jeho položky .... poměrně důležitá část blogu, pokud teda nehrajete na rozcestníky, což je poměrně složitý.

Jdete do nastavení a položky menu

Tak, teď se pokusím o vysvětlení všech těch položek =)
Volitelný box v menu - Moc užitečná věc =) je to místo, kam si můžete napsat vpodstatě cokoli. Já tam mám to Majitelka ranche, založení ranche... atd. Daj se sem vkládat odkazy, obrázky, videa.. co chcete =)
Aktuální články - usnadní návštevníkovi orientaci pokud píšete píšete delší články
Rubriky - pro mě asi zásadní věc - vytvoříte si jakési oddělení, které usnadní orientaci na blogu.. myslím že nemusím dál vysvětlovat (pokud ano, tak napište)
anketa - další šikovná věc - můžete pomocí ní zjišťovat názory, návštěvnost.... jen vás chci upozornit : nedávejte anketu k soutěžím. Dá se totiž docela dobře podvádět.. ano, vím jak na to, ne nedělám to, ne neřeknu vám to ;) takže ankety jen orientačně =)
Oblíbené odkazy - pomocí těch mám udělané SR/OR - šikovná věc =D
zpráva autorovi - hlavně pro ty co nechtějí zveřejňovat svůj mail. Návštěvník se nedozví vaši mailovou adresu, dokud mu neodepíšete ;)
Odběr novinek - chci vás poprosit, jestli by jste si ho tam mohli dát. Jde o to že návštěvník vyplní mail, dá přihlásit.. na mailmu přijde potvrzovací odkaz. Pak mu chodí upozornění na všechny nové články na tom blogu kde se přihlásil = nemusí obíhat tím stylem ... jeden ranch, už zas žádný článek, další ranch taky nic... chápete? prostě suprovej vynález =)
já mam odběry u všech co to de a musim říct, že k nim chodim mnohem častěji, než k těm u kterých není možnost odběru.

Archiv - umožňuje návštěvníkovi nahlédnout do minulosti blogu, což je myslím jedině dobře.
Hledat - hodí se do obchůdků, nebo na blogy LS. U normálního ranche ho návštěvník moc neužije.
Aktuální odkazy - neni moc užitečný
Galerie - zobrazí náhled do vašich obrázků co jste nahráli na blog. Návštěvník většinou mrkne na obrázky a pak odejde, protože číst text ho nebaví. Takže já jí tam nemám, jsem toho názoru, že když fotky tak s popisem =) a navíc, většinu fotek nemám uloženou na blogu, ale na rajčeti (narozdíl od velké části z vás XD)
Motto - krátký text, který popisuje váš blog - většinou se objeví když si svůj ranch dáte do vyhledávače.. proč ne, ale taky se bez toho dá žít =D
Profil - po kliknutí zobrazí návštěvníkovi informace o vás, vašich koníčkách... taková nepotřebná věc =D mnohem raději o sobě napíšu článek, než vyplňovat =D

Jinak komu to ještě nebliklo... jednotlivé věci menu si přidáte přetažením z pravého sloupečku do levého ;)

Dotazy a náměty k dalším návodům do komentářů =)

Hmm, středa..

24. dubna 2013 v 5:54 | Jeife |  Nowinky
Je úterý 22.22 a já místo spaní jdu napsat článek.. říkám si, že bych mohla udělat něco jak návod, nebo člának o okolí ranche... jsem na to až moc ospalá.. D=
Včera se nedělo nic zajímavýho, dneska asi píšu fyziku =( a ještě nemám hotový úkol na děják..
Pro breyer panenku jsem došila bílé rajtky - vyfotím při první příležitosti.
mohla bych tu psát ještě další a další kecy, třeba jak se těším na pátek na kně, sobotní Flora Olomouc... jenže to by byly jen nesouvisející věty... tak asi toho nechám.. dál jen odrázky koní ...
http://images4.fanpop.com/image/photos/23800000/real-or-fake-horses-23854058-479-496.png
http://assets.explainthisimage.com/hashed_silo_content/silo_content/34305/resized/explain.jpg
http://media.treehugger.com/assets/images/2011/10/horsey-bike.pnghttp://www.horsegroomingsupplies.com/horse-forums/attachments/horse-colors-genetics/150325d1362291995-rare-colored-horses-post-away-p185940z.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_jCaDYHFOmz0/S8xzN6G4LlI/AAAAAAAAAkk/m3M3N-iFZ8w/s1600/horse+joke.JPG
http://bretagne-equitation.com/data/article_photo/59.jpg
http://www.theequinest.com/images/smile-3.jpg