Listopad 2013

Nestíhat je slabé slovo

28. listopadu 2013 v 20:23 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak rychle píšu... Nestíhám, musím se ještě naučit aj, ošetřovatelstíví, pak WLS. Nemám scénku a chybí mi uzdečka na skokana. :D pak ještě to že přijede kámoška a spí u mě, takže jsem tak narychlo musela uklidit pokoj a nastěhovat jí sem spaní. No, omlouvám se za krátký článek, tady je pár fotek, kvalita mobilu, ale což, nic jiného nemám, s foťákem to vypadá bledě (naštěstí foťák na wls bere kámoška)
A ještě naházet cenovky na kůži XD


Krabice na "VIP" modely :D

Těch krabic je teď tak 2x víc :D

Už chápete proč jsem to musela uklízet? :D já vím že to není tak děsný, ale pozvat si do toho kámošku se mi fakt nechtělo.

A mobilová kvalita..

No, držte palec, pokud to všechno dobře klapne tak ještě zítra večer napíšu :)


WLS se blíží !

27. listopadu 2013 v 10:53 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak WLS se blíží, co vy, už máte sbaleno? Já ne, včera jsem tak tak stihla dodělat a navázat na koně jmenovky. Tedy uf, prsty popíchané, stůl i nůžky opelpené od lepenky. Ale všech 50 koní má jmenovky, tak aspoň tohle mám hotové. Na WLS jsem si asi před měsícem vyrobila cestovní krabici na 10 koní, ale asi jsem jich měla vyrobit víc.. když tak koukám kolik (pro mě) cenných koní se mnou jede.
Dál jsem pojmenovala hříbě lipicána, konečně.. jmenuje se celer. Tedy ne až tak .. vlastně je to Celero.. celer :D Pořád lepší jak to, co mi poradilo jezdectví - jména jako "Náhoda", nebo "Tyto Alba" ... to už i ten celer je lepší :D
Poslední možnost si něco objednat na WLS, tak pokud ještě někdo něco chce - mail ;)
Konečně se rozchodil blog, nevím jak vy, ale mě už to funguje.
Dobrá zpráva - na WLS budu mít foťák.. hurá, taťka má dnes přijet, tak mi ten foťák doufám vrátí, bez něj by to bylo na ****.
Sedím tu na hodině počítačů, zjišťuju že učitel možná nebude tak strašný jak jsem čekala, jen doufám, že se vám ten článek zobrazí, mějte se fajn, dneska budu na chatech až večer :)


Zas o kousek dál

25. listopadu 2013 v 21:04 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak tohle pondělí nebylo úplně vydařeným startem do týdne. Bolelo mě břicho, pocit jak kdybych snědla slona. Ale už je to lepší, takže zíta do školy.. fuj to jsou předměty :D ale co, jen tam dojít, vysedět a odejít s tím co a dokdy se mám naučit. Ještě k tomu včerejšku - veganské jídlo jsem nevařila, je z restaurace, abych se nechlubila nečím co není moje.
Dneska jsme se učila, pak jsem vařila a teď večer jsem se dokopala k tomu udělat jmenovky na WLS. Přesně 50 schleich a breyer se mnou jede :D takže 50 jmenovek .. uf. Pak tedy jede asi ještě 15 neznačkových, ale ti mají jmenovky z NYLS a nechce se mi je předělávat. Takže na ty asi kašlu :D K těm jmenovkám.. jednoduché.. jméno ranche, jméno koně, majitelka, plemeno a obrázek koně.. Teď jsem to asi hodinu polepovala lepenkou, až jsem se k tomu i párkrát přilepila :D ale co, výsledek se mi líbí. Zítra to musím navázat na koně, bude legrace.
A taky jsem musela vymyslet koním jména, to bylo.. další hodinka v tahu :D
Jasper - skokan, drastic, nebo taky "letadýlko"
Jantarka - Klisna trakéna
Harmony - Klisna Holštýn
Nigway beautiful - paintka
Pemongo - Tinker hřebec
...tady jasně můžete vidět - normální české jméno, normální anglické jméno, anglická uplácanina, naprostý nesmysl :D :D :D
Chtěla jsme vám aspoň vyfotit tu hromádku jmenovek.. ale táta mi odjel s foťákem někam dopryč, tak se jen modlím, aby se do WLS vrátil, tam bych to bez foťáku nepřežila. A mobil nechtěl zaostřit.
Takže to jsou asi všechny novinky, dám se aspoň nějakou starší fotku :)


Fotky, novinky

24. listopadu 2013 v 23:06 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak jsem stáhla fotky z mobilu. Tedy děsivé překvapení co se kvality a chycení barev týče :D Takže jsem posledních pár minut strávila úpravami, aby to vypadalo tak, jak by to chytil foťák.


Tak, to bylo pro všechny, kteří mi chtěli tvrdit že je veganské jídlo nudné, nebo pro ty které zajímalo jak to vypadá. :)
Pak tu mám fotku koníka na kterém jsem dneska jela.. tedy jen jeho oko, nic jiného se mi nepovedlo chytit :D


Dneska ráno jsem se docela vyspala, pak hurá na koníky. Ve výběhu jsem zjistila že Kejmí kulhá, tak jsem si místo ní vzala Mastera (ten z fotky). Místo vyjížďky jsme nakonec šli na jízdárnu a já za to byla docela ráda.. už dlouho jsem tam nebyla. Mastrovi je asi 10, ale podle chování bych mu řekla nejmíň 18 :( Takový unuděný, okopaný, huba vytahaná.. Je smutný jak ho ty začátečníci zkazili. Navíc byl asi po měsíčním odpočinku, protože měl něco s nohou.. a asi o to míň se mu chtělo cokoli dělat. Za největší úspěch hodiny jsem tentokrát považovala nacválání na správnou nohu.. fajn :/
Trenérka nás tam docela řádně protáhla.. prý no a teď si vyhodíme nohy ze třmenů a vysedáme.. Grr, po 4 měsících na koni a hned tohle.. jauuu :D před 4 měsíci to ještě šlo, i když jsem to docela nenáviděla, ale teď to pro mě bylo docela na odpis :D
Po hodině jsem ho společně se shetlandem - Míšou vrátila do výběhu, při tom jsem tam parádně zajela do bahna, no prostě fajn den.

Diplomek, malé info

23. listopadu 2013 v 21:31 | Jeife |  Úspěchy ranche
Nevím, mám psát každý den, nebo psát každé 2-3 dny? Nevím jak vám to vyhovuje.. řekněte si.
Dneska oslava dědových 70, docela vpohodě, jen se mi babička pokoušela tvrdit, že vývar když si z něj vyndám játrov knedlíčky bude vegetariánský. Fajn, na blbost lidí už si začínám zvykat :)
Přijel strejda, aspoň něco zajímavého se dělo. S modely nic.. opravdu nic :( Zítra jdu na koně, má být 5 stupňů a zataženo, doufám že se nerozprší. Co napsat, co říct? a to to měl být nedělní článek, něco většího, reprezantativního.. :(
K čemu je takový blog, když tu píšu o modelech jen málo? Končit nechci, ale asi se s tím že píšu víc o sobě budete muset nějak vyrovnat, pochybuju že jiná budu. Modely nejsou každý den a ven s foťákem zatím nemůžu.Aspoň jeden profilek, ať tu něco je - pod tímto článkem.
DOstala jsem diplomek za bleskovku, díky :)


Donner

23. listopadu 2013 v 21:31 | Jeife |  Sch Hřebci
Datum narození - 26.8.2001
Plemeno - Achal-Teke
Zaměření - vytrvalost, skoky
Příjezd na ranch - jako 46.
O něm - Temperamentní koník, kupovali jsme ho do sportu.
Výhry LS -
Výhry - umístění ve vytrvalosti
Poznámka - fotogenický, ale musí být sluníčko. Nejlíp mu dělá věčerní.
Model OF
Rok výroby - 2010
Stav - 10/10
Vzácnost - 5/10
Kde byl zakoupen - od Joany

Časoprostor 2211

22. listopadu 2013 v 17:19 | Jeife |  Nowinky
Dneska fajn den. Byla jsem ve škole, na dvě hodiny (co je na tom fajn?!!). Kámoška.. tedy asi bývalá kámoška mě ani nepozdravila, ale zas tam bylo pár lidiček kterým jsem asi chyběla.. aspoň něco :)
A vy? vy máte víkend, tak si ho užívejte :D Ven fotit nejdu, asi ne. Mám pocit, že mi začíná další zánět, tak to chci nechat aspoň zítra odpočinout. Slaví se dědovy 70, bože to bude zase nuda. No a v neděli, pokud nebudu mít další zánět tak na koně :) moc se těším.
Chybí mi jména pro 3 klisny a dva hřebce.. nevím jak to mám vymyslet :/ Nějak se to musí dát :D Náladu mám ale lepší, aspoň tak.
Oběhla jsem (dnes odpoledne), takže by tam každé SRko mělo mít koment. Jsem jaká jsem, moc často neobíhám.
Návštěvnost se zhoršila, z průměru 50/den na 36/den... ale já vím, jsem na tom pořád dobře :D a díky moc všem co chodí a komentují :)
Zas takový mix všeho, nevím o čem jinak mám psát.. a došly mi fotky, tak dávám tapetu co mám na ntb. (vložený odkaz)

http://www.wallibs.com/gudang/wild-horses-sunset.jpg

WLS - obchdek + novinky

21. listopadu 2013 v 20:39 | Jeife |  Nowinky
Ahoj lidi, dneska takový den.. hm, ušel. Budu mít tan individuální studijní plán, takže si můžu chodit do školy kdy chci XD žádné omluvenky, žádné vysvětlování co mi bylo, učitelé mají povinnost mi sdělit kdy a z čeho z učebnice si mě vyzkouší.. Docela fajn, jen se na to nesmím vy... :D No, hodinka v kabinetu se 4 lidmi kteří řešili mých příštích 7 měsíců, obejmutí od třídní, čokoláda od třídní.. to sou věci O.o

Ještě jsem se po dnešku pustila do shromažďování věcí do obchůdku. Nabídka ZDE. Materiál dostupný, výrobky bohužel ne, protože nemám kdy vyrábět. Pokud něco chcete tak si to objednejte na MAIL, na WLS sice vezu pár věcí, ale nespoléhejte na to, bude to asi brzo pryč.

Věci které si můžete rezervovat v komentářích -
1 - dvě stejné knihy poníkovy nápady pro šikovné ruce - cca 50 nápadů na výrobu např. deky pro koně, výšivky na dečku, stájového kapsáře na čištění, dortu, ozdoby kartáče, beránka na nánosák.. no a ještě další věci, dost jsem podle toho vyráběla, ale za těch cca 5 let už to znám nazpaměť, tak posílám dál. Jedna knížka za 25
2 - stodola pro breyery stablemates, použitá, zachovalá - 45
3 - houpací síť od ponyklubu - 40
4 - deka proti mouchám na classic/hříbě tradi, originální, bílá se světle růžovým lemem - 25
5 - mrkev pro sch, asi 35 ks - 18
6 - zbytek drátku, naděláte si z toho ještě dost blbinek k modelům - 15
7 - 9 kavalet pro stablemates - 40
8 - drezuní hrazení na jízdárnu stablemates/sch, originální, 4 ks, cca půl metru dlouhé - 30
9 - ohrada ke stablemates, plastová, neorifinální, ale sedí, cca 25 cm, 3 ks - 15
10 - stříbrné a zlaté gumičky pro koně nebo pro vás, cca 15 ks - 10
11 - drezurní písmena ke sch / classic - 10
12 - hra na CD od ponyklubu, já se na tom docela dost vyblbla, nemusíte nic instalovat, nepotřebujete žádný super počítač a CD je nepoškrábaný - 30
13 - Star stable hra od ponyklubu, tady tuším že se něco málo musí instalovat, ale zvlád to i můj ntb :D taky jsem se na tom dost vyblbla, CD nepoškrábaný - 30
14 - CD kůň za krbovou římsou - krásný příběh o koni, dívce a o vracející se minulosti, asi hodinu a kousek to má - 20
15 - CD záhadné nebezpečí - taky pěkný příběh o koni a .. už si nepamatuju o čem :D - 20
16 - Kniha od ponyclubu Můj první poník - rakový mix péče o koně, plemen koní, ježdění, prácě ve stáji, věcí kolem toho.. dost toho tam je :D - 30
17 - další kniha od ponyklubu která navazuje na tu o řádek výš - poznej svého poníka - o koních, jeho smyslech, stádovém chování, řeči koní, divokých koních, ježdění a řešení problémů, střihy srsti.. no prostě zas skoro 200 stránek které i mě dost pomohly :) - 30
18 - kniha američtí koně snů - 22 plemen koní, ke každému nádherné fotky, plno zajímavých informací, znaky, zajímavosti.. - 30
Kdo si něco zarezervuje, tomu na to dám cedulku a nechám u sebe ;)

Kdyby jste o něco měly zájem tak - objednávky z obchůdku do MAILU, věci co zde nabízím k rezervaci do KOMENTÁŘŮ - nemíchat, jinak se v tom bordelu utopím! :D

Mějte se fajn, musím jít ještě dodělat pár věcí a omlouvám se za chyby, nestíhám ;)

Nakoupeno, i pro vás :)

20. listopadu 2013 v 22:44 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak jsem se konečně dostala k tomu napsat článek, hurá. Dneska jsem se dostala do obchůdku, nechala jsem tam strašný pěníze a důležitá zpráva - nakoupila pro - Grace, KamiBB a Haník. Napíšem na mail.
Dál jsem byla ve veganský restauraci, ňam :D
Jé, hele, Jeife neví co psát, to bude zas článek -_- U doktora to dopadlo dalo by se říct, že dobře. Zítra se chystám do školy, nakonec projednat individuální plán, takže budu doma a do školy jen na testy / zkoušení. Jo, to nedopadlo tak špatně jak jsem čekala.
Modely - mám jeden slíbený k vánocům (sch), jinak nic :/ Dál maj přijít dva koníci - starý sch strakáč s napevno přidělaným sedlem a tinkerské hříbě bez ocasu.. uvidí se co s nimi. Pak má přijít pony od vozu, taky by mě zajímalo kde je. A dál jsem si přes fb rezervovala tohoto fajnovýho koníka -

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1395261_1414740095422653_1953980336_n.jpg

Tak se těším až si ho na WLS vyzvednu :) fotka je ranche Silvera ;)
No, jinak se už vážně nic co by vás mohlo zajímat nestalo, tak se mějte líp než já :)

Novinky 1911

19. listopadu 2013 v 21:56 | Jeife |  Nowinky
Ahoj lidičkové. Dneska byl den.. ehm, zas po dlouhý době nestíhám :( Potřebovala jsem uklidit pokoj, to se mi téměř povedlo, ještě mě tedy čeká stůl, kde je bordel asi největší. Pokud stihnu tak vyfotím. Dál jsem měla poskládat asi 4 sušáky prádla, to jsem nestihla. Pak uvařit, nad tím jsem teď strávila asi 3 hodiny. No a ještě jsem chtěla dodělat scénku, na to jsem ani nesáhla. :( takže takový kratší, informativní článek. A měla bych oběhnout :(
Zítra jdu do obchůdku, nakoupím těm co si o něco napsali ;) .. konečně.
Taky jdu za dalším doktorem když to tak řeknu. Bože, asi se z toho zcvoknu. :/
Další věc, posílala jsem asi týden zpět peníze za koníky (60kč) .. balíček nikde.. tak jen doufám že to nebude další do sbírky podvodníků. Asi pro dnešek vše, mějte se líp než já :)