Prosinec 2013

Novinky, tak proč to číst ?

30. prosince 2013 v 21:10 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak píšu. Možná vám chybím možná ne.. ale stejně jsem si tu chvíli našla.
V mém životě se děje spousta zajímavých věcí, co je ale horší - s modely se nic neděje. Žádný objednaný model, žádný nový. Jsem naštvaná sama na sebe, měla jsem dávno odeslat balíčky (vánoční -_-) ještě jsem to neudělala.. byla škola, pak byly návštěvy příbuzenstva, víkendy, koně a teď lyže. Mám chuť s něčím pořádně třísknout, za dost může balík pro lenču a hanču.. dávno to mělo jít.. nejfřív že do vánoc, pak, že do Novýho roku.. ani jedno nesplním.
Nemám foťák, se kterým bych něco pořádného vyfotila, nejsou modely. Přišla jsem o 2 nejlepší rancherké kamarádky a ke všemu tomu jsem naštvaná sama na sebe, za to co dělám.
Tak dám ještě fotku, to je asi vše, na nic jiného nemám náladu.
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1503933_1404483469797554_160864758_n.jpg

Jak psát články

26. prosince 2013 v 20:26 | Jeife |  Návody
Nikdy vám nedám návod na absolutní "trhák" - nemám ho. Ale můžu vám trošku usnadnit cestu jak k němu dojít. Vídám tu mnoho článků, kterým by i malá změna tolik pomohla, tak pojďte, vrhnem se na to :)
klik na c.č.

Jedenáctihlavé stádo

25. prosince 2013 v 15:05 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, takle po Vánocích vás zdravím, jak jste si je užily?
Mě vánoční písničky nějak nechytly, takže vám sem dám jednu nově objevenou -


Jinak jsem se měla fajn, dopoledne jsem spala (ano, zas ty neční chaty), pak mě chytla vyráběcí.. to to jelo :D
-> modrá sada pro Pemonga, už potřeboval ohlávku :D

Fialová sada, která u mě dlouho nezůstane, ale strašně se mi líbí. Možná že vidíte i vypodložení nánosníku :3

A reflexní sada, která je pro výherkyni NEJrancherky.. možná už slečna tuší :p

Úvodka na fb, kterou jsem si na Vánoce jako vegetarián neodpustila .. <3
(kdyby jste o ní měli i takle po Vánocích zájem, což sice pochybuju.. ale, je volně k zapůjčení)

Byli jsme se s taťkou projít, došli jsme asi 3km ke statku s koníkama.. moc se mi tam líbí :3 soukromáci, velký ohrady, hala, jízdárna.. no luxus sám, i když to tak možná nevypadá

A takle dopadla procházka s otcem.. ani na Štědrý den se nemohl chovat jako .... no nic.. -_-

Koho zajímá co jsem dostala.. no, jsem spokojená. Od toho taky nadpis "jedenáctihlavé stádo"
Hm, chybí bunda a týden na lyžích v Itálii.. no nic, konec s chlubením se :D

A taky jedna premiéra.. 1. vegetariánské vánoce <3

To bude asi tak vše co se u mě stalo, přes svátky tu budou návštěvy, pak jsem na víkend pryč, uvidím jestli stihnu něco napsat :)

Kejmi v akci

23. prosince 2013 v 1:39 | Jeife |  Já, o mě
V sobotu jsem se s Kejmí dostala na dvouhodinovku přirozené komunikace a práce ze země. Moc se mi to líbilo a tak jsem se s vámi rozhodla podělit o pár zážitků a nových poznatků.
Jako první jsme hráli přátelskou hru, zde měl koník poznat, že mu nejdem ublížit. S Kejmí se mi to docela dařilo, hlazení, poplácávání a nakonec i poklepšávání tušírkou bez problémů.

Další byla hra s "děsivými" předměty. Na jejím konci měla Kejmi pytel za ušima, igelitku mezi předníma nohama a já jí přejížděla koštětem po hřbetě. Taky by mě nikdy nenapadlo, že si tohle nechá líbit. O něco horší to bylo s házením míče. Ten jsme si nejdřív měly házet před koněm, pak po jeho boku a nakonec přes jeho hřbet. Kejmince se to zrovna moc nezamlouvalo, vždycky hodila hlavou.. šmudlík jeden :D musím jí ještě někdy ukázat, že to nekouše.
Pak jsme se učily poslat koně na kruh, to mi šlo docela dobře, kejmí se mnou spolupracovala.
(toho že se ksichtí si nevšímejte.. dělá v 90%)

Potom byla asi dikobrazí hra, kde jsme se učili ovládat koníka tlakem. Takže ustupování, couvání - to šlo kejmi moc dobře, tady na fotce s vodítkem, pak už jen na "ustup" a dlaň na čumáku

Dál ohýbání koňské hlavy k jeho boku a pak snížení hlavy k zemi - s tím byl trochu problém, Kejmi asi snědla prkno :(
K ustupování se přidala ještě otočka, kdy jste stáli u pravé strany koně, hodily jste mu vodítko kolem levého boku + přes zadek zas k vám. A kůň se měl na tah za vodítko otočit +- na místě, hlavou k vám. To jí šlo asi nejlíp ze všech koní.
Následovalo další vyslání na kruh a blbnutí s kužely a pneumatikami, s tím problém neměl asi nikdo.

Vysvětlení koni, že má zůstat stát třeba 3 metry od vás (i když má třeba napnuté vodítko) a přijít až na zavolání/tah.. to byla legrace...

Asi největším strašákem byla plachta... bububu :D Jí se tam vůbec nechtělo. Pak jsem jí tam dostala, nedala jsem si pozor a ona zpanikařila. Udělala skok, vytrhla se mi a kopla mě do stehna.. no příště větší pozor ;) Tak jsem to s ní musela podruhé.. překlusala to, ale co.. hlavně že šla a už tolik nepanikařila

Jako poslední byla ulička - tam nebyl problém :3

No a teď už nějaké ty fotky.. :)

Za skoro všechny fotky i zaplacení té dvouhodinovky děkuju mamče :) No a aby toho nebylo málo.. od kamarádky jsem dostala dáreček.. krásnou sportovní poničku, myslela jsem že se zblízním radostí :D

Jinak jste si asi všimly, že je tu zimní dess. Taky vám tam nesedí ten hnědák? :( budu to muset předělat, ale nechtěla jsem mít přes vánoce podzimní dess.
Užijte si vánoce, pokusím se ještě napsat ;)

Dva dopisy ...

21. prosince 2013 v 3:58 | Jeife |  Zamyšlení se nad..
Tento týden mi přišly 2 dopisy, od vás, od rancherek. Oba mi udělaly velkou radost, ani ne kvuli těm dárkům (které se mi samozřejmě taky líbí), ale kvuli tomu co v nich bylo napsáno. Připomělo mi to, že vánoce jsou o maličkostech, o tom že se maj lidi rádi. A taky to, že moje ochota někomu pomoct není nanic :)
(holky, doufám že nevadí když to sem dám)

A od Haničky.Koníček

Krásná sada našla majitele - Aranku

Pak tedy ještě musím poděkovat Leník a Hanče, od těch jsem dostala akrylovky, mmm :) bude se malovat
Dneska mě čeká kurz práce ze země + přirozená komunikace, tak doufám že to k něčemu bude. Jdu tam s kejmí, úspěch bude, když mě nesežere, snad ne. Měl by se mi do rukou dostat taky neznámý schleich, hlavně pro mě to bude překvapení, pravděpodobně na CM.
V neděli se budu učit, v pondělí hurá za milovaným človíčkem. V úterý... jé on je štědrý den? mamča je v práci, takže slavit budem večer, bude to asi takový dost narychlo.
Dárky se omlouvám, půjdou pozdě. Musím jít spát, píšu to "živě"

Důležité info k vánocům, prosím čtěte

15. prosince 2013 v 20:37 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, zas jsem se jednou rozhodla napsat co je nového. Dlouho jsem nenapsala, musím vám to alespoň částečně vynahradit.
V mém životě se stalo.. no co se vlastně stalo? :( Jedna moc smutná věc, Jak už možná někteří víte.. Aša :(
Moje nejlepší kamarádka, jedna z nejlepších rancherek, člověk který mě vytáhl snad ze všeho a človek, který mi ukázal správný směr. Ašo, děkuji ti za všechno co si pro mě kdy udělala a omlouvám se za to, co jsem udělala já, ať už to bylo cokoli.
 • Viděla jsem, že článek Historie schleich koní od roku 1976 měl docela úspěch. Moc mě to potěšilo a můžete se těšit na další 2 podobné. Jeden o Arabech a druhý o dalších starých modelech. Uvažuju o založení alba na rajčeti, takové "evidenci" všech schleich co byli kdy vyrobeni. Ke každému koni výrobní název a v jakých letech se prodával. Případně i počet vyrobených kusů. Co vy na to? myslíte, že je to dobrý nápad?
 • K vánocům by měl přijet jeden sch koník na CM, víc jich asi nebude. Pro některé z vás je to možná málo... dostanete nejnovější telefony, breyery za pár tisíc, limitované koně a buhví co dalšího. Ale něco vám řeknu ... nezajímá mě to a budu šťastná i bez dárků za desetitisíce :D
 • Chystám článek o tom jak psát články, pokud máte nějakou věc, která vám na článcích obecně vadí, nebo se vám naopak moc líbí - budu ráda když napíšete do komentáře
 • Vánoce se blíží, vánoční dárky taky, takže bych si ráda konečně dopsala ten seznam. Vím o tom, že posílám -
  Grace - deka - adresu mám
  Hanička.honíček - deka a ohlávka - adresu mám
  Lenča a Hanča - tu krabici tu máte - adresu mám
  Aša - poslala bych ti, ale dobře.. beru tu prosbu na tvém blogu vážně :( - adresu taky mám
  Stela - Bobe, chceš něco posílat? - adresu taky mám
  Někdo další mi chtěl posílat dárky? Nemusíte.. a čím míň lidí tím líp, nemám na zahradě zlatý důl.. bohužel
 • Když už jsme tak u toho vyrábění, včera večer jsem vyrobila snad nejpropracovanější deku. Samozřejmě jde k někomu z "mých" lidí a nemůžu si jí nechat :D
  Zapínání křížem pod břichem, další 2 zapínání na plecích, uf
Historie schleich koní od roku 1976

13. prosince 2013 v 11:52 | Jeife |  Zamyšlení se nad..
Téměř všichni je sbíráte, ale napadlo vás někdy zajímat se o to, jak to všechno vlastně začalo? Ano, možná teď objevím Ameriku, vím o tom. Ale co jsem se tak ptala rancherek, ani jedna z asi 8 nevěděla, kde to začalo. Rozhodla jsem se tedy jeden večer a noc věnovat začátkům schleich koní. A tady máte to co jsem objevila...
Firma schleich vyrábí figurky od roku 1950, podle wikipedie byly první zvířecí figurky z roku 1980. Našla jsem ale ještě něco o 4 roky staršího.. Ano, nemám k tomu víc zdrojů, takže nemůžu ověřit. Zas ale ne druhou stranu... je to jediné co zatím mám (máme?) ... klik na c.č.

Pořád tu jsem :)

10. prosince 2013 v 21:25 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak jen tak krátce, protože se většině z vás článek asi nezobrazí..
Blog už mě štve.. je to víc jak týden co mi to blbne. prostě mě nějak přestává bavit se s tím pořád s*át. Takže nepíšu tolik článků..
Mám pro vás nové fotky koníků, kdo tohle čte na blogu tak jsou ZDE, kdo to čtete přes rajče tak si dočtete, fotky koníků nasledují. Tohle s tím rajčetem .. přece se nenechám zničit blogem :)
Foťák stále nikde, vánoce se blíží a já nemám dárky ani pro vás ani pro rodinu a kamarády.. no to jsem to dotáhla. Dokonce mi kámoška chce dát dva schleichy.. a já nevím co jí mám za to koupit :D :D no, uvidím :)
Ve škole pořád písemky, dneska to byly 4, fuj.. ale asi to tak máte všichni. Nekomentuju, jednak není čas a zadruhé nemám náladu se hádat s blogem o platnosti mého komentáře.
Dneska to bylo takový kratší, doufám že nevadí, já se musím jít učit matiku..

Velké rozhodování

7. prosince 2013 v 17:08 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, vím že to moc nejsem, neobíhám.. no prostě a celkově JÁ :D velké díky všem, kteří sem i tak chodí a případně okomentují, moc to potěší :) Dneska bych chtěla říct pár novinek ohledně ranche a mého života.
Začala bych asi tím nejsmutnějším, "můj" foťák (pentax optio W60) je v tahu. Byl táty a ten ho teď potřebuje 24 hodin k dispozici kvuli práci.. takže mi ho nepučil ani na 10 minut na focení sešitu :/ takže a co teď ... asi jediné co mi zbývá je jít a sehnat si nějaký foťák, co jiného :/ Od rodičů příspěvěk nebude, vánoce mám už "vybraný". Hm, takže pokud máte foťák co vám dobře fotí (hlavně makro, zoom, voděodolný).. prosím poradíte? ..taky by bylo fajn kdyby nešel moc přes 4 tisíce. Díky
Od toho, že nemám foťák je další věc, která mě štve. Nemám jak si nafotit učení od spolužáků..achjo :/
Přes týden se moc pro vás zajímavých věcí nedělo, až dneska. Byla jsem nakupovat a domů jsem si přitáhla velký úlovek :) dávám fotky z netu, nemám čím fotit
http://www.galleryofhorses.com/CollectA-Friesian-gift-horse.jpg
Collecta frís, už dlouho po něm toužím a teď tam prostě byl a čekal až ho vezmu domů na poličku :D
No, pak jsem si koupila vteřinové lepidla, byly v akci, jedno za 15, tak hned 3. Už to vidím jak se zas přilepím.
A hlavní důvod proč jsem někam vůbec jela je ten, že jsem potřebovala boty na zimu. Chtěla jsem kozačky, nebo něco v tom stylu. Pod 2000, černé nebo tmavě hnědé, pokud možno nekožené a pod koleno. Krom toho že nejsou tak vysoký se to povedlo na jedničku :D a navíc to byl první pár co jsem si zkusila.. to se u mě nestává, mě jsou tak jedny z 20-30 párů bot.

Další důležitá věc - nestíhám vám udělat dárky.. a co vím, tak už dlužím asi 4 lidem (h.k., grace, lenča, hanča) .. takže pokud pro mě ještě někdo nemáte dárek tak se na něj klidně vybodněte, bude to jednoduší :)
Jinak fajn víkend všem, zítra jdu na koně, možná nějaká ta fotka z mobilu bude :)

Že bych asi měla napsat?

4. prosince 2013 v 21:12 | Jeife |  Nowinky

"Někdy si přeju aby sny byly skutečností, teď si přeju aby skutečnost byla snem.." Lidičkové, tak to teď vypadá s mým životem. Nejraději bych se zašila pod zem, nebo nebyla vůbec :/ Vím, asi bych některým z vás chyběla.. no co, aspoň si můžete říct, že za to nemůžete vy. S blogem nekončím, ani nepozastavuju.. všimli jste si, že tento blog nebyl nikdy pozastaven? No nic.. články budou, jsou.. ale asi ne každý den..
Mějte se líp než já, užívejte si života. Většina z vás je téměř zdravá, řešíte MALÉ problémy.
Nevím (tedy vím, ale vy to vědět nebudete) co se děje, bojím se psát lidem, bojím se s nimi mluvit. Prosím napište.. nemusíte všichni najednou.. díky