Leden 2014

Blog, zloděj mých článků

26. ledna 2014 v 16:56 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, po dlouhé době vás zdravím. Za tento týden jsem napsala už 2 články. Ptáte se kde jsou? To bych se chtěla zeptat i já! Poprvé jsem napsala článek, chtěla si ho před uložením zkopírovat a blog se mi sám odhlásil. Článek i přes automatické uklídání nikde. Podruhé jsem napsala článek, zkopírovala, uveřejnila.. a článek nikde. Říkám si tedy, že ho tam dám znova. "Nelze přidat!" .. Tak mi řekněte, o co se tu teď vlastně snažím.
Na ranchy je spousta novinek, "naučila" jsem se víc fotit s mobilem. To znamená že fotky mám, ale jsou méně kvalitní. Foťák, který mám je velký, těžký, kdo to má pořád tahat.
Teď k těm novinkám - Sestra konečně zjistila, že svou sbírku koní nepotřebuje, takže mi jí za rozumnou cenu přenechá. Z koníků jsem úplně nadšená, hlavně ti starší a frísák, odkaz na album ve fotce -


Před pár dny jsem byla na Zličíně, v Pompu sice novinky neměli, ale z dalšího nakupování jsem si "odnesla" aspoň tuhle fotku - to je tak, kdež se Jeife nudí. Pak taky nesmím zapomenout na lyžařskou bundu, správně šílená ..

Včera jsem byla fotit, povedly se mi celkem hezké fotky, odkaz ve fotce -


Posledních pár hodin jsem byla u šmudlíny (Kejmí), krásně jsem si to užila, i když teploměr ukazoval -10°C. Možná i proto jsme byli v malinké hale. Jako jediná jsem s ní cválala. Vytočit osmičku s vyššími kavaletami uprostřed, to bylo zajímavé. Z ježdění bohužel fotku nemám, o to víc jsem ale fotila ve výběhu. Dneska jsou na fotkách i jiní koníci, ne jen Kejmí :) Odkaz ve fotce -

Kdo máte odběr na rajčeti, nebo na něj chodíte.. určitě jste si všimli toho zamčeného alba. Odpověď na nevyslovenou otázku zní - Ano, na RM se chystá prodej, možná i dražba. Můžu říct, že je na co se těšit. S prodejem ještě chvíli čekám (týden, max 2), potřebuju vyrobit víc věcí. Pokud vás teď napadá něco, co by jste rádi viděli v prodeji - pište do komentářů, třeba vám vaše přání splním. Jinak se mějte moc hezky, hned jak bude čas tak zase napíšu :)

Hlavně klid

19. ledna 2014 v 19:43 | Jeife |  Nowinky
Jak jste si asi všimli, nestíhám v posledním týdnu napsat na blog. Důvod si asi domysleli všichni - škola. Učení mám teď nad hlavu, nestíhám. Fotky jsou focené mobilem, kvalita je, jaká je.
Ještě než tohle šílenství začalo, tak jsem byla za Kejmi -

Pak s Masterem venku -

A taky jsem westernovému sedlu dodělala podbřišníky -

Ranch pokrčuje dál, nic se neruší. Někdo tu šířil drb, že končím - ne, vážně to nechystám. Je mi tu s vámi dobře, jen tu školu musím nějak dotáhnout. Mějte se krásně a užívejte si (kdo má už uzavřený známky ;).

Westernové sedlo a další výrobky

13. ledna 2014 v 22:05 | Jeife |  Výrobky
Možná jste si všimli, že jsem založila novou rubriku - Výrobky. Už to bylo potřeba, v novinkách je to nepřehledné.
Za těch posledních pár dnů jsem vyrobila poměrně dost věcí, jinak tolik aktivní nebývám.

1. Pouta - nudila jsem se, do ruky mi přišla kovová páska s očky na koncích. Asi 5 minut a bylo hotovo. Nikdy nevíte, kdy bude potřeba spoutat plast ..

2. Vrátila se mi chuť dělat sedla, tak jsem se pustila do westernu, který podle mě dopadl dobře. Ještě mu chybí podbřišníky, doteď to bylo cca 5 hodin s přestávkami

3. rozhodla jsem se vyfotit vám všechny svá sedla, začla jsem tím molitanovým, cca 2 roky zpět. Nikdy neříkejte že to nejde, pochybuju, že jste to už tolikrát zkusili. Zkoušejte to dál, půjde vám to líp a líp :)
Obyčejný molitan přidělaný ke koni gumičkou --- a to jsem pomalu, krok za krokem vylepšovala..
Kožená placka ve tvaru sedla, sucháč, vypodložení zadní rozsochy
Sešívaná zadní rozsocha, primitivní třmeny
Lepší třmeny, podbřišník z kůže
Lepená zadní rozsocha
Pořádná kostra sedla
Lepší podbřišník
Menší třmeny
První western - podivné posedlí, divné zapínání
Druhý western - zlepšené posedlí, propracovaná hruška a okolí, lepší začátek zapínání (uvidím jak dopadne)

4. Jako poslední tu dnes mám CM westernové klisny, myslím že se docela povedlo. Dost mi dala zabrat hříva, detaily na sedlu a uzdečce, změna z klisny na "blíže neurčitelné". Pak jsem taky zkusila to co nikdy před tím - dodělat třmeny.. práce to byla, ale na to že jsou kovové.. Nakonec stínování (od toho ten prst), to mě bavilo, až jsem se divila.

Vyráběcí nálada

9. ledna 2014 v 23:39 | Jeife |  Výrobky
Ahoj, jistě jste si všimli. Něco se tu změnilo, konkrétně design, ten s vystříhnutým koněm se mi už vážně nelíbil. Tak jsem se do toho pustila a výsledek se mi docela líbí. Vám?
Dneska jsem vyráběla deku, nemám jí ještě úplně hotovou, ale i tak vám sem dám fotku. Ještě jí chybí zapínání pod břichem, taky bych ráda udělala masku na oči. (Jo a vím o té nitce na ocasu, to je pro focení. Až bude hotová, tak žádnou nit mít nebude)

Co dál se u mě děje.. Jsem nemocná, naštěstí už se to lepší, ale za Kejmi stejně nemůžu. Doufám, že příští týden budu vpohodě. Nejen že mě čeká spousta písemek, ale taky půjdu za šmudlínou
V posledních pár dnech jsem zašla na vaše blogy, okomentovala. Měla bych to dělat častěji, ale nedělám, no asi už jsem taková. Některým lidem bych se chtěla omluvit, za vyjadřování mého názoru pod jejich články, ano, je mi opravdu líto, že se vám můj názor nelíbí. Prosím všechny co nechtějí mé komentáře na jejich blogu - napište mi do komentářů, nebo mě prostě jen zablokujte. Bude to jednoduší než se se mnou pak hodiny dohadovat a vysvětlovat mi, jaké komentáře mám, nebo nemám psát.
A nějakou pozitivní věc na konec. Vymýšlím příběh, asi dopředu můžu říct, že happyend nebude. Chci jednou udělat neco jiného, "krásného", neokoukaného.

Mějte se fajn, užijte si víkend. Já uvidím jak stihnu napsat :)

Sbírka se rychle rozrostla

7. ledna 2014 v 16:53 | Jeife |  Důležité
Ještě půl roku a ranch Morion oslaví 7 let. Za tu dobu se stalo mnoho věcí, ale jedno se nezměnilo.. Mám ráda modely, moc ráda. Tahle sběratelská "vášeň" mě neopustila, asi nikdy jsem neuvažovala o prodeji celé sbírky a za to jsem moc ráda. Dokonce ani moc koní z mé sbírky neodešlo, spočítala bych je na prstech jedné ruky.
Ještě si živě vzpomínám na rok 2007-9, kdy jsem mohla mít tak do 15 koní. Quarterka, Lipický valach, Shetlandská ponička, Fríska, Tinkerka, Hannoverka, frís s tinker hříbě, hřebec Pinto a Hannover.. a Tenneský hřebec. Tohle bylo moje stádečko http://clipartist.info/clipart/valentines/Hearts/valentine_heart_29-2020px.png
Moje stádo se rozrůstalo a rozrůstalo... najednou tu byli i breyeři, collecta a safari.. A z 15 koní je najednou 100.
Děkuji všem, kterí mě v mé sběratelské vášni podporujete, čtete a komentujete články... a taky díky vám všem, od kterých jsem nějakého toho koníka mohla koupit :)

Uzdečka pro stabíka, CMko a fotky

4. ledna 2014 v 15:41 | Jeife |  Nowinky
Ahoj, tak druhý článek v tomto roce je docela nabitý. V počítači se mi nashromáždily fotky, včera jsem to nahrála na rajče, takže se máte na co těšit.
Začala bych asi u uzdečky na stabíka. Je to moje první v téhle velikosti, ale jsem spokojená -


klik c.č.

Ohlédnout se zpět, ale jít dál ...

2. ledna 2014 v 15:54 | Jeife |  Důležité
Tenhle článek už jsem jednou psala.. bylo asi 10 hodin večer, poslední den v roce 2013. Pak jsem ho chtěla uvřejnit, ale blog mi ho smazal (a to i přes povolené automatické ukládádání). Tak jsem se naštvala a blog jsem pár dní nechtěla ani vidět. Ale znáte mě, nevydržím být naštvaná dlouho.. a to ani na blog.

Je tu nový rok a tak bych ráda napsala o tom, co se stalo na RM v minulém roce a také o tom, co se může stát v roce 2014.
klik na c.č.