Červen 2014

Samba na vyjížďce

11. června 2014 v 11:17 | Jeife |  Já, o mě
Naposledy jsem psala před týdnem, kde jsou ty časy, kdy jsem psala každý den? Ne že by se mi tu na blogu nelíbilo, že by tu nebyli fajn lidi ... jen na blog není tolik času. Lítám lítám mezi školou, koníkama a taky jsem venku - co taky jiného, když je takové horko. Doma u počítače se být nedá, v pokoji mám 28-31 °C. A tak píšu až teď, ze školy.
V sobotu jsem byla se Sambou na vyjížďce. Koník je to ochotnej, ale má strašně dlouhý nohy (tedy spíš je celá obrovská), tak jsme musely jít první, abychom někoho nezašlápy. Hezky jsme si zacválaly, trenérka nás vzala do lesa, tam nebylo ani moc horko. Pro ty, kteří si ještě nepamatují Sambu -

V sobotu jdu zas za ní a za Kejmí :) už se na ně těším, pokud bude horko, tak pojedem do lesa.
Včera jsem vyráběla, povedla se mi krásná fialovo-zlatá ohlávka na lipickou klisnu. Dneska možná taky něco vyrobím, uvidím. Fotky zatím nemám.. jsem ve škole, tak dávám jen fotky, které mám na rajčeti.
Tak se mějte hezky, mě za chvíli končí hodina.. ještě překontroluju článek a jdu. Neupečte se !!!


Den u koní, aneb jezdec bez kolene

1. června 2014 v 21:57 | Jeife |  Já, o mě
Abych tu pořád nepsala jen o modelech, dnes jsem se rozhodla napsat něco ze svého života, konkrétně od koní. Skoro každou sobotu jsem u koní, byla jsem tam i včera. Nová trenérka mi dala Sambu - obrovskou klisnu, tuším ČT.
Ještě před Sambou jsem musela z výběhu přivést Sydney. Ponička jedna ... při chytání ve výběhu mi utekla a ne jednou, to už jsem se za sebe normálně styděla. Co jsem to za koňáka, když dovedu koně k brance, otvírám jí a kůň se sebere a odcválá.. Když už se mi jí podařilo chytit a dojít s ní do stáje, šla jsem (konečně !!!!) čistit Sambu, tak čistý kůň se jen tak nevidí.
Nasedlat a nauzdit a pak už hurá na jízdárnu ...


Na jízdárně nás měla nová trenérka - Lucka. Musím říct, že tak dobrou hodinu jsem neměla od doby, kdy jsem si zaplatila soukromého trenéra. Vysvětlila spoustu věcí, oživila hodinu slalomem, kavaletami a nakonec došlo i na skákání. Naposledy jsem skákala v létě, dost mi to chybělo a tak jsem si to teď moc užila. Sice žádné velké skoky, tak do 60, ale co.. někde se s novým koněm začít musí. (pro mě nový, v oddílu je asi měsíc).
Samba skvěle reagovala na nohy i na otěž. Chtěla jsem po ní, aby opravdu vyjela rohy a šla u kraje jízdárny. A to se mi pořádně vymstilo !!! Na jedné straně jízdárny je místo hrazení dům, tedy konkrétně jeho střecha. Samba šla (díky mě) tak blízko k ní, až mi "obrousila" koleno o tašky. Auu, to byla bolest. Naštestí jen velká modřina, ale příště už si to budu pamatovat... :(
Na konci hodiny mi trenérka udělala fotku, moc díky -


Na fotce je hezky vidět, jak je Samba "malá" :D
Dál už moje fotky, vedla jsem jí do výběhu, tak jsem něco cvaklaA nakonec Kejminka po práci <3