Červenec 2014

34 hodin do odjezdu

31. července 2014 v 21:26 | Jeife |  Nowinky
Zbývá mi necelých 34 hodin do odjezdu, cestovní horečka mě ještě nechytla a tak píšu článek. Kam že se to vlastně chystám? Na modely přece.. a "hlavně" za příbuznými do Něměcka. Jeden z velkých problémů, kterých jsem se docela bála je morče - přeci jen, týden samo v kleci nevydrží. Naštěstí je půl rodiny doma, tak mi ho pohlídají.
Pokud to půjde, tak si vezmu noťas a napíšu pár článků, nebo hodím fotky na rajče. Modelů si beru jen pár, tak čekejte spíš makro + přírodu.
Před pár dny jsem dodělala stojany na parkur. Myslela jsem, že mi upadnou ruce, nic tak malého (dřevěného) jsem ještě nelepila. Ale povedlo se - i s držáky...


Ještě přidávám jednu z procházky venku :)


Tak se tu ten týden mějte hezky, užívejte prázdnin a držte palce, ať se vrátím celá a s dobrým úlovkem :)

Sada na hannovera + sobotní skoky

26. července 2014 v 21:09 | Jeife |  Já, o mě
Vyráběcí nálada nekončí a tak jsem pokračovala tam, kde jsem přestala - u sady na hannoverského hřebce. Vlastně už zbývalo jen dodělat dečku, ale i s tímhle "detailem" jsem si dala práci. Povedlo se, tedy aspoň mě se dečka líbí. Co vám? (a nebojte, vím o tom, že mi odstává bočnice sedla, nechtěla držet)


Dneska ráno jsem byla u koní, jezdila jsem na Sambě - jistě už všichni znáte, mluvím o ní pořád ... dneska jsme skákaly, sice nic velkého, ale mám z toho dobrý pocit. Shodila mi jen jednou a to mojí chybou - špatný nájezd. V druhé části hodiny jsme dělaly přeskok. I to se nám 4x povedlo - dvakrát na každou ruku, tak z toho jsem měla snad vetší, nebo aspoň stejnou radost jak z těch skoků. Konečně mi to někdo pořádně vysvětlil a já měla koně, který tušil co chci.


S trenérkou jsme uvažovaly uspořádání závodů pro stáj (takže lidi co tam chodí jezdit, nebo tam mají koně + oddíl). Snad nám to vyjde, držte palce. Je to místo výjezdu na závody - ale tak co, nemusí být jeden rok všechno.

Ještě přidávám fotku Bety, našla jsem "rybník"... tak jsem si tu fotku neodpustila. Jinak mějte fajn víkend a užívejte si prázdnin :)


Sedlo a sada na poníka

22. července 2014 v 11:31 | Jeife |  Výrobky
I já mám chvíle, kdy mi není úplně nejlíp a vše mi připomíná, proč nemám úsměv na tváři.. Věřím, že nejsem jediná, která v téhle chvíli sedne ke stolu, do ruky vezme model a jde vyrábět.
Najednou už nejde o to něco vyrobit, ale ztrávit na tom co nejvíce času. Podle toho taky vypadá výsledek.. děláte to taky, nebo máte jinou "cestu"?
Nejdřív jsem se pustila do uzdečky. Popravdě se mi už delší dobu nelíbila tloušťka kůže na uzdečce. Protože menší proužky kůže nemám, tak mi nezbylo nic jiného, než si je vystříhat. Úspěšnost 50/50. Jednou střihnete o půl milimetru vedle a můžete začít znova. Taky se mi (na mých uzdečkách) nelíbilo to, že nánosník neměl samostatný řemínek. I to jsem na téhle uzdečce změnila. Moje přání se splnilo, ztrávila jsem na tom pomalu celé odpoledne a výsledek se mi líbí ...


Protože nechodím spát v deset hodin, tak předemnou byla ještě noc. A tak vzniklo sedlo na poníka. I tady jsem pozměnila jednu věc, která mi už delší dobu vadila. Bohužel z mé "převratné změny" nic nevidíte, je pod povrchem. Ale i tak, na sedlo se snad koukat dá. Aby nebylo sedlu smutno, tak dostalo i podsedlovou dečku. Celá je hezky prošitá a se zlatým lemem.


Ze sady na poníka mám radost, snad jen ten podbřišník by mohl být malinko tenší. když to tak vezmete, u živých koní není podbřišník nikdy širší jak třmen. Co vy, vidíte tam nějaké chyby?

Ježdění bez kovu v hubě je další věc, která mě zaujala. Rozhodla jsem se vytvořit hackamore. Kdo neví, jak to vypadá -
http://cdn2.cdnme.se/cdn/7-2/1615321/images/2010/hackamore-mozart-1_98076764.jpg
Protože nemám nic jiného, z čeho bych to mohla vyrobit, tak vyhrál drátek. Vzniklo z toho.. "COSI" jako hackamore, tak se mi moc nesmějte :D Ale co, mě se výsledek docela líbí ...
Dál jsem vyráběla sedla. jedno mám dodělané, tak vám sem dávám fotku -


S tímhle sedlem jsem spokojená snad nejvíc ze všech. Ale samozřejmě se ještě najdou věci, které musím a chci vylepšit - například kolení opěrky, kroužky, "poutko" na třmenový řemen a i samotný třmen.
A s vyráběním nekončím, nějak jsem se do toho "dostala", rozdělané mám další 2 sedla, uzdečku k Hannoverovi a musím udělat další 3 dečky.
Další dobrá zpráva je, že mám (konečně !!!) šicí stroj, takže deky a větší věci už nejsou takovým problémem.

Mějte hezký den a hodně štěstí s vyráběním :)

Něco ze života + prodej modelů z Německa

13. července 2014 v 13:53 | Jeife |  Nowinky
Nejde říct "nic se neděje" jak sami vidíte, něco se děje. Na tomto blogu jsem nebyla už měsíc. Těžko říct, co přesně se stalo, věcí které chci, nebo musím je někdy víc než stíhám. Na druhou stranu, jsou i chvíle, kdy sedím na ntb a nic nedělám, proč nekliknu a nenapíšu článek?! Nevím..
Tak dost už o tom "proč", v mém životě je dost nového, hlavně kolem koní ... přiznejme si, že modely nejsou věčná inspirace k psaní článků (aspoň ne pro mě). Tak doufám, že nevadí, když budu chvíli povídat o koních.
Naposledy jsem v Kosoři (stáj kde jezdím) byla před měsícem. Jeto divný, až nezvyklý pocit. Chybí mi Kejmí a Samba, už abych tam zas nachvíli byla.
Trenérka mi nabídla udělat si licenci. Tak teď přemýšlím, mám, nebo nemám...? Sice je licence fajn věc, ale bude mi to k něčemu? Mohla bych jezdit na ofic. závody, to mě stejně zatím moc netáhne. Mohla bych říkat "jsem lepší než ty, mám licenci" ... ale proč?! Jinak na tom žádné výhody nevidím.
Další věc, kterou mi trenérka nabídla, je výjezd na hobby závody. Na to už se tvářím líp. Člověk si zaskáče, užije si trochu závodní atmosféry - vlastně proč ne. Tak držte palce, aby to vyšlo :)

První týden prázdnin jsem jela na tábor. Ne snad že by se mě rodiče chtěli zbavit, spíš naopak, já se chtěla zbavit (nachvíli) jich. A hlavně si pořádně zaskákat, "vyjezdit se" bez sedla a zůčastnit se "hobíček" na konci týdne.
Ten týden byl fajn, i jsem si domů přivezla stužku za 4. místo s koníkem bez sedla, kterého nikdo nechtěl. Snad víc než stužka mě ale potěšila odpoveď trenérky. Známe se už 4 roky a já se jí zeptala, jestli bych měla na licenci.. "Jo, máš na to, jen si hlídej klus, holeň a špičku ke koni" ... potěšilo. Víc o táboru napíšu asi až v dalším článku. Budou i fotky, ty musím dodělat.

Do mé sbírky přijel jeden koník, tentokrát ne schleich, nebo breyer, jak by většina z vás čekala. Ne, ne. Je to Collecta, značka, která se mi líbí čím dál, tím víc. Sice jsou koně tak o 2 cm v kohoutku větší jak schleich, ale není to jedno, když je spolu stejně nefotím?! Navíc mám pocit, že se firma Schleich dost kazí. Když se podíváte na modely koní, hezky od začtku, vidíte vývoj, nové nápady, větší propracovanost. Ale pak, v roce 2012 přichází zlom. Víc a víc modelů je pouze kopie, či pokus vylepšit model, který byl před pár lety vyřazen z prodeje. Souhlasíte, nebo máte jiný názor? pište do komentářů, zajímá mě to :)

Na začátku srpna se chystám do Německa. Jedu tam za tetou a její rodinkou. Kromě výletů na kole (víte, jak je to krásný, když jedete, hezky po rovince, koukáte kolem sebe, vidíte koně, koně, koně, koně .... ?) a aquaparků mě čeká něco, na co se těším už dlouho. Obrovský bleší trh. Říkáte si, že tam se dají koupit jen staré skříně? A co takhle starý schlich za cenu normálního? I to se tam dá sehnat. Breyer, schlich, jiné značky.. už se těším :) Přemýšlela jsem i nad tím, že bych koupila staré modely, které mám a tady v ČR je prodala. Byl by zájem? Sice nic konkrétního slíbit nemůžu, protože nabídka je pokaždé jiná, ale můžu se pokusit sehnat některé modely, které tady už neseženete.
Tak tedy, kdo má zájem o jakéhokoli starého schleicha, ať píše do komentářů -
1. Plemeno a +- rok výroby
2. odkaz na fotku koně
Cena jednoho starého koně bude cca 200kč. (minule jsem za tuhle cenu přivezla např. Araba, Painta, Fríse, Holštýnskou klisnu..)
Říkat vám, že "objednávky" jsou závazné asi nemá smysl, protože sama vím, jak rychle se stav peněz v kasičce může změnit. Navíc nevím, co seženu/neseženu. Prostě napište, co chcete.. pokud to uvidím, tak to koupím. Za A to chtít budete, za B to chtít nebudete a za tak malou cenu po tom sáhne někdo jiný.. :) Když to tak vezmete, v Praze si za 200 koupíte nového koně. Tady bude za cca 200 kůň, kterého v ČR jen těžko seženete.

Nakonce přidávám fotku z tábora, Já a Jasper. Konečně jednou fotka, kde mám přijatelný sed ...

Dragonico

12. července 2014 v 22:46 | Jeife |  Sch Hřebci

Značka - Collecta
Plemeno - Morgan
Příjezd na ranch - doplním
Výhry LS -
Model - OF
Rok výroby - 2014
Stav - 10/10
Vzácnost - 7/10
Kde byl zakoupen - Praha