Srpen 2014

Hodina na jízdárně + fotky

30. srpna 2014 v 22:56 | Jeife |  Já, o mě
Po měsíci jsem se dostala na koně a ani jsem nečekla, že mi to po tak dlouhé době se Sambou tolik půjde. Na začátku hodiny jsem byla na jízdárně bez trenérky, takže jsem tam tak kroužila a kroužila, vlnovky, zastavení, couvání, přechody... Konečně jsem se pořádně vyřádila. Pak přišla trenérka a dělaly jsme klus prodloužit/zkrátit, to samé ve cvalu. Trenérka mi to úžasně dovysvětlila a řekla mi to nejdůležitější ... zkrácení = kůň chce, moc chce běžet, ale nemůže (tedy já jí to tu chvíli nedovolím). Prodloužení = kůň má spoustu "nahromaděné energie" ze zkrácení a najednou může běžet, má radost a běží :)
Před koncem hodiny jsme si daly Z1 (asi všichni víte, že jde o lehkou drezurní úlohu, která se jede i na ZZVJ). Jely jsme bez větších chyb, cviky dobře, sed i pobídky tak jak mají být . Jen pár věcí se tam musí doladit. Takže i z toho mám velkou radost :)
Asi bych se vás na konci článku měla zeptat, které články by jste tu příště rádi našli .. ok, pokud máte někdo nápad, tak do komentářů. Nakonec vám tu dávám pár fotek ze dneška -
Německo 2014

15. srpna 2014 v 21:55 | Jeife |  Já, o mě
Sedím v autě, do očí mi svítí zapadající slunce, dívám se na silnici před sebe a přemýšlím o uplynulém týdnu. Nebyl to tak špatný týden, užila jsem si 3 trhy, kde jsem měla cíl jediný - modely. S jistotou můžu říct, že jsem si splnila nejeden modelový sen. Většinou mi šlo o staré a v ČR nesehnatelné kousky. Dostalo se ke mě i pár modelů, o kterých se mi mohlo zdát jen ve snu. Netušila jsem, že je někdy uvidím naživo - a vůbec jsem nedoufala, že budou součástí mé sbírky. Takže spokojenost.
Vím, že modely vás zajímají asi nejvíc, ale nechci povídat jen o nich. Týden u tety jsem si užila, počasí až na pár vyjímek vyšlo podle předpovědi. Domů jsem si přivezla hodně fotek a modelů - o to mi šlo. Projela jsem si okolí Krefeldu na kole, podívala se do zábavního parku - stránky ZDE, taky se mi povedlo sehnat úžasné akrylky na modely.
Nečekala jsem, že článek za týden mé nepřítomnosti bude tak krátky, tak vám přidám aspoň pár fotek :)

--- Klik na celý článek ---