Září 2014

Střípek architekta

21. září 2014 v 10:27 | Jeife |  Nowinky
Asi už jako malá jsem chtěla být architekt, chtěla jsem, aby věci kolem mě byly podle mě. Jenže přišla osmá třída, kdy mi matika prostě přestala jít a můj sen být architektem se rozplynul. Ale i tak mám pocit, že kousek toho ve mě zůstal. Těžko budu "pracovat" v životní velikosti a tak se znova a znova pouštím do výroby stájí. Čím dál, tím dokonalejší.
Minule to byla velká šestiboxová stáj s malou sedlovnou. Teď jsem ale chtěla něco luxusního, něco co ani z dálky neuvidí holý karton a špejle. Něco co bude vypadat reálně.
A tak jsem začla měřit a rozkreslovat ... luxusní stáj pro dva koně, dřevěné "předěly" mezi boxy, zavírání na panty, černé mříže, bílé stěny. Ještě nemám ani zdaleka hotovo, ale i tak vám sem dám fotku, snad se bude líbit :)


Ještě zbývá dodělat hodně věcí - pořádnou podahu, bílé stěny, okno, dveře, stáj zvenku a střechu, zavírání boxů, napáječky, žlaby, věšáky na sedla a uzdečky, podestýlku.. držte palce :)

Za tu dobu, co jsem nepsala, jsem byla dvakrát na koních, jednou vyjížďka, včera jízdárna. Obě hodiny jsem si užila, na vyjížďce s volnou otěží, na jízdárně mi včera skočila 80cm.


I tak je tam ale něco, co mi chybí ... nemůžu s koněm pracovat, protože zítra na něj sedne jiný jezdec a vytluče mu z hlavy, i to málo, co jsem se ho pokoušela naučit. Navíc tu nemá každý koník takovou péči, jakou by si podle mě zasloužil ... rozpraskaná kopyta, odlamující se kousky rohoviny - no a co. Kůň ve výběhu na slunci, bez přístřešku - no a co. Mokré, dlouho neprané dečky s krystaly soli ... to je jen málo z věcí, které mi vadí.


Už delší dobu se pokouším najít cestu k jednomu koni mimo naší stáj, snad se k sobě dostanem a já budu moct dát sbohem stáji, kde jsou koně jen nástrojem k vydělávání. Máte někdo zkušenosti s pronájmem/vlastním koníkem?
Ani s vyráběním jsem nezůstala pozadu, přibyla nová zimní deka a ohlávka. Snad se budou líbit -


Neslibuju, že napíšu další článek hned tento týden, ale v jednom mám jasno - můj blog, mojí radost z blogování mi nikdo nevezme, takže další článek bude. Vy se zatím mějte fajn :)