Říjen 2014

Kulíškova vyráběcí nálada

27. října 2014 v 13:16 | Jeife |  Výrobky
Poslední dobou skoro neodkládám kleště, vteřinové lepidlo a foťák. Tušíte dobře - už je to tu zase. Chytla mě vyráběcí a tvořící nálada.

Skoro před týdnem jsem byla fotit, ale fotky tu ještě nebyly, tak sem dávám ODKAZ a pár nejlepších -


klik na celý článek


Schleich 2015

20. října 2014 v 15:49 | Jeife |  Důležité
Člověk ani nestihl pořádně prozkoumat novinky z roku 2014 a už jsou tu nové "tváře" pro rok 2015. Ještě musím říct, že jsem je na internetu neobjevila já, našla jsem je na zajčeti - ZDE
Plemena se mi bohužel nikde najít nepodařilo, tak můžu jen odhadovat ...

Vypadá to jako Hafling.. je to Hafling? Buh ví, jedině že by to byl valášek, klisna byla nová před pár lety. Ať už to je cokoli, moc se mi líbí hříva a celkový výraz - i když se na to ohlávka asi nevejde. Jediné co se mi nelíbí jsou tlusté nohy, ty to kazí..


Poslední dostih

13. října 2014 v 22:55 | Jeife |  Nowinky
Změnila jsem se. Změnil se můj pohled na život, můj pohled na zvířata. Zatímco minulý rok jsem sledovala Velkou pardubickou a i většinu dostihů co se ten den běžely, tento rok jsem jen doufala, že se žádnému koni nic nestane. Po krásném nedělním odpoledni stráveném venku jsem se dozvěděla o Zulejce. Tak je to tady ... ani tento rok se to neobešlo bez smutného konce.
Možná i některým koňákům jednou dojde, že tohle není dostih pro radost, ale dostih pro peníze, na život a na smrt.
Pobavení, výhra, adrenalin, sázky ... myslel tu někdo na koně?

Jan Faltejsek v sedle Orphee des Blins v čele Velké pardubické

Ze smutného závodiště na můj stůl - zde jsem posledních pár dnů vyráběla čištění na koně a také jsem opravila lysinu (špatně namalovaná už z výroby, prosvítala hnědá, byly vidět taky štětcem)


Také jsem se po dlouhé době vypravila ven s modely, snad se fotky budou líbit :)


Naše cesta

10. října 2014 v 22:56 | Jeife |  Nowinky
Hodina za hodinou, den za dnem a já si pořád říkám, že bych měla napsat ..
Začnu asi stájí, na kterou vetšina z vás čeká. Ano, i tenhle týden jsem na stáji pracovala - dodělala jsem zavírání, žlaby a napáječky (s těmi byl trochu problém, ale nakonec snad...)


Z té poslední fotky mám radost, konečně to vypadá tak, jak jsem chtěla :) I když ještě zbývá spoustu věcí dodělat.
Dál tu mám pár nezařazených fotek -

Nakonec pozvánku hlavně pro pražáky - před pár dny byla otevřena nová výstava - "Naše cesta". Tahle výstava mě opravdu zaujala. Je o tom, jaké to je být nevidomý, neslyšící, nebo na vozíčku. Vše si zde můžete na vlastní kůži vyzkoušet. Zjistíte, jak težká je orientace v prostoru, když nevidíte, vyzkoušíte si co znamená pár centimetrů vysoký práh pro vozíčkáře ...
http://vystavanasecesta.cz/ - Výstaviště Praha, Holešovice - vstup zdarma ;)

Stavba stáje pokračuje

1. října 2014 v 22:04 | Jeife |  Areál a historie ranche
V posledních minutách, které trávím na počítači vám přináším pár fotek z rozdělané stáje. Snad se na mě nezlobíte, že není článek delší - nestíhám, vařím, do toho se učím na písemku. Mějte se fajn, doufám, že zas brzo napíšu :)