Listopad 2014

Soutěžní fotky - hlasování

30. listopadu 2014 v 21:28 | Jeife |  Soutěže
Po týdnu se opět hlásím se soutěží, fotky poslalo míň lidí, než jsem čekala. Ale co se dá dělat, i tak jsem za těch pár fotek ráda.
Hodnocení:
Já: 0-10 bodů
Vy: za každý hlas v anketě se soutěžícímu přidá jeden bod
Hlasování končí 7.12.2014 v 18:00
Pak to sečtu a kdo bude mít nejvíc bodů, ten vyhrává :)

1. - Leník
Mé hodnocení - hezký nápad, jen škoda, že to není líp zaostřené. Dávám 6 bodů.
http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/10/10725/10725176_4044817cc68429b4a6c61dd9744b0881/images/P1150636.jpg?ver=0

2. Šíša
Mé hodnocení - Tak to se přiznám rovnou, po otevření téhle fotky jsem chvíli koukala a nechápala tu dokonalost. Dávám 9,5 bodu.

3. - Teddy Pie
Mé hodnocení - fotka je sice zaostřená na koně, ale fotka na mě působí opravdu nereálně, dávám 4 body.

4. - Rita
Mé hodnocení - jen škoda, že není fotka na šířku, ale jinak se mi moc líbí. Dávám 8,5 bodu.

Závody a nečekaný úspěch

29. listopadu 2014 v 21:36 | Jeife |  Já, o mě
"To vážně?" ptám se sama sebe a mířím do drezurního obdélníku k dekorování. Nechápu, myslela jsem, že mě ono osudné kolečko v klusu posunulo nejmíň na 8. místo ....

Je osm hodin a já vylézám z postele. V půl deváté už beru věci a nasedám do auta. Jede se na koně. Přicházím do stáje, kde nikdo komě stájníka není (tedy "stájnice"ale to zní divně). Tenhle klid mám ráda, na všechno dost času, žádné děti, které mi bezdůvodně krmí koně.


Po tom, co Sambu pořádně vyčistím přichází pár lidí a mezi nimi i majitelka stáje a trenérka.
Po chvíli zjišťuju nemilou věc - na drezuře jedu 3. a na parkuru 1. - nic lepšího nemůže být, Z1 jsem jela naposledy před pár měsíci, to samé se skákáním. Navíc nemám "předjezdce", na kterého bych se mohla koukat. No co se dá dělat, nějak to vyjde.
Nasedlám, doladím posledních pár vecí, navleču na sebe další mikinu a pomalu vyrážím na "horní jízdárnu", kde se závody konají. První se jede drezura, tady mám aspoň nějakou výhodu - jedu až třetí a mám šikovného koně. Rozkoukávám se na opracovišti plném koní, pokouším se tentokrát soustředit jen na sebe. Vyjímku dělám pouze při hrozící srážce s jiným koněm ...Volají prvního koně do drezurního obdélníku ... Čas ubíhá a koní předemnou taky. Zachvíli už jedu já. Vjíždím, na středu jízdárny zastavuju a dál už podle drezurní úlohy Z1. Rohy vyjíždím, hlídám si tempo, dobré naskočení do cvalu ... jen před kruhem, který měl být ve cvalu se mi stane první velká chyba. Špatně slyším slečnu co předčítá a místo nacválání dělám kruh v klusu. Co se dá dělat, tohle jsem pokazila.S pokusem o "předepsaný" úsměv opouštím jízdárnu a předávám Sambu holce, která na ní jede po mě. Jsem naštvaná sama na sebe, taková hloupá chyba. Jdu si dát čaj a kousek koláče. I si sundám helmu, říkám si, že jí stejně nebudu potřebovat.
Asi za patnáct minut jsou výsledky. Jsem vklidu, jdu si ke stolu s občerstvením (kde se jako zázrakem udělalo místo) a beru si kus koláče. V takové zimě mám prostě hlad. Asi deset metrů odemě stojí rozhodčí a volá jezdce, kteří se umístili na jízdárnu. Slyším svoje jméno, nebyl to omyl. "To vážně?" ptám se sama sebe. Málem se začnu dusit koláčem, v rychlosti nasazuji helmu a mířím do drezurního obdélníku k dekorování. Nechápu, myslela jsem, že mě ono osudné kolečko v klusu posunulo nejmíň na 8. místo.
Do obdélníku přichází 4 koně a jeden jezdec po svých. Volají páté místo, divím se že to nejsem já. Moje překvapení se opakuje i u čtvrtého a třetího místa. Jefí se Sambou - druhé místo. Mířím k rozhodčím a už si nemyslím, že to byl hloupý vtip. Čeká na mě bílá mašlička a medaile. Majitelka mě přijemně překvapila, myslela jsem, že to bude stužka opatlaná lepidlem a pytlík levných pamlsků. A ono ne, hezké mašličky i medaile.


Úsměv a čestné kolečko, moc jsem si ho užila.


Jako další se jel parkur. Startovala jsem jako první, takže jsem i s opracováním a zkušebním skokem začla dřív jak ostatní. Pak už jsem si jí jen držela v tempu a čekala, až mi odzvoní.


Netrvalo to dlouho a já už se klusem blížila k prvnímu skoku. Těsně před ním jsem naskočila do cvalu a tím jsem pokračovala až ke křížku, který je se jel z klusu. Po křížku následoval dvojskok, věděla jsem, že s ním bude problém. Samba patří mězi koně, kteří občas zapomenou brzdu doma a tak jsem měla problém jí přibrzdit. Dvojskok jsme úspěšně překonaly...


Další byl opět křížek, tentokrát z druhé strany -


Zatáčka, další dvojskok a po té následovala ostrá zatáčka, díky které (v kombinaci s rychlostí) jsem málem letěla dolů. Naštěstí se tak nestalo a pokračovaly jsme na poslední překážku. Je fajn skákat bez třmenů.. moc fajn. I to jsem ještě nějak zvládla. Zatáčka, projet cílem, zpomalit, zastavit. Tak zněl můj skromný plán. Ale protože jsem to já, něco se nepovedlo a Samba letěla stále dál. Věděla, že projela cílem. Věděla, že teď jela jak blázen a něco vyhraje. Věděla, že teď "může" .... Já bez třmenů, celkově rozhozená jejímy ostrými obraty, ona plná energie. Tušila jsem, že můj plán nevyjde, ale snažila jsem se jí zastavit. Ne, letěla dál.
Nakonec to nějak dopadlo a jeli další jezdci. Moc jsem nekoukala, hřála jsem se u grilu. Nějak tak jsem tušila, že i přes šílený kousek po parkuru se umístím. Přeci jen - letěly jsme neskutečným tempem a to i přes mou snahu jí vzít zpět sedem i otěžemi.
Následovalo dekorování, ano, byla jsem to já, která za svou "krasojízdu" vyhrála parkur. Měla jsem velkou radost, ale i mě trochu mrzelo, že jsem nejela líp. ... příště :)


V každé soutěži startovalo asi 12 lidí, většina z nich si drezuru i parkur přejela v tomhle týdnu cvičně. Někteří měli pronajaté, nebo své koně. O to větší jsem měla radost, že jsem se dobře umístila s klisnou, kterou jezdím asi půl roku a nemám jí ani v pronájmu. Parkur, ani drezuru jsme si cvičně nepřejely (špatné počasí, velké kaluže na jízdárně).
Prostě dobrý kůň a víc než dost šťastných náhod :)


Traditional dressage

27. listopadu 2014 v 22:01 | Jeife |  Nowinky
Po týdnu lítání od učení k učení jsem se konečně dostala na blog. Přes týden se toho stalo hodně, hlavně na mém vyráběcím stole. Jako první bych vám ráda představila drezurní sadu na tradíka. Strávila jsem na ní poměrně dost času, ale myslím, že se to vyplatilo -


Dál jsem se pustila do obyčejné černé ohlávky, taky traditional. Ale něco mi na ní chybělo a tak jsem jí dodělala i zdobení -

A aby toho nebylo málo, přibyla i sada na Tenneského mimochodníka...

Na pár dní jsem si dala pauzu od vyrábění, musela jsem se učit a navíc jedu v sobotu závody. Nejraději bych si vynadala, naposledy co jsem byla jezdit, tak jsem o závodech nevěděla, takže jsem ani nemohla zopakovat Z1. V tomhle týdnu jsem sice měla jít jezdit, ale strašně pršelo, tak jsem nešla. No, takže to dopadlo tak, že jedu parkur 50cm a drezuru Z1.
Z parkuru mám s kobčou problémy s dvojskokem, vždycky se na to hodně rozletí. A Z1 jsem jela naposledy před půl rokem, to jsem zvědavá, jak to dopadne. Účastní se toho asi 25 (?) jezdců, takže šance moc velké nejsou. Ale co, proč to nevyzkoušet. Držte palce ...

Soutěžícím s ohlávkou připomínám fotky v šeru - do neděle !!

V následujících dnech se můžete těšit na fotky ze závodů (snad budou), článek o závodech a návod na třmeny. Doufám že se vám články budou líbit :)

Na té jedu.. ->

Soutěž o reflexní ohlávku II.

23. listopadu 2014 v 19:05 Soutěže
Přes víkend tu visela bleskovka, kdo vyplnil, postupuje do 2. kola. Víc ohledně posílání fotek v článku -

1) Po jaké straně silnice jezdíme s koněm? - po pravé
2) Bílý praporek je při parkuru umístěn na levé straně překážky
3) Jak se jinak říká závodům všestrannosti ? military (až potom se dělí na cross-courtney, drezuru a parkur)
4) Vyrobil schleich někdy ležícího koně? Ano, hříbě haflinga
5) Důležitou roli v plemenné historii Anglického plnokrevníka hráli 3 koně - Darley, Byerley Turk a Goldophin Barb
6) Kolik je na světě přibližně černých lipicánů? (angl. Black Lipic horse) - Nevěřte všemu, co vám Jeifí píše. Oficiálně nic takového jako "Black Lipic horse" neexistuje. Lipicáni se rodí s tmavou srstí a s dospíváním vybělují. Občas se najde i tmavý dospělý kůň, do chovu se ale nezařazuje.
7) Hřebčín Napajedla chová - Anglického plnokrevníka
8) Rozdíl mezi hnědákem a ryzákem - Hnědák je hnědý (koho by to napadlo), má tmavší/čenou hřívu a ocas. Ryzák má +- stejnou barvu hřívy a ocasu jako srsti.
Kvuli tolika různým odpovědím škrtám otázku č.6. Díky že jste si dali tu práci, budu se tím dál zabývat a snad tu záhadu vyřeším ...
Schleich ranch biokovo - 5,5b
Bobeška - 7b
Fancy - 6b
Šíša - 7b
Leník - 6b
Petz - 7b
Teddy Pie - 7b
Rita - 7b
Marťa - 7b
Zaprvé kvuli nejasnosti s černými lipicány, zadruhé kvuli nízkému počtu přihlášených otevírám 2. kolo pro všechny co vyplnili bleskovku.
Zadání druhého kola - vyfoťte model koně v šeru, nebo tmě. To, jak si s fotkou pohrajete nechám na vás. K úpravám - chápu, že ne každému fotí foťák v šeru tak dobře jako mě - povoluji úpravy světla na fotce, černobílé fotky, drobné retuše a podpisy. Čas na poslání fotek je do 30.11., 18:00. Fotky posílejte na : Jeife97@seznam.cz ... Tak hodně štěstí při focení :)

Soutěž o rexlexní ohlávku

21. listopadu 2014 v 22:15 | Jeife |  Soutěže
Protože se vám reflexní ohlávka na breyer classic líbila, rozhlodla jsem dát jí jako hlavní výhru do soutěže. Snad se vám bude soutěž líbit, něco zajímavého se dozvíte a třeba vyhajete ohlávku právě vy ...

Průběh soutěže - vyplníte bleskovku, po ukončení bleskovky (23.11., 18:00) uveřením výsledky. Pět soutěžících s nejvyšším počtem bodů postupuje do druhého kola.
Zadání druhého kola - vyfoťte model koně v šeru, nebo tmě. To, jak si s fotkou pohrajete nechám na vás. K úpravám - chápu, že ne každému fotí foťák v šeru tak dobře jako mě - povoluji úpravy světla na fotce, černobílé fotky, drobné retuše a podpisy.
Čas na poslání fotek bude do 30.11., 18:00. Potom budou fotky uveřejněny a pomocí komentářů se bude hlasovat.
Hlasování končí 7.11., 18:00. Hlasy spočítám a soutěž vyhodnotím.
1. místo - rexlexní oranžová ohlávka na breyer classic, diplomek
2. místo - diplomek
3. místo - diplomek
Po vyhodnocení soutěže kontaktuji výherce a od 1. si vezmu adresu, na kterou mu přijde ohlávka i s vodítkem :)

Teď už k bleskovce, není to nic těžkého a vše se dá vymyslet, nebo najít. Komentáře jsou "neviditelné", aby se neopisovalo. Hodně štěstí :)

1) Po jaké straně silnice jezdíme s koněm?
2) Bílý praporek je při parkuru umístěn na ___ straně překážky
3) Jak se jinak říká závodům všestrannosti ?
4) Vyrobil schleich někdy ležícího koně?
5) Důležitou roli v plemenné historii Anglického plnokrevníka hráli 3 koně - _____
6) Kolik je na světě přibližně černých lipicánů? (angl. Black Lipic horse)
7) Hřebčín Napajedla chová ___ (plemeno)
8) Rozdíl mezi hnědákem a ryzákem -

Hodnocení - za každou správnou odpověď jeden bod, v případě že by byl dvakrát stejný počet bodů, má přednost ten kdo napsal dřív ! ;)


Drezurní odpoledne

19. listopadu 2014 v 20:16 | Jeife |  Nowinky
Jak si asi většina z vás všimla - vyráběcí nálada mě neopouští. Začíná mě to čím dál tím víc bavit. Tak teď už k tomu, co je nového ...
Pár dní jsem to odkládala, ale nakonec jsem dečku pod sedlo classic stejně ušila. I se stříbrným lemem. Možná se vám teď zdá malá, ale když je na koni, tak sedí akorát


Kolik z vás má doma koníka classic? Přemýšlím, jestli udělat soutěž o tuhle "reflxní" ohlávku s vypodložením. Byl by zájem?

Kompletní sada pro drezurního hřebce Black Rain. Ta mi dala spoustu práce, ale s výsledkem jsem spokojená. Jaký je váš názor?

Aby vyrábění nebylo málo, pustila jsem se po delší pauze přímo do stáje, konkrétně do střechy. Už mám hotové střešní okna. Teď musím vyřešit pokrytí střechy. Nějaký nápad?
Do toho všeho jsem včera vyráběla drezurní sedlo na traditional. Byl to fajn zážitek, na tradi jsem dělala poprvé a to bez šablony i človíčka. Ještě podbřišák a je hotovo ...

Sedla

17. listopadu 2014 v 15:36 | Jeife |  Výrobky
Doba výroby : asi 3 a půl hodiny
Foceno na koni : Black Rain
Datum výroby : 18.11.2014

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif


Sarcantos a couvací příběh

15. listopadu 2014 v 22:59 | Jeife |  Nowinky
Za týden co jsem nepsala se toho dost stalo, začnu od začátku ...
Ve středu jsem vzala pár modelů ven, potřebovala jsem fotky do profilků. I když jsou to jen obyčejné fotky, mám z nich radost, některé modely jsem fotila úplně poprvé venku. Jednu fotku dávám sem, zbytek na rajčeti (odkaz v menu)
- model Arabského hříběte z roku 1992, dostal jméno Sarcantos :)


Postupně tu dávám dohromady rubriky a odkazy, tak aby vše bylo přehlednější. Většina z vás už asi viděla články s výrobky - kdo ne, jsou pod tímto článkem. Arabský set, nářadí do stáje, ohlávka a drezurní uzda :)
Můj plán s rubrikami je poměrně jednoduchý - z hlavní strany se klikem dostanete do rubriky "výrobky". Tam si kliknete na jakýkoli článek, například "uzdečky". A v článku najdete všechny uzdečky, co jsem kdy vyrobila i s popisem.

Dnes jsem byla na koních. Nikdy by mě nenapadlo, že vyvést koně z výběhu bude takový problém ...
Vzala jsem si vodítko, rohlík do kapsy a šlo se. Salgado stál uprostřed výběhu, k východu víc jak 50 metrů. Připla jsem vodítko na ohlávku a že tedy půjdem. A ono nic. Po chvíli jsem zjistila, že to takhle nepůjde. Nehnul se z místa. Ani dopředu, ani do strany, jen couval....
Času na vymýšlení náhradního plánu bylo málo, potřebovali jsme jít sedlat. Když couvat, tak couvat.. pohyb to je. Tedy otočila jsem ho zádí k východu a "jelo se". Couval, couval, vůbec mu to nebylo divné. Pak s "hrůzou" zjistil, že už je venku z výběhu. Vyvalil oči a zafuněl na mě, do stáje už jsme naštěstí pokračovali normálně. Následovala hodina na jízdárně i s kavaletami. Chudák, kavalety viděl snad podruhé v životě a málem mě sundal. Naštěstí jsemto useděla a zbytek hodiny už byl vpohodě.

Mějte hezkou neděli a vyražte třeba fotit :)

Uzdečky

14. listopadu 2014 v 22:59 | Jeife |  Výrobky
Doba výroby : asi 3 hodiny
Foceno na koni : Black Rain
Datum výroby : 13.11.2014
Už delší dobu jsem chtěla vyrobit jezdecký set. Váhala jsem mezi cross a drezurou - nakonec vyhrála drezura. Snad se uzda líbí, je to 2. drezurní, co jsem kdy vyráběla. Navíc s podložením, které je u mě úplnou novinkou :)

Jezdecké sety

14. listopadu 2014 v 22:58 | Jeife |  Výrobky
Doba výroby : asi 3 a půl hodiny
Foceno na koni : Black Rain
Datum výroby : 18.11.2014

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : přes 4 hodiny
Foceno na koni : Mejanta
Datum výroby : 3.11.2014
Po dlouhé době jsem se pustila do výroby setů, dopadlo to podle mě docela dobře. Pohrála jsem si s uzdečkou (ale musím přidat), na sedle se poprvé objevily kolení opěrky, propracované sedlové polštáře a nové třmeny. /plnou novinkou jsou kamašky :)

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : asi 3 hodiny
Foceno na koni : Dream
Datum výroby : červenec 2014

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : asi 3 hodiny
Foceno na koni : Foxturner
Datum výroby : červenec 2014


http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : asi 3 hodiny
Foceno na koni : Rocky
Datum výroby : květen 2014

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : asi 4 hodiny
Foceno na koni : Jami
Datum výroby : 11.5.2014


http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : asi 4 hodiny
Foceno na koni : Mája
Datum výroby : 20.1.2014

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif
Doba výroby : asi 3 hodiny
Foceno na koni : Lissa
Datum výroby : 15.10.2013

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif

Doba výroby : asi 3 hodiny
Foceno na koni : Dalon
Datum výroby : 26.9.2013

http://www.bestpage.cz/oddelovace/G090010.gif
Doba výroby : přes 3 hodiny
Foceno na koni : Elisabet
Datum výroby : 9.2.2013