Prosinec 2014

Povánoční novinky

26. prosince 2014 v 22:42 | Jeife |  Nowinky
Je 26. prosince a já přemýšlím, proč jsem nenapsala dřív. Napadá mě pár důvodů, hlavní byly asi přípravy spojené s Vánoceni. Už chápu, proč lidi nemaj rádi vánoce ... minulé roky to bylo fajn, rodina se sešla a všichni pomohli s přípravami. Tenhle rok to bylo jiné. Rodinka téměř nepomáhala a tak mi nezbylo nic jiného, než to vzít do vlastních rukou.
Na cukroví jsem nikdy moc nebyla a tak jsem tenhle rok dělala jen jeden druh (aby se neřeklo ..). Ale co se týče práce, bohatě mi to stačilo. Před Vánocemi jsem byla nakoupit, postupně jsem domů natahala brambory, zeleninu a vlastně vše co doma chybělo. "Legrace" to byla ... Den před Štědrým dnem jsem upekla dvě vánočky, povedly se na jedničku. Ale tím můj den v kuchyni nekončil, bylo potřeba udělat salát. Tak tedy vařit, loupat, krájet a míchat. Po 11 hodinách strávených v kuchyni jsem padla a vstala až následující den. Hned ráno jsem začla pracovat na polévce, jak jinak - moje oblíbená zeleninová. Dál tu bylo naložené robi "maso", stačilo vyndat z lednice, obalit a usmažit.
Po dvou dnech práce bylo konečně hotovo a mohli jsme zasednout ke stolu. Jídlo chutnalo i mým milým masožroutům, to mi udělalo velkou radost :)

Pak už jen rozbalování dárků. Sedla jsem si pod stromeček, koukala na světýlka a byla ráda, že sedím. Předávání dárků se musela ujmout sestra. Žádné velké překvapení na mě nečekalo, ale z dárků jsem měla radost. Kalendář, pár obálek, flashka ve tvaru tramvaje, ponožky, svíčka, prstýnek, bavlnky a tmavá čokoláda, kterou mám moc ráda. Pak mám slíbenou jezdeckou helmu, po 10 letech kdy mi má stará, levná hlema málem zlomila nos. Mezi dárky vidíte taky Idocuse, toho mi sice "ježíšek" nepřinesl, nadělila jsem si ho sama, ale taky ho beru jako vánoční dárek :)


Po rozbalení všech dárků jsem ještě chvíli seděla u kamen a pak šla spát, to byl po dvou dnech plného nasazení asi největší dárek.
25. prosince jsem se po dlouhé době viděla se strejdou, o dobrou náladu a spoustu odvyprávěných zážitků nebyla nouze. Dnes jsem převážně vyráběla. Budu ráda i za kritiku :)

Také mi přišel dopis od Šíši - chci moc poděkovat, udělal mi velkou radost :)

Dál už jen zbývá představit nováčky a napsat článek o komunitě (dík za návrh od Mišky)
zatím se s vámi loučím, užijte si hezké prázdniny :)

Splněné přání - breyer

17. prosince 2014 v 20:35 | Jeife |  Nowinky
Už víc jak půl roku koukám po nějakém modelu breyer traditional, představovala jsem si hnědáka/bělouše/ryzáka/vraníka .. cokoli s jednou barvou, jen ne strakáče. Nejlepší by byl nějaký hnědák s rozumným postojem. Koukala jsem na bazoši, ve skupině na fb (prodej breyer a schleich), pak i různě po netu.
A nakonec jsem našla. Hnědák, podle mých představ, v LSQ stavu a dokonce i za rozumnou cenu. Další plus bylo, že je od sběratelky, kterou všichni aspoň podle jména máme - Appa. Takže úplně odpadly starosti typu "dojde mi ten koník vpořádku? Bude opravdu bez jediněho škrábance? Není to nějaký podvod?"
Tuším minulé úterý jsem si o něj napsala, dohodly jsme se poměrně rychle na dobírce. V pátek ráno už mě pošta zásobovala SMSkami o přijetí zásilky. V úterý mi přišla očekávaná SMS - balík je připraven k vyzvednutí na poště :) Protože jsem v úterý neměla čas, musel koník počkat do dneška.


Na poštu jsem si vzala tašku přes rameno, myslela jsem, že se to do ní vejde. Omyl. Měla jsem co dělat, abych balík vzala do náručí. Hold veklý kůň v ještě větší krabici. Doma jsem balík položila doprostřed pokoje a koukám na ten můj "uklizený pokoj". Nejsem žádný fanoušek vánočních úklidů, ale tohle bylo prostě moc. Dlouho jsem neuklízela a tak jsem slíbila sama sobě, že dokud tu nebude čisto, tak se žádný balík otvírat nebude. A jak rychle to šlo ... uklizeno bylo během chvíle a už jen zbývalo se dostat do zalepené krabice. Otevřela jsem jí, ze začátku na mě koukaly jen noviny ... plná krabice novin. Postupně jsem vyndavala noviny, až jsem narazila na igelitové tašky. Vyndala jsem je, v jedné byl model, v druhé vybavení k němu ... nebudu vás dál napínat, je to Idocus :)


K němu jsem dostala i vybavení, ohlávku, pareklu, uzdečku, sedlo a deku. Asi vybavení prodám a vyrobím mu jiné, podle mých představ :)

S modelem jsem moc spokojená, krásná barva, model i postoj. Hnědák jak má být a ke všemu je to hřebec. Snad jediná věc, která mi na něm trochu vadí je nedomalované místo podhřívou. To bude zas retušů ... nebo se mám pokusit mu to místo trochu ztmavit barvami? Nevím, bojím se na něj štětcem vůbec sáhnout. Jaký na to máte názor?

Více fotek z rozbalování ZDE
Další článek bude o novinkách od sch na RM. Zatím se mějte hezky a běžte třeba ven fotit :)

Vyhodnocení soutěže a mexický objev

9. prosince 2014 v 18:14 | Jeife |  Nowinky
Je to pár dní co jsem nenapsala, ale i tak je hodně novinek, o kterých vám chci napsat. Začla bych asi výsledky soutěže - vyhrála opravdu hezká fotka od Šíšy - gratulace. Adresu už mám a společně s dárkem ti přijde ohlávka.
Pro ostatní soutěžící, kteří se zůčastnili posledního kola soutěže tu mám diplomky, gratuluju :)

Poslední dobou se mi nahromadily objednávky, tak vyrábím a vyrábím. Přidávám pár fotek hotových věcí, snad se budou líbit :)Říkala jsem si, jak dát dárek všem ... nebo aspoň většině návštěvníků tohoto blogu. Bohužel nemůžu posílat dárek každému, pošta by sice měla radost, ale zlatý důl na zahradě ještě nemám. A tak jsem se rozhodla, udělat pro vás podrobný návod na ohlávku. Myslím, že se vám bude líbit a doufám, že vám udělá radost :)
(objeví se na blogu, kolem 20.12)Uvažuju že oživím blog o vegetariánském/veganském vaření. Byl by o vyzkoušené recepty zájem? Zatím můžu nabídnout například recepty na cukroví, pizzu, bábovku, ale i spoustu hlavních jídel :)


Návod na třmeny

5. prosince 2014 v 13:55 | Jeife |  Návody
Byly doby, kdy i mě dělaly velké problémy obyčejné třmeny. Tak jsem se dnes rozhodla, že udělám návod právě na ně. Sice většina z vás ví, jak je udělat, ale třeba tím někomu pomůžu.
Na začátek vás chci ujistit, že to není nic složitého, zvládne to opravdu každý...

1) potřebujeme :
drátek (může posloužit i malá kancelářská sponka)
kleště na drát
proužek kůže
človíčka
nůžky

2) ucvaknete si asi 5cm dlouhý drátek

3) chytíte ho kleštěmi a stejně jako na fotce - ohnete konce dolů

4) podle boty človíčka zahnete jeden konec "kolmo dovnitř"

5) to samé uděláte s druhým koncem (pozor aby byly stejně dlouhé)

6) Vyzkoušíte. Pokud by něoc nesedělo, tak předěláte ...

7) ucvakneme drát na obou stranách (dávejte pozor, aby jste cvakli vždy jen jeden drát)

8) navlékneme na kůži, pochválíme se za dobrou práci a přiděláme k sedlu :)

Doufám, že se návod líbil. Děláte třmeny jinak, nebo jste je právě dodělali podle tohoto návodu? Pochlubte se do komentáře :)

RM pod sněhem

3. prosince 2014 v 11:28 | Jeife |  Nowinky
Léta jsme si pořádně neužili a už je to tu zas. Zima ... bílé, studené období bez sluníčka. Ještě že se na tom najde i něco pozitivního, třeba možnost fotit ve sněhu a konečně se nemuset zajímat o délku trávy, nebo o nerealistické pozadí.
Včera u mě napadl první sníh, není ho moc, ale těch pár cm na focení se našlo. A to bych nebyla já, abych toho nevyužila. Sice jsem vzala jen dva modely, ale i to je hodně (měla bych být zalezlá v posteli a stonat). Za svých 5 minut strávených venku jsem udělala asi 20 fotek z toho 3 jsem vybrala a dám je sem. Snad se budou líbit :)

Nový koník, zatím nemá ani jméno, ani plemeno - napadá vás něco?

North Star i se svou zelenou dekou ...

Další fotka sice není s modely, ale i přes to se mi líbí ..

Včera mi přišel dopis od dvou rancherek, které vám snad ani nemusím představovat. Moc dík za dopis i za dárky :)

Dál tu mám rozdělané westernové sedlo. Je to boj, protože jezdím anglii a western jsem viděla naposledy před pár lety. I přes to doufám, že se mi nějak povede udělat realistické sedlo. Držte palce...

Do Vánoc bych chtěla dodělat stáj, už mi to trvá nějak moc dlouho. Chybí už jen háčky na uzdečky na boxech a to nejdůležitější - světýlka. Pak střecha, ale u té prozatím stačí jen okraje na focení.
Články - v nejbližších pár dnech vyjde návod na třmeny, pak také vyhodnocení soutěže o ohlávku (zatím vede Šíša). Pak mám v hlavě jeden příběh o zimě, víc neřeknu ... ale máte se na co těšit :)