Leden 2015

Modrý guláš

24. ledna 2015 v 0:03 | Jeife |  Nowinky
Jistě to všichni znáte, písemkové období. Není čas nic, člověk proletí koupelnou za 4 minuty, jen aby si mohl ještě zopakovat matiku. Málem přejede zastávku kde vystupuje, protože překládá angličtinu. Vrazí na schodech do učitele, protože kouká do papíru s fyzikou ...
Za poslední dva týdny jsem nědělala nic jiného než se učila a byla venku. Chápete dobře, na vyrábění nezbyl čas. Tak se chci omluvit všem, kteří u mě něco mají - bude to muset chvilku počkat :)
Nakonec se známky celkem povedly, až na fyziku a chemii ... ale to mi nikdy nešlo. Co vy, jak bojujete?
Do minulého článku se nevešlo poděkování za králíčka, mám ho od Evy schleichánek - ještě jednou dík, udělal mi radost -

Dál tu mám fotku Craiona s ohlávkou, snad se líbí :)

V nejbližších dnech mám v plánu... překvapivě zase učení, chci se dostat ven, něco málo vyrobit. Také jsem chtěla napsat pár článků k přednastavení, uvidím co stihnu.
Přeju vám trochu víc klidu ve škole než mám já, spoustu dobrých známek a hlavně dobrou náladu :)

Slíbené modely

18. ledna 2015 v 0:05 | Jeife |  Nowinky
Jak už jsem na začátku minulého týdne slíbila, přináším vám článek s představením nováčků na RM :)
Prvním koníkem je Crain, mladý paint hřebec, dovezený přímo z Ameriky ... no dobře, vlastně z Teplické LS. Po předchozí domluvě-nedomluvě jsem ho tam koupila od Naty, které chci nejen tímhle článkem moc poděkovat. Crain je CMko, tedy přemalovaný model. Když jsem ho kupovala, měl pár škrábanců, sem tam něco odřené, ale už je opravený. Ve sbírce poslouží jako model na focení barevných, převážně anglických setů. Už se těším, až na něj něco vyrobím, zatím má jen modrou ohlávku :)


O pár hodin později ke mě přišel Srary Jumper. Říkáte si "Cože? pár hodin?! .... LS (live show) dělá své. A tak před odjezdem jsme si s Tinkerkou plácly. Ona má mého Azhara, já jejího Scary Jumpera :) Takové obchody beru.
Scary je Welsh Partbred, což je pro mojí sbírku premiéra. Jsem za něj ráda, moc se těším na vyrábění parkurových sad ....

Učím se, sem tam něco vyrobím, učím se, jsem venku ... na blog moc času není, ale i tak se snažím číst blogy u kterých je odběr. Pokud máte někdo pocit, že vám nechodím na blog - připomeňte se v komentářích. Jinak držím palce při písemkách, mějte se :)

Teplická live show, odhalení

11. ledna 2015 v 17:49 | Jeife |  Důležité
Zdravím vás po další LS (výstava modelů), která pro mě byla celkem úspěšná. Jak už jsem tu psala, rozhodnutí že pojedu padlo téměř na poslední chvíli, takže jsem byla ráda, že jsem stihla zabalit. Co jsem však nestíhala, bylo vybavení pro koně, co se dá dělat..


S Tinkerkou jsem byla domluvená, že si pro mě přijede a na LS do Teplic pojedu s ní. Tak se taky stalo, díky bohu o hodinu později, než původně měla přijet (aspoň jsem stihla dodělat uzdu).


Na LS jsme díky navigaci trefili úplně vpohodě, vynosily jsme krabice z auta a s podivem zjistily, že pro víc jak deset lidí jsou jen 4 stoly ... včetně ringu (stůl, na kterém se hodnotí). Jak můžete vidět, koní jsem neměla zrovna málo a tak mi nezbylo, než se usídlit s modely na zemi.
První kategorií bylo tuším breyer traditional ježdění. Pro mě úplná novinka, užila bych tuhle iformaci aspoň pár dní dopředu (přivezla bych si modely už nastojené, většinou je ježdění až ke konci). No nic, většina lidí měla v kategorii jen jeden model a tak se na ně nečekalo. Horší to bylo u mě. Do téhle kategorie jsem měla Gofferta a Idocuse, oba s drezurní sadou. Nakonec jsem na poslední chvíli nauzdila a nasedlala. Postavila jsem vítězoslavně svoje modely před porotu a oddechla si. Tohle jsem stihla :D Idocus se neumístil, ale Goffert mi udělal velkou radost - 1. místo z 15(?) koní -


Další kategorií bylo breyer classic ježdění, tady jsem měla jednu anglii a jedno "eso v krabici" - westernovou sadu. Western vzal první a anglie druhé místo, takže spokojenost :)

Dál bylo ježdění breyer stablemates a MW .... tady jsem drze vzala první místo, se svým zakrslým modelem :D pro přestavu, má něco přes 2cm ..

A následovala kategorie plná chaosu ... schleich ježdění. Do téhle kategorie jsem měla 3 modely - western, dreruru a parkur. Western jsem stihla, drezuru taky a když jsem dodělávala parkur, tak mi bylo oznámeno, že ne mě nikdo nepočkal a že už je to vyhodnocený ... a to i přes to, že jsem říkala "dejte mi chvíli" ... nic no. Ale i tak, Black Rain vzal druhé místo s drezurou -


Tím tedy skončila první, pro mě nejúspějšnější část LS. 4 kategorie, 5 dobrých umístění :)
Dál byli breyer traditional, tam se mi umístil Idocus - 3. místo ve své kategorii


a Goffert - 2. místo ve své kategorii (mi udělalo velkou radost - kam šel, tam se umístil)


Následovaly kategorie breyer, zde se umístili - Honney bea, Elipso, Indiana, White Mint, Thunder, Sant Elia a Pegas

Pak byla pauza na oběd, nakonec to dopadlo tak, že nikdo oběd neměl... ještě že jsem měla svačinu .. šlo se kouknout do obchodu, jestli už jsou novinky od schleich - nebyly. Takže mi to přišlo akorát jako zabitý čas.
Po příchodu byly kategorie pro schleich, tam jsem vybrala poměrně dost ocenění, i 6 postupových, ze kterých se jeden znovu umístil. Cellero - 2. nej schleich celé výstavy :)

Nikdo víc dál nepostoupil, ale i tak to byla fajn LS. Odjížděly jsme s Tinker jako poslední, není nad to, když venku držíte modely, hromadu krabic a modlíte se, aby nefoukal moc silný vítr. Nakonec její rodiče přijeli a vše se nám to podařilo poskládat do kufru auta -


Z LS jsem si přivezla 3 nováčky, máte se na co těšit, v příštím článku bych je ráda představila :)

Přípravy na Live Show v Teplicích

7. ledna 2015 v 23:24 | Jeife |  Nowinky
Je to ani ne měsíc, co jsem se o téhle akci dozvěděla, dlouho jsem se rozmýšlela, jestli jet, nebo ne. Nakonec je rozhodnuto, jedu. Přihlášky vypasné, taška připravená, i kufřík s věcmi na prodej se pomalu plní. Doufám, že tam hodně z vás potkám ... Pro ty, kteří chtějí nakupovat/mají u mě objednávku - poznáte mě na první pohled, budu mít zelené kalhoty ;) Beru poměrně dost koní, tak doufám, že se to vejde do kufru/tašky.. samozřejmě budu fotit, takže ani vy, co zůstáváte doma nebudete tolik ochuzeni o krásné sběratelské kousky.
Už dlouho se vám chystám představit 4 nové koníky od Tinkerky...
Mayonella -

Gheide -

Jamira

Menhir

Z koníků mám radost, dík moc Tinky :)
Dnes přišel nový koník do sbírky ... taková větší posila. Představím vám ho po LS, je se na co těšit. V posledních pár dnech vyrábím a vyrábím, proto ani není moc času na články, ale slibuju že po LS to bude lepší.
Mějte se hezky a doufám, že se v Teplicích potkáme :)