Březen 2015

Vyráběcí víkend

22. března 2015 v 22:24 | Jeife |  Nowinky
Další víkend za mnou, šťastné náhody se mi vyhly obloukem a tak jsem se dala do vyrábění. Stihla jsem toho na dva dny poměrně hodně, tak snad se vám výrobky budou líbit :)

Jedna ohlávka pro hannoverskou klisnu ..

Madla na Dancera

Výstavní ohlávka na Hugleberryho ...

Necelých 11mm velká ohlávka na breyer stablemates

A nakonec i sada pro model Palomina jménem Pedro

Dál mám taky rozdělanou hnědobílou sadu na tradíky, uveřejním až bude kompletně hotová. Snad to vydržím a nedám sem aspoň fotky rozdělané práce :)


Mám pocit, že málo fotím. Co jsou fotky doma na bílém pozadí, když nefotím venku? Čím to je, že venku ten foťák z kapsy nevyndám? Nevím, potřebuju inspiraci, novou chuť do focení, snad jí někde mezi fotkami s bílým pozadím najdu ..
Taky bych měla vyrazit na koně. I když mi všichni kolem mě říkají, že mi na koních záleží víc jak na lidech, že lidi k životu nepotřebuju... Už čtvrtý měsíc snad jen sama sobě dokazuju, že to tak není. Že na koních nezáleží. Proč to sakra dělám, koně mi chyběj. Samozřejmě nejsou důležitější než většina lidí, ale pořád je tu něco co mě k nim táhne. Zjistila jsem, že za 5 měsíců mi do sbírky přibylo 7 nových koní, breyer traditional. Možná by bylo jednodušší vzít koně a jít se projít ven. Jen mít kde, do "mojí" stáje se mi nějak nechce, když vidím, že za ty peníze nemá kůň ani druhou dečku pod sedlo. Snad bude líp.. měla bych toho rozepisování nechat, začíná se tu dělat velký, tučný kus textu ..


Srdíčkový den, aneb nový názor na kapsáře

18. března 2015 v 0:01 | Jeife |  Zamyšlení se nad..
Pondělí, 5:30 zvoní budík. Ospale koukám do stropu a nutím se vstát, necelých 6 hodin spánku mi nestačí. Dneska je velký den, plný něčeho nového, něčeho co jsem ještě v životě nedělala a co jsem si už nejednou chtěla vyzkoušet :)
Kdo četl minulý článek, už tuší, že mluvím o Srdíčkovém dnu.

http://img.ct24.cz/cache/616x411/article/42/4187/418669.jpg?1354519696

Postupně jsem byla na stanicích metra Hradčanská - I.P.Pavlova - Muzeum - Vltavská - Florenc - Muzeum - Anděl. Myslela jsem, že toho budu mít po chvíli plné zuby, ale všechno bylo jinak. Zjišťovala jsem, že mě to baví :) prodala jsem skoro vše co jsem měla, vše se do článku nevejde, ale je pár věcí, o které se opravdu ráda podělím ...
Centrální dispečing MHD - hned po ránu jsem se vypravila právě sem, za strejdou. Přinesla jsem srdíčka, bábovku a odměnou mi byl krásný výhled na ranní Prahu. Přímo v Praze nebydlím a tak to pro mě byl hezký zážitek, vidět vycházet slunce u Žižkovského vysílače.
I.P.Pavlova - milý řidič tramvaje - po té, co jsem navštívila strejdu jsem se vydala prodávat do ulic. Jeden z prvních, který nedělal, že mě nevidí byl řidič tramvaje. "Dobrý den pane řidiči, pomůžete mi udělat dobrý skutek?" ... modrá uniforma, která se ještě před chvílí koukala do výlohy obchodu se na mě otočila. Usmál se na mě chlapík kolem padesátky a povídá "jé, to jste vy s těma srdíčkama? Já je sbírám, tak kolik že za ně chcete?" Přijemně mě ten jeho úsměv a zájem překvapil :)
Muzeum - nejvíc dá ten, kdo má sám málo - svezla jsem se metrem na další stanici, vyjela schody nahoru a šla do ulic. V tom za zády slyším "dobrý den kolegyně". Otáčím se, za mnou stojí milý pán s časopisem Nový Prostor (kdo neví, je to docela zajímavý časopis, který prodávají většinou lidé bez domova, nebo lidé v těžké životní situaci.. prostě ti, co mají sami málo, ale žebrání jim přijde hloupé). Hned se mě ptal, jak to jde a jestli už jsem něco prodala. Tak jsme chvíli povídali, koupil si odemě náramek a nabídnul mi časopis. Časopis kupuju +- pravidelně a bohužel už jsem tohle vydání měla. Ale ten člověk mi prostě padl do oka a tak říkám "časopis sice nechci, ale když chvíli počkáte"... Vytáhla jsem z batohu jablečnou kapsu. Původně to měla být moje snídaně, ale říkala jsem si .. no tak co, já mám peněz, tak proč neudělat jednou radost. A věřte mi, dobrý pocit za dvacku je fakt skvělá věc :)
Vltavská - Do you speak english? - V dobré náladě jsem zamířila na další stanici metra. Koukám, většina lidí stála na zastávce, kam já jako prodávající nesmím. Rozhlédla jsem se a po chvíli jsem zamířila k mladému muži s taškou v ruce. "Dobrý den, pomůžete mi udělat dobrý skutek?" ... podíval se na mě, usmál se, chvíli koukal a potom ze sebe vysoukal své"du jů spík inglis?". Zasmála jsem se a začla jsem. Na tohle jsem opravdu nebyla připravená. Napíšu vám celou mojí anglicou větu, ať se pobavíte :D

Ehhhh ... This is charity collection .. is for four years old boy... He born with bad bones and he need some money to operation. After operation he can normal walk.

Během mého pokusu o angličtunu se angličan uchechtával, pak prohlásil "good joke, but good idea" (dobrý vtip, ale dobrý nápad). Nakonec z něj vypadlo 30kč a vzal si magnet :D

Florenc - Bůh vám žehnej - jdu si to tak po Florenci, nabízím srdíčka, usmívám se na lidi a za mnou se, mírně přiopilým hlasem ozve "a co já slěčno?" ... otáčím se, za mnou sedí na lavičce klasický vypitý sociální případ. V duchu si říkám "pane bože, to bude zas hloupých keců. Napočítm do desíti a půjdu dál". A najedou chlap začne povídat ...
"To jste vy co prodáváte srdíčka? Na koho to je? Jo čtyřletej chlapeček... a bude opravdu chodit když vám přispěju? Tak jsem ho ujistila, že když přispěje, že chlapeček určitě chodit bude. Chlap zase začal povídat, vytahoval z kapsy špinavých džín peníze.. "Bůh vám žehnej, hlavně aby ten malej chodil"
Já koukala, celá překvapená... Chlap, který zřejmě nemá ani kde spát a živí se krabičákem vytáhl dvanáct korun a přispěl je na dobrou věc. No, někdy člověk nevěří svým očím :)

Opět stanice metra Muzeum - protože Václavák byl na lidi nejlepší, tak jsem se sem vrátila podruhé. To jsem ještě nevěděla, co mě čeká. Šla jsem, oslovovala neznámé lidi, občas si někdo něco koupil. Došla jsem až k výloze luxusního zlatnictví, kde vybírala žena v letech. "Dobrý den mladá paní, pomůžete mi udělat dobrý skutek?" Otočila se, vyvalila na mě oči a prohlásila "cože? já nemám ani korunu!" :D to bylo poprvé a naposledy, kdy jsem neudržela nervy a začla se na plnou pusu smát :D chudák paní v letech se urazila a raději se uklidila neznámo kam.

Dalším zážitkem zde bylo setkání s muži zákona. Říkala jsem si, nědělám nic špatného, tak proč neoslovit i skupinku mladých pánů policajtů? ;) "Dobrý den pánové, pomůžete mi udělat dobrý skutek" ... pánové se až moc ochotně zastavili a hned se zajímali na co že to vybírám. Po chvíli, kdy jsem jim vysvětlila, že tentokrát je to na čtyčletého chlapečeka, který má nemocné svaly a potřebuje operaci, začli vyndavat peněženky. Nakonec z nich vypadlo asi 100kč, vzali si srdíčka a dali si je na uniformu :)

Aby těch sektání na Vácavském náměstí nebylo málo ... přidávám ještě jedno ... to nejlepší nakonec :D
Jdu, vidím dva mladé, slušně vypadající muže a tak se odhodlám a oslovím je. "Dobrý den pánové, pomůžete mi po ránu udělat dobrou věc?" Řekla jsem jim příběh o čtyřletém chlapečkovi, který potřebuje operaci, jeden na druhého se zazubil a povídá "nastav ruce". Chvíli jsem nechápala a koukala na ně. První postupně vyndal z bundy 4 luxusní peněženky. Postupně bral jednu peneženku po druhé. Vysypal ze všech drobné, z jedné dokonce i eura. Poplácal mě po rameni a povídá "slečno, když je to na dobrou věc..." Nasypali mi něco kolem 150kč, nakonec si vzali jen dva náramky ..
Musím se přiznat, že v tu chvíli jsem koukala asi jak vyoraná myš. Kapsáři, co právě nakradli peněženky. Zastavili se a dali drobné na dítě, které potřebuje operaci. V tu chvíli mi zvedli náladu a změnili můj názor na kapsáře.. :)

Pomoc nabídnout a pomoc přijmout

15. března 2015 v 22:14 | Jeife |  Nowinky
Je to týden, co jsem napsala poslední článek a říkám si, že je nejvyšší čas napsat další. Spoustu se toho stalo :) Z toho co by vás mohlo zajímat tu mám třeba výrobky. Deky, ohlávky, nakonec i vysněná kokarda ...

Deky - zatím vede zelená barva ...

Barevná ohlávka, chudák valášek ..

Nové kroužky na ohlávky, z těch mám velkou radost :)

A nakonec i kokarda ...

Dál jsem byla včera na lyžích, za tuto zimu poprvé a moc jsem si to užila. Jela jsem s mamčou a ségrou, ale nakonec jsem se od nich trhla a jezdila si na co jsem měla zrovna náladu. Ski-areál to byl hezký, dva roky v provozu .. něktěří z vás už možná tuší, že mluvím o Plešivci v Krušných horách. Můžu jen doporučit. Hezké černé i červené sjezdovky, na modrých mi to zastavuje .. takže je nejezdím :D

A poslední věc, o které chci dnes napsat jsou srdíčkové dny. Vy co jste ve větších městech jste o tom určitě už někdy slyšeli. Po ulicích dobrovolníci, kteří prodávají srdíčka, nebo jiné drobnosti a vybrané peníze dají na konkrétní dítě, které to potřebuje :)
Mám skvělou třídní, která nám zařídíla omluvenku na dva dny školy a tím, že půjdeme do ulic a budeme prodáváat srdíčka, náramky i magnetky. Docela se těším, i když počítám s pondělními naštvanými ksichty. No co.. další zkušenost :)
Jak na tuhle pomoc dětem koukáte vy? Jaký na to máte názor? Někteří lidé z mého okolí na to reagují dobře .. zajímají se, chtějí nějak pomoct. Někteří to mají za hloupost ...
Já myslím, že je to fajn věc. Peníze nejsou to hlavní, o co by mělo člověku v životě jít. Samozřejmě, bez nich to nejde, ale jsou snad i důležitější věci .. třeba dobrý vnitřní pocit. Pocit, že možná i díky mě se někdo jednou postaví na nohy a řekne v duchu "díky". A pokud někdo má peníze a nedá ani kousek, jen protože mu dělá dobře peníze mít .. pak je asi něco špatně. Co myslíte? :)

Prázdniny plné fotek

9. března 2015 v 0:03 | Jeife |  Nowinky
Profilky, všude samé profilky .. doufám, že vám to nevadí, ale i tak sem teď raději dám normální článek. Poslední týden jsem měla prázdniny. Plány nevyšly a tak jsem místo pobytu na čerstvém vzduchu a kydání boxů byla doma, nebo venku. Ale co, čas jsem nějak využít chtěla a tak jsem vyráběla, nebo fotila. Přidám vám sem "pár" fotek, zbytek je na rajčeti ...

GG Valentine

1. března 2015 v 11:48 | Jeife |  Breyer

Jméno : GG Valentine
Plemeno : Hannoverský kůň
Značka : Breyer traditional
Měřítko : 1:9
Typ : OF
Stav : 8/10
Byl zakoupen od : (inzerát)
Cena : 900kč i s hříbětem
Datum zakoupení : 13.2.2015
Výhry : 2.místo bh tradi "zamilovaný pár" - speciální valentýnská kategorie - valentine live show 2015
3. místo bh tradi "klisna a hříbě" - speciální valentýnská kategorie - valentine live show 2015
Něco o modelu : Po GG Valentine jsem koukala už delší dobu, ale ne a ne jí najít. Až jsem jednou projížděla inzeráty na Bazoši a najednou jí vidím. Tuhle krásku i s hříbětem... Nebylo to dlouhé rozhodování, bylo před výstavou a tak jsem rychle psala teď už původní majitelce. Během chvíle jsme byly dohodnuté na předání v Praze, následující den. Vše proběhlo bez problémů a nakonec se mnou GG Valentine jela i na výstavu, kde se hned 2x umístila :)