Duben 2015

To bych nebyla já ...

29. dubna 2015 v 23:09
Náhoda je většinou špatná náhoda a proto píšu až teď ... v neděli nešel noťas, v pondělí nešlo rajče, v úterý jsem se učila a dnes si nadávám, kde je můj článek. Znáte mě, týden bez článku je pro mě špatným týdnem. Tak hurá do psaní :)
Vyrobila jsem dalších pár věcí, popisky snad nejsou třeba -

Minulou středu jsem byla pro dva nové breyery. Byl to závod s časem, zaspala jsem, jela jsem neznámým autobusem na místo, o kterém ani nevím, že existuje ... ale povedlo se. A tak jsou u mě Seattle Slew a Theodore O'Connor :)
Budu taky muset dodělat profilky, chybí mi Heartbreaker, Hugleberry Bay, Harmonie, Ideal .. a tihle dva krasavci.. jejda.

Aby těch koní náhodou nebylo moc, přidávám i fotky z vaření :)
Smoothie - aneb smíchej co najdeš a rozmixuj (kokomléko, banán, mrkev, jablko, ovesné vločky a pár jahod)

A jeden fotogenický oběd.. Pár brambor na nudličky + nějací ti šampióni, smíchat s olejem a kořením, dát na půl hodinu do trouby na 230. A protože je horko, tak i nějakou tu zeleninu z lednice :)

... Jaký máte názor na přidání (opravdu jednoduchých) receptů na konci článku? :)

V příštích dnech mě čeká trochu školy, ještě víc doufání a snad i koně. Mějte se fajn a běžte využít to krásné počasí .. nejlépe na fotky :)

Imaginární životy

20. dubna 2015 v 23:46 | Jeife |  Zamyšlení se nad..
Poslední týden byl nabitý zážitky, některé byly hezké, o některých se to žíct bohužel nedá. Začínám si pomalu a na vlastní kůži uvědomovat, že času je málo a příležitostí ještě míň. Tedy ne že bych neměla čas sednout si a napsat článek, nebo se naučit na písemku .. to né, na to čas ještě je, nebojte :)
Dokončila jsem uzdečku na tradíky, místo klasického nánosníku jsem dala "véčkový". Sice to musím ještě vychyhtat, ale líbí se mi.. co vám?

Po dlouhé době jsme vyrobila i něco na schleich - dvě ohlávky

To je z výrobků dnešního týdne bohužel vše. Čas trávím venku, nebo s hlavou v učebnicích ...
O víkendu jsem se po pěti letech byla podívat na chatě. Tedy spíš na pozemku, kde chata stála, teď se tam staví nová. Prožila jsem tam nejedny prázdniny. Malá hubená holka, holinky, kšiltovku na hlavě a klacek v ruce. Brouzdala jsem se v řece, stavěla jezy, nosila domů spoustu krásných kamínků... Tušila jsem, že nějaký internet existuje, ale to bylo tak vše. Měla jsem svůj reálný život, žádnou imaginární modrou přestavu .... a bylo mi dobře :) Pokouším se to obnovit, nesedět tolik na počítači. Trávit čas jinak, smysluplně. Ač jsem to nečekala, dost mi v tomhle pomohl mobil s fb messangerem. Jen zprávy, žádná tlačítka "to se mi líbí" nebo "sdílet" ... nic takového. Ještě že to existuje. Pošlu právu, vypnu a neřeším.
Poslední dobou jsem si občas přišla jak otrok facebooku. I když na profilu mám jen svých 20 přátel, pořád je něco co musím "lajknout" na co se prostě musím podívat a bez čeho v žádném případě nemůžu žít. Na tohle podívat, tohle rozkliknout, okomentovat ... a žere to jednu hodinu za druhou. Ale jak tak koukám, není to jen problém ohledně facebooku. Je to všude. Hry, imaginární životy, smyšlené příběhy a všudypřítomné "sladké lhaní". Jak to máte s "imaginárním životem" vy?


Pak tu mám ještě pár fotek ze zahrádky ...Ideal, ten bílý kůň ...

11. dubna 2015 v 0:04 | Jeife |  Nowinky
Nečekala jsem, že se jednoho dne probudím a za pár hodin budu v ruce držet Ideala. Svého Ideala. O kom že to mluvím? Pro vás, kteří nemáte Breyer koně nastudované detailně ... Je to krásný, v ČR těžko sehnatelný kousek.


Těžko říct, proč jsem v úterý vstávala v pět, proč jsem jela hodinu a půl autobusem, mrzla půl hodiny nad Berounkou ... asi jen abych se nakonec setkala s Tinker, které chci ještě jednou moc poděkovat.

"Asi jsem šílená ... "

Pár fotek od Berounky, ještě před východem slunce, byl to krásný zážitek. Mám moc ráda prázdné "dálnice", záři slunce před východem, zimu a nejlépe i vodu ...


Teď už od bílého koně k výrobkům. To bych nebyla já, abych zas něco nevyrobila :) Pustila jsem se do růžové sady na classic klisnu a 4 ohlávek pro tradíky. Všechny fotky najdete ZDEKdo někdy přišel o jakýkoli model, určitě ví, jak to mrzí. Já přišla o Fríse na VLS 2015. Nečekala jsem, že ho ješt ěněkdy budu mít. O víkendu za mnou přišla sestra, říká "tumáš" ... koukám, v ruce drží Frísáka a usmívá se na mě. Byl to krásný dárek <3


A jako poslední sem dávám fotku celé mé sbírky. Nově přeskládáno, nafoceno ... oprašování a vůbec péče o poličky začíná být časově náročná ...


Asi zas na týden se s vámi loučím fotkou západu slunce. Mějte hezký týden a přežijte školu, sama to tam teď nemám zrovna růžové .. :)


Nové modely i výrobky

3. dubna 2015 v 0:05 | Jeife |  Nowinky
Jak jsem minule slíbila - představuji vám deku na breyer traditional. Zabrala dost času, ale myslím, že to stálo za to :)Dál mi přišla krásná classic klisna. Mám z ní radost, líbí se mi moc postojem i barvou. A aby toho nebylo málo, čeká mě i vyrábění velké sady přímo na ní. Už se těším ...

kdo by měl zájem, prodávám kleště. Pokud by někdo chtěl, tak napište, při větší objednávce dám třeba i slevu ;)

Jak jsem si v minulém článku nadávala, že vůbec nefotím venku ... byla jsem to napravit :) dám vám sem pár nejpovedenějších. I když po fotogragické stránce nejsou dokonalé, pro mě znamenají hodně. Ty místa mi připomínaj dětství :)

Konečně jsem dodělala i sadu na tradíky :)

Aby těch nových koní nebylo málo ... splnila jsem si jeden malý-velký sen. Je jím Saddlebred jménem Harmonie (hřebec). Budu ho muset přejmenovat .. zní jak klisna :D Kdyby jste měl někdo návrh, budu jen ráda

Také jsme udělala classic panence plastiku nohou. Dopadlo to dobře - už není tak vysoká :)

A nakonec ... aby těch dek nebylo málo :)