Říjen 2015

Nová naděje

25. října 2015 v 20:27 | Jeife |  Nowinky
Jeife ... ty si vážně myslíš, že je sobota a že máš na napsání nedělního článku ještě čas? Jeife, děláš si legraci? ... je neděle ...
A tak tu sedím s hromádkou fotek a ještě větší hromádkou neutříděných myšlenek a pokouším se psát. Že by to šlo, to se tak úplně říct nedá ... ale ... :D

Morčata
Nakonec ne já, ale ségra si pořídila morčátka. Jako vegan jsem proti množírnám a tak jsme si našly chovatelku. Máme dvě holčičky, jména zatím řešíme :)

Výroba
Nevím proč, ale nejde tak rychle, jak bych chtěla. Do toho neplatící lidé co si objednali a mají problém zaplatit. Ale i tak ... deka, krásná, černá ... mám z ní radost :)

Velké sobotní focení
Stydím se za sebe. Ne, vážně. Tohle je snad potřetí za léto co jsem vytáhla modely někam jinam než na zahradu. Ale stálo to za to ...

A za spolupráci při focení musím poděkovat své ségře :)

Foťák
Ségra má nový foťák, samsung za 4000. Samozřejmě už jsem jí ho tahala z ruky a fotila. Čekala jsem od něj víc než jen rozmazané makro. Říkám to asi po desáté ... miluju svůj 8 let starý, malý a odolný Pentax <3 Chytím koně ve cvalu i vyfotím zrnko maku. Tohohle foťáku se nechci zbavovat :) Co vy a váš foťák?

Design
Léto už není, tak proč nedat zimní design. Chci moc poděkovat Aleně Cylindr Tesařové a Týně Fričové - díky holky :)

A co že ten název článku?!
Samozřejmě ... vysvětlím :) Půl roku bydlím u přítele, to znamená, že do starého oddílu je to daleko. A navíc dávat 500 za hodinu na koni ...
Tak jsem se rozhodla, najít si pronájem. Do oddílu už nechci, chci pracovat s jedním koněm. Po dlouhém hledání jsem byla vyzkoušet bývalého policijního koně z Karlštejna. Docela dobré, i když pak z majitelky vypadlo, že hledá někoho zkušenějšího než je ona, aby jí s koněm pomohl. Dobře ... hledala jsem jinde. A vypadá to, že jsem našla :)
Mám to blízko, majitelka dobrá, stáj dobrá, klisna vypadá vpohodě, dokonce je to i o 1/3 levnější jak jinde (2xtýdně za 1000). Háček je v tom, že jí majitelka do téhle stáje dala jen na zimu a prý uvidí, jestli jí tu nechá i přes léto. Toho se docela bojím. Koukala jsem na spojení do stáje, kde byla přes léto ... 2,5 hodiny. To bych nedávala :( A taky to není klasický poloviční ponájem, kdy toho koně jezdí majitelka + vy. Tady jsem já, majitelka, dvě holky a ještě jedna snad. Hm, uvidím ... ale kobča mi sedla už na první hodině :)

Když vám do rodiny zavítá smrt

17. října 2015 v 19:17 | Jeife |  Nowinky

Je středa odpoledne, přicházím domů. Jako obvykle mě vítá moje kvíčala - morče. Drbu jí za uchem a jdu jí do lednice pro okurku. Tu má nejraději. Spokojeně baští okurku, asi 3 hodiny po okurce dostane ještě tvrdý kousek chleba.
Je večer, už ležím v posteli, najednou slyším divný zvuk. Vstávám, jdu ke kleci. Místo hlasitého kvííík, kvík se ozve jen tichý "chň, chň". I když je v místnosti teplo, beru ručník a házím jí ho přes domeček, do rána to musí vydržet.
Ráno místo praxe beru kvíčalu, přepravku. V autě se ještě tafnu s přítelem, zbytek cesty k veterinářce dojedu metrem. Veterinářka jí prohlíží, prý zánět dýchacích cest ...
Dá jí antibiotika, chudák děsně kvičí, když jí dává 3 injekce :( beru kvíčalu a v přepravce se mnou jede zpět domů. Na hlavním nádraží ještě sháním teplou vodu, aby jí nebyla zima. Ve vlaku spí. Dojdu domů, dávám jí do klece, unaveně zaleze do domečku a zavrtá se do sena. Nechám jí hodinku odpočinout a pak na radu veterinářky beru srříkačku bez jehly a postupně do ní dostanu 4ml džusu. Zkouším jí dát nastrouhané jablko do pusy. Nechá si ho dát do pusy, nerafne mě.. vyplivne ho. Ani nemá sílů mě kousnout. Když jí vracím do klece, už si ani nepřeběhne z ručníku do domečku. Jen leží na ručníku a kouká na mě. Přikrývám jí ručníkem, do chladnoucí láhve jí dávám teplou vodu. Spí..
Je 7 večer, je mi smutno, sedím u stolu a pokouším se vyrábět. Najednou slyším tichý kvíknutí. Jdu ke kleci, kouká na mě. Beru si jí i s ručníkem na klín, ještě dýchá. Pomalu zavírá očka ... ale tohle není spánek ... přestává dýchat a pochvíli cítím jen svůj vlastní tep ...

Morčíne, bobeši .. prostě Mono ... chybíš mi :(


http://img15.rajce.idnes.cz/d1503/9/9776/9776695_095a08662ecadb14e06566401eb29c7b/images/IMGP1465.jpg?ver=0

Nemám sílu psát nic víc ... :(

Pod číslem 13 - Rachel Alexandra

4. října 2015 v 20:13 | Jeife |  Nowinky
Článek o balících rozepsaný ... dobře, není to tak jedoduché .. už jen to že ho nemám mi kazí náladu. Ještě že mám výrobky, ty mi jí naopak zvednou ... ještě že tak :)


Praxe byla i tenhle týden fajn :) poprvé jsem píchala do prstu a pak jsem i dávala inzulin do ramene .. no není to tak strašné jak jsem čekala :D Tentokrát už nebyl jeden pacient, ale rovnou dva ... a taky to šlo :)
Mračím se ... sakra proč ... všechno je fajn ... ve vyrábění se mi daří, fotky se nahrávají, přítel dobrý, rodina dobrý ... možná jediný co není dobrý jsou lidi co si něco objednají a pak mi dva měsíce tvrdí že nemají peníze. To mě žere.
Ale snad se to zlepší :)