Listopad 2015

Sběratelká tradice - vánoční dopisy

29. listopadu 2015 v 18:08 | Jeife |  Nowinky
Nevím, kdo s tím přišel, nevím kdo s tím začal ... ale i přes to mi to přijde jako hezká sběratelská .. dalo by se říct už tradice :)
Na blogu jsem pro mě skoro neuvěřitelné 3 roky. Poznávám tu nové lidi, nové zvyky.
Jedním takovým zvykem se tu stalo posílání vánočních dopisů s malým dárkem. První takové dopisy mi přišly už dva roky zpět a musím říct, že ať už to bylo cokoli, vždy mě to potěšilo.
Říkám si, i když teď už je vše ONLINE, FREE, 3D ... obyčejný dopis s malým dárečkem to nikdy nenahradí. Tak proč si navzájem tu radost neudělat? Samozřejmě, vím, že je vás hodně. S některými se znám víc, s některými míň. Někdo si posílat chce, někdo si třeba z finnčních důvodů posílat nechce. Chápu to :)
S dárek mi nabídla - Mazel, Hanča a Lenča a Šíša, Tinker, Danča, Kamča a Míša Toupalíková. Je tu někdo další, kdo se mi chystá něco poslat? Vím že adresu na mě má většina lidí a tak pak nechci na Vánoce koukat do schránky a říkat si "jé, to kdybych věděla, tak jí taky něco pošlu" ...
Samozřejmě, ještě nemám na zahradě zlatý důl, takže doufám, že mi vás nenapíše všech 40 :D ale takových 5, 10 ... asi proč né :) ... Hlavně lidi co mě znají ... :)

Samozřejmě, nebude celý článek jen o tomhle :)
Bylo by jednodušší vypsat věci, které se daří, než věci, které se nadaří (seznam na jednu A4 jsem před chvílí z editace článku smazala..) Snad bude brzo líp, nezbývá než doufat :)

Fotka z mobilu - bohužel

Ohlávky :)

Aspoň něco je pozitivní ... :)


Omlouvám se za tak krátký článek ... bude líp :) Uzdravím se (kašlíček), dám dopořádku školu, přítele srovnám jak se říká do latě, stihnu dodělat charitativní projekt "deka pro Laru", koupím so novou čtečku na SDkarty, nafotím krásné CMko od Mazla, na den se zastavím a půjdu se třeba jen projít, seženu všechny dárky na vánoce, odešlu všechny dárky, vyřeším ustájení koně, konečně půjdu zase na koně ... hlavně aby už bylo po Vánocích. Věci kolem toho jsou fajn, ale nestíhám je ... :(

Zima přichází

15. listopadu 2015 v 18:04 | Jeife |  Nowinky
Ahoj lidi :)
Tenhle týden začal nějak tak chaoticky. Hádka, přesun od přítele domů, na nádraží mi hodinu nejel vlak, Gizzy se venku v šeru plašila. Ve čtvrtek jsem byla za Kubíkem, tentokrát jsem byla venku s jeho majitelem. Do chvíle kdy nacválal, předjel prvního koně a vyhodil bylo vše fajn. Pak už jsem se jen válela v trávě a přemýšlela, proč mě tak ukrutně bolí za krkem. Tak jsem se posbírala, zbytek vyjížďky docela dobrý. Vrátili jsme se do stáje a já se chtěla podívatkolik je hodin. Ale mobil nikde, tak další hodinová procházka na téma "najdi svůj mobil". Naštěstí se povedlo.
Čtvrtek byl taky dnem mé první praxe na ORL. Sestřičky fajn, učitelka fajn ... ale jinak neskutečnej humus. Dostala jsem 4 jednorázové hadříky na celé oddělení. Prvních pár pokojů jsem opravdu čistila, ale zbytek už jsem tu špínu jen roztírala. Nechutný.
A do toho pátek 13. Musím říct, že ještě rok zpět jsem na to moc nevěřila, ale co se nestalo. Psali jsme písemku z matiky, já zapla kalkulačku a ta se se mnou po chvíli rozloučila. Takže od té doby tyhle pátky moc nemusím :/
Tenhle pátek byl naštěstí vklidu. Byli jsme na přednášce o AIDS, takže jsme končili dřív a já mohla jít dřív na koně. Takže hurá nasedlat, nauzdit a na vyjížďku. Původně se mnou měla jít ještě jedna holčina, ale nakonec nemohla. Takže já, asi 5. hodinu na cizím koni a už sama na vyjdu :D Gizzy byla ale moc hodná, nikde mě nesundala, ani se moc nebála. Šikovnej koník, těším se na další vyjdu.
Ale aby těch dobrých věcí nebylo moc ... všechny všední dny jsem byla doma, protože jsem měla pocit, že je přítel naštvanej kvuli mě. Skvělej pocit. Všechno vyrábění u něj, takže ani vyrábět jsem nemohla. Tak to doháním teď o víkendu ...

Jedna dodělaná objednávka ...

Část druhé objednávky ...

Část třetí objednávky ...

Čtvrtá objednávka ... konečně jsem taky něco vyfotila venku :)

Jeife a její tajné plány

7. listopadu 2015 v 20:32 | Jeife |  Nowinky
Ach ta Jeife ... už zase si myslí, že má na napsání článku celý víkend. Nemá. Ale aspoň hodinku na něj má, to jde. Tak tedy Jeife, co se dělo? :)
"přestaň si hrát na druhou půlku mého já"

Týden byl dlouhý, ale i tak, byl nabitý vším možným :D ze všeho nejdřív ... když jsem po páté za den seděla ve vlaku, rozhodla jsem se, že spočítám, kolik hodin strávím cestováním ...

pondělí = 3h
úterý = 3h 40min
středa = 3h
čtvrtek = 3h 40min
pátek = 3h 40min
sobota = 1h
neděle - v plánu strávit = 1h

výsledek? Za týden strávím na cestě 16 hodin ... no to je síla, uvažuju o pořízení teleportu :D co vy, taky máte tak brutální dojíždění?

Dál .. jak už asi tušíte, byla jsem 3x na koních. V úterý za gizzy, byly jsme na jízdárně. Zjišťuju, že má problém nacválat na pravou nohu. Povedlo se to za celou hodinu jednou, na 3 cvalový a pak toho nechala. Achjo :( Ale jinak hodina dobrá, ostatní jí šlo. Třeba zastavení u východu z jízdárny (při konci hodiny) bez otěží :3
Pak jsem byla ve čtvrtek vyzkoušet ještě jednoho koníka. Mám ho taky docela blízko vláčkem. Majitelka celkem milá, koník je sedmitelej kříženec německého sportovního ponyho a hucula. Medově zlatej s černou hřívou, ocasem a nohama. Je ježděnej na westernu a na přepínací páce (to mě drtí). Tak jsem ho měla chvíli v kruhovce, tam celkem bez problémů. Tak prý jestli si ho chci jít ozkoušet i ven. A tam to začlo. Uklusali jsme 200metrů a najednou se zastavil. Jakože cože? :D Tak jsem ho pobídla, ono nic. Tak dosal bičem za holeň a ono zase nic. Tak jsme stáli, pobídka. Ušel deset metrů a zase. Tohle za hodinu udělal asi 10x. Aha, prý není zvyklý odcházet od koní. Dobře, to si dávám za úkol ho odnaučit. Pak mě celou dobu prohledával, jestli nemám jídlo - odnaučit. Ale takový koník neberto - majitelka dobrá, svůj sen má na zahradě + o kousek dál výběhy, poník milej, pohodlnej. A 100kč za hodinu :) Jinak prý bude ráda, když s ním budu jakkoli pracovat ... a že za práci ze země nic nechce. To by byl člověk blázen, aby to nebral :) Tak teď řeším už jen to, že si budu muset pořídit druhou helmu. Jednu sadu věcí na ježdění budu nechávat u gizzy, druhou sadu věcí budu mít u Kubíka (cute jméno ...). A jediné co budu tahat na praxi jsou rajtky a chapsy. To jde, hlavně nebudu muset jezdit ze školy domů pro věci a pak teprve na koně :)
Pátek u gizzy, jela jsem s ní poprvé na vyjížďku. Čekala jsem nějaké kozlíky, utíkání ... ale byla vpohodě, jen ostatní koně dělali bordel a ona se strašně bála, že jí utečou :D ale jinak dobrý.
No a dnes je sobota, já smutně koukám na paměťovku a říkám si "to jsem vážně nestihla víc věcí?". No co se dá dělat, tentokrát jen jedna sada. Prosím no-hate, sedlo je dělané tak půl roku zpět, doprodávám zásoby :)


Víc se dařilo při vybírání pěněz na deku pro Laru. Už mám na účtě čtvrtinu potřebné částky, díky všem co přispěli a díky i těm, kteří přispějí :)

The Wind

1. listopadu 2015 v 20:34 | Jeife |  Nowinky
Stíhám, stíhám ... ááá .. už nestíhám :D takhle to je posledních pár dní. Tedy spíš si nedokážu věci zorganizovat ... a tak se stává, že píšu články na poslední chvíli. Ale teď ne, je to dobré, ještě mám 20minut :)
V tomhle týdnu se toho stalo hodně. Zaprvé jsem rozjela charitativní projekt "Deka pro Laru". Jedná se o prodej ohlávek, výtěžek půjde na deku pro Laru z útulku Bianka. Více info ZDE (fb)
Dál ... byla jsem fotit Winda :)

A to, co mi v posledních týdnech dělá radost ... Gizzy <3
Byla jsem za ní zas tenhle pátek, tentokrát definitivně rozhodnuto ... beru jí do pronájmu :) Jinak na jízdárně zastavení z klusu, couvání a nakonec i 30cm křížek :D ale i to chudák rozdýchávala ještě 2O minut ... kondička je kondička.

A pak jsem taky dodělala dvě objednávky .. snad se líbí :)