Prosinec 2015

Deka pro Laru - nelehká cesta

26. prosince 2015 v 20:31 | Jeife |  Nowinky
Je osm hodin ráno. V rychlosti beru tašku s dekou, svojí tašku přes rameno a vyrážím na vlak. To ještě netuším, že ve vlaku strávím bezmála 12hodin ... usmívám se.
Jedu směrem Hlavní nádraží Praha. Zde se setkávám s ochotným kameramanem (který nakonec foťák ani nevyndal, ale byla jsem ráda, že ho ssebou mám). Koupit jízdenky, najít nástupiště, vlak. Jedeme směr Chlumec nad Cidlinou. Hezká cesta :)

http://img21.rajce.idnes.cz/d2103/12/12265/12265917_3abc61a4bd77d34574bf4f654eaa816d/images/IMGP3740.jpg?ver=2

Zde přestup na další vlak. Řeknu vám, tři minuty na přestup na další vlak jsou málo. Ale stihli jsme to :) Další vlak, další cesta. Nádraží se začala postupně měnit ... víc kamene, víc horského vzhledu.
Zastavili jsme v Martinicích. Stojíme 10, 20minut. Přibíhá průvodčí. Prý sebevrah na koleji, kudy jsme měli jet. Policie přijela po půl hodině. Tedy vystupujem z vlaku, shání se náhradní doprava. Nakonec přijíždí rozklepaná karosa z minulého století, řídí jí starší ukrajinec. Vítá nás slovy "měl jsem jen půlku vodky, můžeme jet". Zábavnější cestu jsem nezažila.
V autobuse asi 10 cestujících, průvodčí. Projíždíme obcí ... tak 60km/h. Od řidiče se ozve omluvná věta "ta 40 tu byla jen informativní, spěcháme, ne?"
Cesta ubíhá, ještě prohodí něco o své rodné zemi, ať jsme šťastný, že vůbec přijel. Po 15 minutách přijíždíme do Kunčic. Zde konečně přestup na vlak směr Pilníkov. Celkově zpoždění 3hodiny a 40 minut.
Původní plán byl - dojet do útulku, pomazlit Laru, předat deku, vyfotit. Bohužel. Ještě teď proklínám České dráhy.
Přijeli jsme do Pilníkova, tam rychlé setkání s majiteli útulku, předání deky a cesta zpět.
Kolem deváté večer se dostávám domů. Krásných 12 hodin ve vlaku ...

Video bude, jen se musí sestříat :)

Pokroky s Kubíkem

12. prosince 2015 v 19:48 | Jeife |  Nowinky
Ahoj lidi :)
Za námi další týden a u mě se stalo zas spoustu věcí o kterých chci napsat :)
Protože neustále cestuju mezi přítelem a rodičema, času na vyrábění nemám zrovna dost. Ale i tak jsem něco málo vyrobila. Jen mě děsí, že nestíhám vánoční dárky ...


V úterý jsem byla za Gizzy na jízdárně. Sice už byla tma, ale byla šikovná. Pár dní zpět měla kašlíček, tak jsem jí moc nedrtila, spíš přechody, zastavování a couvání ... u toho jí ujížděl zadek kam neměl, musíme opravit.

Pak ve čtvrtek za Kubíkem :) Jak jsem vám slíbila - vyfotila jsem ho ...
Byli jsme chvíli v kruhovce, krásně jsem ho za tu dobu naučila zastavovat. Skoro bez udidla (když dával pozor). Pak taky couvání, to mu celkem jde - když dám správnou pobídku. Což je celkem oříšek. Anglie je "předklon", střídavě za otěže a střídavě nohama. Western (ve kterém jezdím Kubíka) má pobídku jinou - mírně přitáhnutí otěží, zaklonění se a slovo "BACK" (=zpět). Takže couvání spíš učím sebe než jeho :D
Jinak musíme hodně cvičit kruh. Místo kruhu dělá cosi ve tvaru citronu :( Možná je to zas jiná pobídka ... nevíte někdo?
Pak jsme jeli podél řeky ven. Za ty 3 měsíce co ho jezdím jsme venku byli už několikrát a teď konečně pozoruju viditelné zlepšení. Poprvé když jsme šli ven, tak se každých 10 metrů zastavil, děsil se všeho a pokoušel se to se mnou otočit a jít domů. A teď? Za celých 40 minut venku zastavil jen dvakrát, stačilo zatáhnutí za otěž a šel dál kam jsem chtěla. No božíí <3 Taky poprvé od pádu (nečekaný cval, pár kozlů, hlava dolů - já to nečekala a letěla) jsme 2x cválali. Sice jen na kousek a směrem od stáje. Ale i tak - dobrý pocit. Přeci jen si zatím tolik nedovolím, když jedu sama a v okolí nejsou žádný lidi co by mě v nejhorším posbírali. Cestu domů už jsme nešli v kroku (jako všechny asi 3 vyjížďky) ale klusali jsme. Občas zastavit (na požádání) ... pochválit a jít dál. Super, žádné bezhlavé odcválání do stáje, které mi málem udělal napoprvé.
Dál se taky pomalu učím sedlat western. Konkrétně tedy dotahovat podbřišník, to je věda :D
Krom podbřišníku mi dělá starost i páka, na které Kubíka jezdím :( pravda, že přepnutá na "méně brutální kolečno" ale stejně mi to přijde hloupé. Je to hodný kůň ... :( Musím si sehnat normální udidlo a z toho pak přejít na parelku, nebo něco bezudidlovýho. Máte někdo zkušenosti?
A ještě jedna super věc ... uvázala jsem si parelku :) sice nemá ten kouzelný uzel, má asi špatně dlouhý stany ... ale to se dotáhne. Pochopila jsem jak vázat ... hurá :D
A tu jeho fotku ... je to focené mobilem, byl netrpělivý ... ale je to on <3


V pátek jsem byla za Gizzy. Daly jsme hezkou vyjížďku. Sice je to princezna, co nesnese klusat po mokrym poli ... ale stejně mí miluju <3
Jinak dnes větší nákup ... helma a bunda na koně - takže nemusím tahat věci z jedné stáje do druhé. Vše kromě rajtek mám 2x :3
A pak taky džíny ... sice s koňma nesouvisí, ale komu by se chtělo chodit bez kalhot, že :D

Abych nezapoměla ... také jsem vám chtěla napsat o praxi v Motole. Byli jsme na dětské neurologii, od 7 ráno. Po tom, co jsme všem utřeli stolky, jsme zjistili, že není co dělat. Tak jsme seděli v herně. Najednou přilétla asi šestiletá holčička. Začla sondovat kdo se jak jemnuje, kdo má kluka ... a kdo má vlasy. Nakonec mi udělala krásnej cop (bolelo to jek čert, ale pro tu srandu ...). Pak jsem viděla kluka (asi 7?) co byl sám na pokoji a nudil se. Tak si říkám, zajdu za ním. No měl radost, ne že ne. Prý že mě naučí karty. Takže největší zážitel z dětské neurologie? Umím žolíky :D :D :D

Jeife, napiš to

7. prosince 2015 v 23:38 | Jeife |  Nowinky
Tak jsem tu s novým článkem a spoustou novinek :)


Konečně mám fotky nového koníka .. jmenuje se Regalo del Orlo ... krásné CMko od Mazla :)

Pak jsem taky udělala uzdečku na zakázku :)

Udělala další objednávku pro Hanču a Lenču

Dál mi přišly další objednávky, takže spokojenost ... dokonce jedna z Holandska :o

Taky jsem byla v equiservsu. Kdo ví o mém projektu "deka pro Laru", ten určitě ví, co jsem tam kupovala :) Buď tenhle, nebo příští týden bych ráda jela do útulku :)


Co se dělo dál ... zaměřím se na ty pozitivní, protože toho špatného by bylo na víc jak jeden článek ...

Povedlo se mi namíchat si vlastní, přírodní krém netestovaný na zvířatech. Mám z něj skvělý pocit, musím se hlídat abych o nesnědla (jo, vážně, všechny ingradience jsou k jídlu). A taky krásně voní <3 Fotky snad příště :)