Leden 2016

Zdarma na koncert Ellie Goulding

31. ledna 2016 v 20:04 | Jeife |  Nowinky
Jak začít, další týden plný všeho možného je za mnou.
Vezmu to podle datumů, jinak bych na půlku zapoměla ... moc dobře se v tomhle znám! :D

21.1. čtvrtek - Den velkých úspěchů
Byla jsem u Kubíka, majitelka, se kteoru jsem měla jet původně na vyjížďku byla namocná, tak jsem šla sama. Přiznávám se, už delší dobu jsem mívala před ježděním strach. Tentokrát to bylo dobrý, vzala jsem Kubíka, nasedlala, šla ven. Jednou se zasekl a nechtěl dál, ale to se taky zvládlo. Konečně jsem našla políčko, které není ani směrem ke stáji, ani směrem od stáje. Naklusat, do kroku, naklusat, do kroku ... Kubík poslouchal a mi to tak neskutečně zvedlo náladu <3A protože jsem od kubíka jela poměrně brzo, tak jsem se ještě zastavila pro takový menší sobecký dáreček ... Morče. Od té doby co mi umřelo poslední morčátko jsem měla pocit, že se mi vše sype na hlavu, tak jsem se rozhodla pro dalšícho morčecího zachráněnce. Jméno - Majlou <3Pátek - byla jsem za Gizou
Tu dobrou náladu, kterou mi kubík dodal mi Gíza úspěšně sebrala. Šly jsme ven a v momentě kdy zjistila, že jdem celou vyjížďku a ne jen okrokovat před jízdárnou, tak se rozhodla, že mě sundá. Hrb za hrbem a já letěla. Ona si pak vítězoslavně odtryskala do stáje. Neskutečněj strach jsem měla, že si něco udělá, nebo že zničí sedlo za 40 tisíc :(
Naštěstí se nic nestalo. Ale odpracovala si to - hodina pracovního klusu v kruhovce ...

Sobota - Boty
Moje termoboty poslední dobou plnily spíš funkci skladiště písku. Člověk se v nich prošel na jízdárně a pak aby vybíral skoro hrst písku. Tak jsem si udělala radost :)Úterý - Brigáda
Přiznávám se, v 18 první brigáda. Trochu ostuda že tak pozdě, ale což. Jsem za to ráda. Zdravotník na zápasech a koncertech v O2 aréně. Tentokrát bez zásahu :)

Pátek - Skoky
Majitelka Gizy se na nás přišla podívat, měla ssebou i novou zrcadlovku, tak nás vyfotila. Nevím, jestli se mám smát, nebo nadávat :D (na sebe)

Čtvrtky + pátky - praxe
Co se dá dělat, přišlo to, na co jsem se z praxí těšila asi nejmíň. Tříměsíční výlet na LDN. Co se dá dělat, chodit tam musím, jinak bych neměla známky. Ale tuším, že tohle není moje budoucnost.


Vyrábění - stále dělám na zakázce do Holandska :) Už jen dodělat lem a proužky na dečce ...A poslední věc, pro mě fakt zážitek - koncert Ellie Goulding
O2 aréna se otřásala v základech, přišlo tuším 10 000 lidí ... A já jsem na jednu stranu byla vážně ráda, že jsem mimo tribuny, bylo to slyšet i tak. A neodpustila jsem si pohled před dveře ... sice jako zdravotnická služba nesmíme, ale kdo by odolal <3
A co vím, tak se apasionáta jede v O2 aréně ... tam se musím dostat. Kdo by nechtěl, jiní za to platí a já jdu a ještě dostanu zaplaceno :DSněhové fotky

20. ledna 2016 v 22:18 | Jeife |  Nowinky
Kolik se toho událo za týden a půl ... Dost? Hodně? Nenacházím slovo, které by to vystihovalo.
Spousta písemek, tak kdo to nemá podobně, že? Já mám velkou radost za matiky, která se mi povedla za 2. Jinak ve škole dobrý, dneska jsem měla referát na vitamin B12. Lidé ve třídě mi řekli, že jako vegan umřu na nedostatek B12. Tak jsem jim musela jít vysvětlit, že to se nestane. Výsledek byl, že jsem za udiveného výrazu učitelky kreslila (mimo jiné) krávu na tabuli. Ale jednička zaručená ... a možná už mi přestanou říkat, že umřu :D

Na koních jsem byla ... s Gizou jsem si 2x zaskákala. Dám vám sem několik fotek, za které moc díky kamarádce ze stáje :)


Prdlín můj chlupaťoučkej <3 V úterý jsem s ní jela na vyjížďku. Po tom, co mě při minulém pokusu jít ven málem sejmula jsem se trochu obávala, co bude následovat. Ale bylo to dobrý ... celou cestu od stáje jsme jely pomalým klusem, tak aby nebyl čas přemýšlet nad kravinami. Sluníčko svítilo, bylo -10°C, sníh se třpytil. Přešly jsme mostek a Giza byla jak vyměněná. Najednou už člověk nemusel pobízet ... spíš aby brzdil. Tak domů v klusu, poslední půl kilometr cvalem (co chtěla, mohla sama zpomalit a taky to po chvíli udělala - má špatnou kondičku a větší pupíček :)

U Kubíka jsem taky byla, šli jsme na krokovku ještě s dalším koníkem co nesl malýho kluka. Kubík byl jinej. Sice chvílema přemýšlel o tom, že to otočí ... ale bylo to lepší, člověk se s ním nemusel hádat.
Zítra s ním půjdu do kruhovky. Uvidím, co mi zrovna přijde pod ruku, posledně jsem se strašákem jménem Deštník Bílý neuspěla.

A po dlouhé době jsem šla ven fotit. Snad se budou fotky líbit :)Taky jsem něco málo vyráběla :)


Objevila jsem skvělý obchod - galanterii. Spousta materiálu, komponentů, krásné ceny ... víc a víc uvažuju o tom, že si založím obchůdek i s materiálem. Byl by zájem? :)
Taky jsem si konečně koupila novou čtečku na karty od foťáku - takže žádné vztekání se u úprav fotek.
Našla jsem si brigádu, snad to klapne. Sice jen občasně, ale každá koruna dobrá, že ...
Naskytla se mi možnost koupit limitovaného Peter Stone ... váhám, váhám. Přeci jen, stojí víc jak 3 tradíci. Ale okouzlil mě. Ještě si nechám poslat nějaké fotky, případně se na něj pojedu podívat. Držte palce :)

Nikdy to nevzdávej

10. ledna 2016 v 18:17 | Jeife |  Nowinky
Myslím na to už delší dobu ... honem, rychle ... poděkovat za dárky k Vánocům :)
Chci tedy poděkovat všem, kteří mi něco poslali. Doufám, že stejně tak jim došel dopis odemě.


Jinak tenhle týden ...
Plním předsevzetí, byla jsem s Gizzy v kruhovce. Už jen to, že je branka samozavírací mi dělalo strašný problém. Nakonec se Gizzy krmila u sena a já hledala něco, čím ty neposlušné dvěře zapřu. Fajn, dvěře drží, beru koně, jdu. Giza na mě kouká jak na blázna, ale nakonec do kruhovky, která je 40cm zapuštěná do země skočí velkým skokem. Udepínám vodítko, beru lonžák, pokouším se jí dostat na kruh. Dívá se na mě jak na blázna. Nakonec na kruh jde. Vše bez problému, jen cválat se jí vůbec nechce. Ale z těch pár nacválání nacválá dokonce jednou na správnou.
Podruhé jsem za ní byla v úterý, huště sněžilo, byly tak 4 cm sněhu. Na jízdárnu se mi pochopitelně nechtělo, tak jsem si říkala, že půjdu ven. Klasickou trasu jsem vzít nemohla, protože je přes 2 mosty a riskovat, že budou namrzlé a jí to podjede ... to se mi nechtělo. Tak jsme šly krokem po cyklostezce. Vše vpohodě, po 20 minutách chůze se najednou sebrala, otočila se, hodila dva kozly a rozcválala se domů. Já v šoku, v obyčejných džínách, zapřená ve třmenech ... zastavila, ale že jí to trvalo. Musím se přiznat, poprvé v životě jsem byla ráda za sněhuláka. Stydím se.
Navíc mi její majitelka řekla, že si jí za dva měsíce přestěhuje pryč. Což mi vzalo téměř věškerou chuť jí něco odnaučovat :( Asi prostě budu chodit na jízdárnu, sem tam si něco skočím a na vyjížďky pojedu jen s dalšími koňmi.

Ke Kubíkovi jsem se tenhle týden bohužel nedostala. Příští týden chci pokračovat v odnaučování žužlání lidí a taky ho chci vzít na procházku.

Vyrábění ... moc jsem toho nestihla, čas ubíhá, nestíhám se pomalu ani učit (teď bych se měla učit a píšu článek ... )


Tady už pracuju na té zakázce do Holandska :) Domluvit se s holčinou, kde všude chce lem ... to je složité i v češtině, natož pak v angličtině :D

Jinak se mi nedaří udělat úkol v excelu, neumím slovíčka na anglinu, nejsem naučená na písemku z matiky a ošetřovatelství, nemám článek na češtinu .... prostě když se daří ...

Článek roku

1. ledna 2016 v 19:29 | Jeife |  Důležité
Tak abych se tak ohlédla za rokem 2015 :)

Rok 2015 byl nabitý, víc už to snad ani nešlo. V srpnu mi bylo 18, pomyslná tečka za jednou kapitolou života, i když se to obešlo bez jakékoli oslavy i alkoholu. Našla jsem novou lásku, pochopila pár věcí. Z velké části se odstěhovala od rodiny ... rodiče ze mě musí mít radost (hahah, ach ta ironie)
Splnil se mi můj téměř celoživotní sen, cválala jsem na koni po pláži. Nepopsatelný zážitek, který mi dala moje mamča k 18. Jela jsem na arabské klisně jménem Vydra.

Dostala jsem první růži. A to jsem myslela, že na kytky nejsem - omyl. Že je v 18 pozdě na první kytku? No což, nemusím nutně být jako "všichni" :)


V září jsem začala třetí ročník na střední - první praxe, druhá praxe ... zjistila jsem, že pomáhat lidem mi dává cosi nepopsatelného. Něco, za čím se asi vždy "poženu" :)

Poznala jsem mnoho nových lidí, ale kdo mě zná, ví, že zvířata jsou pro mě někdy víc. A i proto jsem moc ráda za tyhle dva chlupáče. Gizzy a Kubíka. Oni dva splnili sen malé holčičky, která řekla "chci se jednou taky starat o svého koníka". Sice nejsou moji ... ale mám, tedy spíš začínám s nimi vztah <3

Přecevzetí ohledně Gizzy - přejít na jemnější udidlo, odnaučit jí dělat blbosti na poli, naučit jí stát u židle, začít s ní pracovat i ze země, pokusit se naučit jí cválat na obě nohy (což bude tedy legrace -_-)
Přecevzetí ohledně Kubíka - Kubík mě ne bude sundavat na vyjížďce, Kubík mě přestane v jednom kuse ožírat, Kubík si nechá sáhnout na krk a NEBUDE MĚ OŽÍRAT, nebude mít problém odejít od koní, přijde za mnou z výběhu, možná i jemnější udidlo :)


Opustila mě moje dlouholetá parťačka Mona, moje morče. Snad se v její kleci na jaře zabydlí další morčátka :)

Byla jsem u moře a vyfotila modely na pláži - na písku. Taky splnění dlouholetého sběratelského snu ...

V březnu jsem založila stránku "Made by Jeife" na facebooku. A začala oficiálně vyrábět na objednávku. Jsem ráda, že jsem to udělala, i když jsem se v létě dostala na smutný stav - 40kč na hodinu a nejistota, že zákazník zaplatí. Tedy jsem přestala vyrábět na schleich a plně se soustředím na Breyery.
Kromě zakázek z ČR jsou i zakázky ze Slovenska a dokonce i jedna z Holandska ... potěší :)A k tomu, o čem chcete číst asi všichni ... modely :)
Sbírka breyerů se neuvěřitelně rozrostla. To se bohužel nedá říct o schleich, těch přibylo na poličku jen pár. Ale už k Breyerům ...

Idocus (prosinec 2014, ale stejně ho sem dám, ať je to kompletní)

Goffert 369 (prosinec 2014, ale stejně ho sem dám, ať je to kompletní)

Craion

Newshorthy - Scary Jumper

GG Valentine a HeartBreaker

Huckleberry Bey

Theodore O'Connor

Seatle Slew

Harmony

Ideal

Marwari - Sanjayo

Harley D ZIP

Tregoyd

Wind

Rachel Alexandra

Regalo del Orlo (fotka od Mazel)

ČT od Mazla, chudák hřebec ještě nedostal jméno :( (fotka také od Mazla)


Také jsem byla na 3 LS - je to vůbec možné? :) Teplice, VLS Praha a Pardubice ... moc děkuji pořadatelům za ocenění a hlavně trpělivost :)

Rozjela jsem jeden velký projekt - Deka pro Laru. Vy, kteří sledujete jistě víte, že už se čeká jen na video ... Oprava, do 2.1. se čekalo na video ...


A ani po víc jako 2 letech nelituju jednoho rozhodnutí :) Jsem vegan ... <3
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/83/62/c2/8362c265c1e8b35b70f66c898dc51dc4.jpg

Tak hodně štěstí do nového roku !! :)