Únor 2016

Nová cesta

23. února 2016 v 23:14 | Jeife |  Nowinky
Zas jeden hezký týden za mnou, takových kdyby bylo víc :)
Byla jsem u Gizy, jezdila jsem s ní na prověšený otěži, ke konci hodiny jsem odsedlala a dojezdila bez sedla. Pak jsem jí na jízdárně postavila skok, od 30 do 60 cm, docela se jí to líbilo. Mě samozřejmě taky, slyšet jak si vesele frká ...
Po dlouhé době jsem se konečně dostala k vyfocení mého přívěšku na krk -


Byla jsem u terenéra a zas jsem se dozvěděla spoustu nových věcí. Prý jsou všechna sedla podobná a když se člověk naučí sedět v anglické drezuře, tak se naučí ve všem. Také prý nesedím vůbec špatně, že žádné větší chyby nevidí a na sedlo si potřebuju prý jen zvyknout.
Ve čtvrtek jsem byla za Kubíkem. Konečně jsem vyzkoušela jezdecký PAD. Řeknu vám ... to je vynález. Je to sice pěkný, vůbec to neklouže, sedí se na tom celkem hezky ... ale ... proboha, nemá to kolení opěrky. Předklánět se nechci a když jsem zakloněná, tak ať dělám, co dělám, kolena ke koni nedám a mezi padem a kolenem mezera na dvoje noviny. Tak uvidím, co s tím provedu, nejraději bych si na to ušila nějakou vychytávku. Ono by to šlo, dvě opěrky a na každé straně přichycené sucháčem na podbřišák - stejně jako dečka. Jen se k tomu dokopad a nebát se, že budu vypadat jak blbec.


Také jsem si založila blog o vaření, veganství a ekologii :) Všechny, kterým není lhostejný osud Země a zajímají se o své zdraví zvu na první článek, snad se bude líbit :)

Aby toho nebylo málo, zase jsem si udělala radost s modely. Tentokrát to byl asi nejdražší nákup v historii, ale jsem spokojená. Treasure je v mé sbírce, spolu s koníkem, kterého nechám v tajnosti do nejbližší LS. Snad to vydržím.


Další super věc - konečně budu mít svůj vlastní účet. Lépe řečeno mám, jen počkat až dorazí karta. A až dorazí ... tak hurá na Ebay. Snad se mi podaří tam s výrobky prorazit.

A chytlo mě zas vaření ... takže jsem vařila, jedla a zase vařila. Nevěřili byste, jak těžké je vyfotit potápějící se kostičku housky v polévce!
Pokud se vám jídlo líbí, tak nebojte, recepty budou brzo a odkaz sem dám. Vše jednoduché a +- do 30kč na osobu :)


Plány ... recepty na blog, vyrábět, dodělat objednávku do Holandska (stydím se), uklidit v pokoji a konečně zaevidovat všechny modely. Jít fotit modely. Také mám v plánu ohlávku na svůj tajný model. Jet ven s Kubíkem a klusat na PADu. A možná třeba i udělat ty kolenní opěrky, kdo ví ...

Valentýn - o důvod víc pro červenou

15. února 2016 v 21:38 | Jeife |  Nowinky
Článek publikován o den později z důvodu neochoty mého počítače pracovat.


V den lásky sama doma. Co může být lepšího, než dokončit červenou drezurní sadu a udělat si veganský dortík? :)S Gizzy jsem byla na jízdárně, oba dny jsme jezdily volné otěži. Pravda, že v pátek nám to trochu kazil kamarádky vyhazující koník ... ale což. Dopilovávaly jsme obraty kolem předku a couvání. Pak couvala i na povolený otěži, což mi dělalo radost :)


S kubíkem jsme byli na jízdárně (tedy lépe řečeno v obdélníkovém, páskou obehnaném prostoru). Nacválali jsme několikrát na obě ruce. Možná už tuším, proč se mě ve cvalu tak rád zbavoval. Já se tam plácám jak pytel brambor.
Takže mám na středu domluveného westernového trenéra, co si mě vezme na hodinu na jízdárnu. Už se těším :)
Kdyby to náhodou nepomohlo, tak jsem v sedlovně našla pad se třmenama, mohla bych to zkusit na něm. Když mě Kubík dokáže sundat se westernu, tak mě dokáže sundat i z padu. A stačí mu na to bohužel v obou případech jeden pokus. Hold setrvačnosti jsem se zatím nenaučila odolat.
Ale pokud mě shazuje protože jsem mu na zádech nepřijemná, tak je to vlastně docela fajn, protože to můžu napravit. Podporoval by to i fakt, že sundavá jen mě ....

Pohled z jízdárny <3

Nebreč, šetři vodou

7. února 2016 v 20:40 | Jeife |  Nowinky
Naivita prokletá. Nesnáším ty chvíle . . .

Tenhle týden byl. Byl. To je jediné pozitivní co na tomhle týdnu bylo.
Hned v pondělí ráno jsem nemohla mluvit, něco se mi obtočilo kolem krku. Pak za mnou přišla ještě rýma. Jednou za zimu si to asi užít musím. Kdo ne.
Vyrábění jsem sice u ruky měla, ale neuděla jsem víc než jednu podsedlovou dečku. Foťák jsem nechala u "přítele", takže ani nebylo čím fotit.
Chybí mi koníci, pokouším se dostat sbírku na jedno místo. Nedaří se mi to. Jinak ...

Mám se skvěle.