Březen 2016

Kubík učitel

27. března 2016 v 15:13 | Jeife |  Nowinky
Miluju ho, přiznávám se ... :)
U Kubíka jsem byla v úterý, ve středu a nečekaně i ve čtvrtek. V úterý jsme byli na naší druhé dlouhé vyjížďce tentokrát něco přes 4 kilometry. Kubík se pokoušel otočit domů jen jednou, což beru jako úspěch. Také jsme na cestě domů i kousek klusali - neutekl - skvělé. Pak přes cvalové políčko. Domů jsme to vzali postraními uličkami, jedna byla zkouškou odvahy. Na začátku měla asi 3 metry a postupně se zužovala na asi jen metr. Z obou stran vysoké ploty a na konci ještě tůje, takže to připomínalo spíš tunel. Musím Kubíka pochválit. Jediné co ho vyděsilo byl člověk na konci uličky, ale i to jsme zvládli :)
Ve středu byla další dlouhá vyjížďka, tentokrát ještě s majitelkou Kubíka, která si vzala jiného koníka. Šly jsme půl vyjížďky do kopce, půl z kopce ... ale jen tak dál, ať si Kubík nasvalí záda. Celkem asi 12km.
Na téhle vyjížďce jsem začla víc přemýšlet i vylepšení mého sedla-nesedla. Líbily by se mi kolenní opěrky a něco měkkého pod zadek.
Kolenní opěrky jsem vymyslela tak, že udělám popruh přes hřbet, na něm budou dvě kolenní opěrky a dole se to bude chytat buď do poutek na dečce, nebo do podbřišáku ... hmmm, musím domyslet :D
A pak jsem si taky říkala, že by bylo úplně nejlepší sehnat si nějakou tužší paměťovou pěnu pod zadek. Hlavně abych svými sedacími kostmi tolik netlačila Kubíkovi do zad ...

Ve čtvrtek měl Kubík velkou premiéru! Popvé za těch 6 měsíců co s ním pracuju měl na zádech úplného začátečníka. A musím ho pochválit. Choval se vzorně, holčina se za 45 minut naučila zastavovat, rozcházet, naklusat. Dokonce mi na konci hodiny obklusala kolečko v pracovním klusu a nedržela se madýlek.Včera jsem pekla vegan Mazanec, krásně mi nakynul a ségra dokonce prohlásila "máš to lepší než máma" - máma tam dává klasicky mléko, vejce. To potěšilo :)Do Moravia LS asi další článek nestihnu, tak mi držte palce. Jinak kdyby se někdo chtěl přidat, není problém :) Napište na fb, nebo na mail. Odjezd z Hlavního nádraží vlakem v 5:46.

Kubík dělá pokroky + fetival Evolution

20. března 2016 v 15:43 | Jeife |  Nowinky
Tak čím začít ... asi začnu Kubíkem. Byla jsem za ním ve čtvrtek, bylo krásné počasí. Už delší dobu jsem s ním chtěla jít dál, než jen náš okruh na půl hodinu. A tak jsem sebrala odvahu a jela. Kubík šlapal, dokonce to ani nechtěl otočit domů, jak bych při delší vyjížďce čekala. Také jsme potkali psy, takové velké, černé ... jeden dokonce škočil asi metr od Kubíka. Kubík sice koukal, ale nakonec to zvládnul :)
Při cestě z vyjížďky jsme šli i po našem oblíbeném políčku. Naklusat, do kroku, naklusat a nacválat ... cválali jsme asi 150 metrů. Pro nás velký úspěch! Dokonce si Kubík při cvalu odfrknul. A na konci pole se nechal zastavit. Prostě miláček.
Ujeli jsme 3x tak delší trasu než obvykle, venku jsme byli místo půl hodiny něco přes hodinu. Udělal mi velkou radost. Příští středu jdeme na vyjížďku s dalším koníkem, tak držte palce, ať je to bez problému.


Další fajn věcí je, že za sebou mám zácvik v kině. Ať žije barmanka :) Jediné co mě dost děsí je příprava kafe, jeden aby se v tom vyznal! Snad mi to při druhém zácviku půjde líp.

A teď k festivalu Evolution, na který jsem původně nechtěla jít. Díky kamarádovi, který mě tam dotáhl ...

http://img.zdravizislandu.cz/images/e-bnr_FE2016_300x300.jpg

Zaujala mě škola přírodního stavitelství, která ukazuje lidem jak stavět domy v souladu s přírodou a většinou jen z materiálů dostupných v okolí :)
Někdy bych se kurzu ráda účastnila ...
http://www.ekovesnice.cz/

http://ekovesnice.cz/view.asp?typ=foto&id=2975

Pak mi taky moc chutnal čaj SAMAHAN ... to by bylo aby se mnou jedna krabička neodjela domů! :)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51PTRkwY51L._SY355_.jpg

A na co nesmím zapomenout ... našla jsem to, o čem jsem si myslela, že to neexistuje. Pogumovaná láhev, které se nic nestane když spadne. Design krásný, teoreticky nerozbitná. Jen stojí jak jeden tradík, ale myslím že ani to mě v budoucnu neodradí od nákupu.
http://www.i9voda.cz

i9 informovaná láhev duhová

Aby těch lahví nebylo málo, zalíbila se mi i láhev od Retap. Opět tvrzené sklo, moderní design, ale bez gumy. Na druhou stranu, je na ní doživotní záruka, která se vztahuje i na rozbití. Což se mi společně s cenou docela líbí.
http://www.retap.com/wp-content/uploads/2013/09/About-Retap-960x330.jpg


Také jsem se zastavila u stánku Farmy Naděje, útulku pro týraná hospodářská zvířata. Kromě útulku chtějí provozovat i animoterapii a vybudovat osvětové centrum pro veřejnost. Kdo by chtěl vědět víc, nebo sám nějak pomoct -
http://farmanadeje.cz/
http://www.casopiskvalitnizivot.cz/sites/default/files/field/image/article/content/farma-nadeje-nadeje-pro-zvirata-i-lidi/farma-nadeje-logo-web.jpg


Aby toho nebylo málo ... prošla jsem se po střepech, vlasně na tom není nic strašného, bylo to fajn :)
http://www.bosaturistika.cz/
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12140777_1651633718431577_6540529162614687130_n.jpg?oh=1c28692c9ae7157c628741a611836bf3&oe=5754FCF1

A možná se mi i povedlo získat další brigádu, uvidíme :)

Prázdninové vyrábění

13. března 2016 v 15:08 | Jeife |  Nowinky
Moravia Live show se blíží a tak jsem prázdniny strávila hodně u vyrábění. Udělala jsem sadu na arábka, se kterou jsem moc spokojená. Na odhalení si ale bohužel budete muset počkat do LS :)
Také jsem začla dělat na druhé části objednávky do Holandska, setu na classic. Jde to dobře, jen času by to chtělo víc.
Prázdniny mi nějak utelky, po tom co jsem na horách nastydla jsem je strávila doma, dokonce ani u Kubíka jsem nebyla. Ale což, napravím příští týden.
Jediné, co jsem stihla vyfotit bylo jídlo :DTaké jsem přidala recept na lívance, který zvládne úplně každý :)


Spřízněná duše

8. března 2016 v 18:15 | Jeife |  Nowinky
Ten skvělý pocit, když člověk najde druhou půlku svého prdlého já. Konečně někdo, komu je skoro dvacet a za svou sbírku koníků se nestydí,
Víkend jsem strávila u jedné z českých sběratelek, Danči. Focení, vaření, výšlap na kopec ... a spousta super zážitků. Snad to nebyl poslední takový víkend.


Další úspěch s Kubíkem ... Třikrát jsme byli venku na PADu. Poprvé krok, klus. Podruhé jsem v klusu cítila, jak zrychluje, tak jsem zahodila strach a dala pobídku do cvalu. Bez vyhazování nacválal a následně se nechal bez problémů zastavit, po 3 měsících, kdy jsem se bála cválat neskutěčná úleva!
Napotřetí to bylo trochu komplikované. S Kubíkem se z výběhu přivedl i další koník - dvacetičtyřletý Candy. Na tom jel klučina krokovku. Chudák Kubík začal trochu panikařit, když zjistil, že nejdeme spolu. Vyjížďka krok+klus. Cval jsem nepokoušela, ale i tak spokojenost :)


Jistě jste si všimli toho, že tu už delší dobu nebyla fotka s Gizou ... čím to je? Majitelka si Gizzu měla odvézt, já s tím počítala, domluvila jsem si brigádu. A když mi její majitelka řekla, že nakonec ještě měsíc zůstává, nemohla jsem brigádu odříct ... Ale což, bylo to hezkých 5 měsíců. Díky Gizuš.

A jak jsem slíbíla, přikládám i recept na hráškovou polévku, snad se bude líbit a následně i chutnat :) - ZDE