Kubík učitel

27. března 2016 v 15:13 | Jeife |  Nowinky
Miluju ho, přiznávám se ... :)
U Kubíka jsem byla v úterý, ve středu a nečekaně i ve čtvrtek. V úterý jsme byli na naší druhé dlouhé vyjížďce tentokrát něco přes 4 kilometry. Kubík se pokoušel otočit domů jen jednou, což beru jako úspěch. Také jsme na cestě domů i kousek klusali - neutekl - skvělé. Pak přes cvalové políčko. Domů jsme to vzali postraními uličkami, jedna byla zkouškou odvahy. Na začátku měla asi 3 metry a postupně se zužovala na asi jen metr. Z obou stran vysoké ploty a na konci ještě tůje, takže to připomínalo spíš tunel. Musím Kubíka pochválit. Jediné co ho vyděsilo byl člověk na konci uličky, ale i to jsme zvládli :)
Ve středu byla další dlouhá vyjížďka, tentokrát ještě s majitelkou Kubíka, která si vzala jiného koníka. Šly jsme půl vyjížďky do kopce, půl z kopce ... ale jen tak dál, ať si Kubík nasvalí záda. Celkem asi 12km.
Na téhle vyjížďce jsem začla víc přemýšlet i vylepšení mého sedla-nesedla. Líbily by se mi kolenní opěrky a něco měkkého pod zadek.
Kolenní opěrky jsem vymyslela tak, že udělám popruh přes hřbet, na něm budou dvě kolenní opěrky a dole se to bude chytat buď do poutek na dečce, nebo do podbřišáku ... hmmm, musím domyslet :D
A pak jsem si taky říkala, že by bylo úplně nejlepší sehnat si nějakou tužší paměťovou pěnu pod zadek. Hlavně abych svými sedacími kostmi tolik netlačila Kubíkovi do zad ...

Ve čtvrtek měl Kubík velkou premiéru! Popvé za těch 6 měsíců co s ním pracuju měl na zádech úplného začátečníka. A musím ho pochválit. Choval se vzorně, holčina se za 45 minut naučila zastavovat, rozcházet, naklusat. Dokonce mi na konci hodiny obklusala kolečko v pracovním klusu a nedržela se madýlek.Včera jsem pekla vegan Mazanec, krásně mi nakynul a ségra dokonce prohlásila "máš to lepší než máma" - máma tam dává klasicky mléko, vejce. To potěšilo :)Do Moravia LS asi další článek nestihnu, tak mi držte palce. Jinak kdyby se někdo chtěl přidat, není problém :) Napište na fb, nebo na mail. Odjezd z Hlavního nádraží vlakem v 5:46.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíša Šíša | E-mail | Web | 27. března 2016 v 21:34 | Reagovat

Skvělé pokroky! :)
To máš asi snazší koupit si normální sedlo :D
To vždy potěší, když se povede :)
Tak si to na MLS užij ;)

2 Leník Leník | Web | 29. března 2016 v 13:56 | Reagovat

To je super, že Kubík dělá takové pokroky :). Holčička je taky moc šikovná!
Mazanec vypadá moc dobře :).
Užij si MLS :)!

3 Haník Haník | 29. března 2016 v 17:40 | Reagovat

Pokroky mě fakt moc těší! :3 Určitě jste si to všichni užili! :)
Jumbo také vozí a učí začátečníky. Je vždycky moc pěkný pohled, když vidíš, jak začátečník dělá pokroky a jak je koník trpělivý :).
Mmm... děláš mi chutě! :D
Užij si to na LS! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama