Duben 2016

Týden plný změn

10. dubna 2016 v 16:49 | Jeife |  Nowinky
Lidi ... mám dobrou náladu, doufám, že mi vydrží :)
Tenhle týden byl plný změn a novinek. Začnu úterým. Ráno mi prdlo v hlavě a říkám si, že bych chtěla vyzkoušet vitariánství. Tedy jíst jen jídlo, které neprošlo úravou nad 42°C. Zapla jsem odšťavňovač, odšťavnila kde co, od jablek až po okurku. Pak dál přes zeleninu, ovoce, oříšky ...
Moc jsem si ten den užila, měla jsem spoustu energie. Viděla jsem východ slunce, projela se na kole, prošla se kolem řeky, byla za Kubíkem, byla na lovu leknínů. Někdy se to toho pustím znova :)Ještě ten den jsem byla fotit. Vzala jsem sice jen Treu, ale myslím, že se fotky povedly :)Jinak jsem byla s kamarádkou u Kubíka, pak jsem byla bez kamarádky na Kubíkovi. Musím se pochlubit ... z páky (za kterou se fakt moc stydím) jsme přepli na horní kroužek, tedy páka už nepůsobí jako páka, ale jako normální stihlo. Mám velkou radost :)
Také jsme víc klusali. A objevili jsme další cvalové uličky. Kubík mi dělá velkou radost, miláček.


Kubíkův 26 let starý kamarád Safír

Kubíkův druhý kamarád, 24 let, Kendy

Všichni spolu ... miláčkové :)

A koně od vedle, které bych nejraději začla také jezdit a umožnila jim výběh na trávu a ne jen seno, seno a seno :(


A abych to nezakecala ... mám Cedrica ... toho luxusního bělouše <3A taky jsem se pokoušela o kokardu :)


Snad jsem na nic nezapomněla. Teď přemýšlím nad učením, měla bych se učit. Místo toho se tu vztekám u nového noťasu, který je zanesený vším možným a ne a ne spolupracovat.
Ráda bych ho zprovoznila do PLS, abych nemusela tolik věcí tisknout a mohla ho mít na místě :) Snad to půjde.
Jinak pokud je někdo kdo chce jet a nemá fb - napište mi prosím na mail Jeife97 zavináčseznamtečkacz :)

Moravia Live Show

4. dubna 2016 v 16:25 | Jeife |  Důležité
Tak po 3 dnech cestování s velkou jezdící taškou, batohem a látkovou taškou konečně doma! Ale stálo to za to, jsem moc ráda, že jsem na Moravia Live Show jela.
Vše to začlo pátkem odpoledne, kdy ke mě přijela Frisull z Liberce. Odpoledne jsme strávily nad jmenovkami a balením. V půl desáté jsme s hrůzou zjistily, že půl koní ještě není v tašce.
Vstávaly jsme v půl čtvrté, táta byl jednou hodný a hodil nás na nádraží. Takže jsme mohly jet dřívejším vlakem a neřešit pár minut na přestup.
Z hlavního nádraží vlakem. S jedním přestupem jsme jely něco přes 4 hodiny. Celou cesu jsem vyráběla, když jsem šla zatavit konec bosalu (typ westernového užení), tak jsem na záchodě málem spustila požární hlásič :D


Ale dojely jsme. Na nádraží pro nás přijela mamča od Mazla.
Většina sběratelek už na místě byla, ale i tak se našel polovolný stůl. Rychle vybalit a "najmenovkovat" koně. Bylo oficiální zahájení a rozjížděly se první kategorie ...

Musím říct, že Mazel to měla krásně udělané. Prostory velké a světlé, program promyšlený, ocenění hrála barvami ... a dokonce jsem jako vegan dostala i veganský salát. Miluju lidi, kteří sice jí maso, ale když je poprosím, tak nemají problém mi udělat jídlo <3
Také hodnocení bylo řekla bych spravedlivé, hlavně jsem neslyšela žádné "ta už má hodně ocenění, té to nedávej" ... protože to mi na dvou předešlých LS totálně pokazilo náladu. Tady se nic takového nestalo. :)

A teď už k oceněním :)

  1. místo - zelená nebo žlutá
  2. místo - růžová nebo oranžová
  3. místo - modrá nebo fialová
  4. místo - světle žlutá


A teď k představení té velké novinky ... Peter Stone, jménem Al-Ashab
Všichni co dostali kokardu. Tohle je můj rekord, vždy jsem přivezla jednu, maximálně dvě mašličky ... a teď 10.