Červen 2016

Nový začátek

29. června 2016 v 22:45 | Jeife |  Nowinky

Vše je perfektní ... článek, obrázek, nápad i provedení. Chcete se s článkem pochlubit lidem a zastavíte se, až když kopírujete adresu na které článek najdou. Ranch Morion. Blog, který dávno není o ranchování.
A tak přišel čas na změnu adresy. Téma neměním, dál to bude blog o mě, modelech, koních, občas vaření a ekologii. Ale nějaké změny přeci jen budou :)

- krátká adresa
- jednoduchý design
- rubriky, články na jedno téma
- více článků na jednotlivá témata

Tedy koho zajímají příběhy od koní, najde na jednom místě příběhy od koní. Stejně tak jednoduché to budou mít lidé, kteří přijdou a budou chtít vědět něco o novinkách ve sbírce.

Tentokrát se chci vyhnout menu, které mě už nejednou rozčílilo. Bohužel s menu se zbavím i odběru novinek. A tak přináším jednoduchý návod, jak si ho zajistit i bez ikonky v menu :)

1) Půjdete na stránku http://jeife.blog.cz a sjedete miší dolů. Zde kliknete na "RSS zdroj"

3) Dostanete se na stránku, kde kliknete na "Odebírat"

4) Po kliknutí se vám zobrazí okénko a vy si vyberete, že odkaz na blog chcete mít umístěný např. v Listě záložek

5) Odkaz se vám zobrazí v liště záložek :) (pokud máte tak přeplněnou lištu záložek jako já, tak si ho budete muset přetáhnout na "viditelné místo" ... ale to snad zvládnete :)

Kdo by nechtěl odběr tímhle stylem, může mi zanechat svůj mail v komentářích a bude pravidelně dostávat odkaz na nejnovější článek až do mailu. I když RSS je mnohem lepší a jednodušší :)

Dál komentuji vaše blogy, dál píšu články ... jen o pár blogů vedle, na nové adrese.

Chci vám poděkovat za všechny vaše komentáře, rady a nápady ... doufám, že se uvidíme na novém blogu :)


Nově i trenérkou

13. června 2016 v 22:19 | Jeife |  Nowinky
Ahoj :) tak jsem tu s dalším článkem. Jak jste si minule mohli všimnout, s Kubíkem jsme odložili páku. Snad se k ní nebudeme muset vracet. Ve čtvrtek se uvidí, jedu s Kubíkem na vyjížďku.


Radost mi začínají dělat i holky co chodí jezdit na Kubíka a které si trénuju. Osmiletá Verča a pětiletá Julinka. Měli jste vidět překvapený výraz matek, když jim po první hodině v "sedle" oznámily, že už klusaly. Nevím jak vy, já jsem toho názoru, že čím dřív se začne klusat, tím menší je šance, že dítě bude křičet hrůzou ... Nakonec ani jedna nekřičela a oběma se to líbí :)
Konečně dělám věci tak, jak chci. Žádné nepřetržité pobízení, žádné tahání za otěž, okopávání ... nic z toho, co mi za těch jedenáct let lezlo na nervy


Jinak se mám dobře, užívám si léto. Konečně jsem si zvykla na to, že na celý týden končím v 13:30 a začla nějak tak stíhat. Také jsem si konečně řekla "teď" a ve středu pojedu pro láhev ...
http://i9bottle.com/wp-content/uploads/2015/12/i9IWB-Water-a-source-of-Life.jpg

Také mám dva nové modely ... akorát jsem je už dva měsíce nestihla nafotit, achjo. Já a sběratelství. Snad to brzo stihnu :)

Od modelů k realitě

7. června 2016 v 22:41 | Jeife |  Nowinky
Nechápala jsem, nechtěla jsem tomu věřit. Když jsem přišla na oblíbený blog a tam bylo napsáno, jak autorka našla živého koně a čas i peníze věnuje jemu. Oh ano, člověk špatně chápe to, co nikdy nezažil ...
Nějak jsem se do toho tlustého chlupatého stvoření zamilovala. Postupně si ač nerada, tak přiznávám, že modely byly hledáním toho, co jsem neměla. Vlastnit. Posytnout veškerou péči a milovat.
Modely jsem teprve teď vybalila po Moravia Live Show, stojí na koberci, nikdo je do poliček neurovnal. V pokoji je nepořádek, nestíhám vyrábět, zákazníci by mi nejraději zakroutili krkem, stránka Made by Jeife stojí. Chodím na praxi, pak za Kubíkem, kde buď trénuju děti nebo jedu s Kubíkem ven). Pokud nejsem u Kubíka, tak jsem na brigádě a šetřím mu na nové sedlo. A když nejsem na brigádě, tak jsem v MHD nebo v posteli. Nic moc víc toho poslední dobou neznám :/


Dost stěžování si ... :)
S Kubíkem (vidíte, už o něm zase píšu!) jsme udělali zas poměrně velký krok kupředu. Vozíme dětičky, převážně v kruhovce. A co je na tom nejlepší, Kubík chodí v kruhovce bez lonže a kolikrát i bez biče. Na slovní pobídky, případně na postavení mých rukou.
Také máme za sebou jednu premiéru. Vy co to znáte, mi jistě dáte za pravdu, že když vám náhodou sklouzne cizí dítě, tak si sice vyslechnete pár milých slov, ale svět se nehroutí. Ale nedej bože, když z koně sklouzne dítě z rodiny, to by se pak člověk propadl. Dobře, tak to se nám nestalo. Měla jsem na Kubíkovi sestřenku a bratránka, choval se jak profík :) Také jsme byli s koňmi v řece a konečně jsem ho vyfotila i s jeho majitelkou (fakt super ženská, které s klidem Jiřko <3)


Jinak dnes s Kubíkem velký úspěch, poprvé jsme jeli bez páky. Bylo horko, tak jsme dali jen krátkou vyjížďku, aby se chudáček neunavil. No, při cvalu mi ukázal, že jsem ho zas tak moc šetřit nemusela. Jednou mi dal hlavu dolů, tak nevím co si o tom mám myslet, ale snad ani nevyhodil ... tak doufám, že to nebylo nic zlého. Na druhou stranu, po cvalu si odfrkával, tak asi se mu to líbilo. Snad :)


Jinak z praxe - jsem na diabetologii, nějak tak začínám chápat smysl zdravotnictví. A ne, UZDRAVOVAT to asi nebude. O tom snad někdy přístě. Lidé tam nechtějí jíst ovoce, tak si už třetí den nosím plný batoh ovoce. Aspoň něco je tam fajn.

K blogu - uvažiju o celkovém překopání, nebo přesměrování na přehlednější blog s trochu více reprezentativní adresou. Přeci jen, když jste tak nějak dospělí, napíšete článek a pak ho chcete dát na fb, nebo někomu poslat, tak nechcete, aby vám to kazila adresa blogu :/

Posílám pozdrav od mého ne vždy fotogenického miláčka :)